Švýcaři, díky! Neškodným Norům nedali šanci, Čechům vrátili naději

Autor: iSport.cz
0
V čem se Pardubice zlepšily? Pánik - bez komentáře. Marinčin by chyběl hodně
Sport Magazín a otevřená zpověď fotbalisty Martina Fenina

Ufff! Čeští hokejisté si mohou pořádně oddechnout. Doposud suverénní Švýcarsko neklopýtlo v zápase s Norskem. V případě výhry Seveřanů by již před úterním vzájemným bojem zůstali Češi bez šance na postup do čtvrtfinále. Takhle to bude "předkolo" play off!

Norové nezačali dobře. Už v 7. minutě měli čeští fanoušci první důvod k radosti. Martin Plüss z otočky od mantinelu hledal Simona Mosera a ten dokázal zakončit pod tlakem přímo do mezírky mezi betony Larse Haugena.

Švýcaři udeřili podruhé ve vlastním oslabení. Reto Suri obral o kotouč na modré Holose a zavezl do útočného pásma, kde přenechal pro Andrese Ambühla. Ten tvrdě vypálil na norského brankáře Haugena, který vyrazil přímo na hůl Romana Josiho. Elitní obránce Švýcarska neměl problém trefit prázdnou branku.

Norové byli doslova bezradní. Soupeř je v první třetině přestřílel v poměru 17:4! A ani v dalším části to nevypadalo se Seveřany lépe. K hernímu zlepšení jim nepomohla ani 5minutová pasáž, během níž kanadský rozhodčí vyloučil tři Švýcary v řadě.

V závěru prostřední třetiny se však dočkali početní výhody i oni a bezpečně ji využili. Andres Ambühl ze svého stanoviště na levém kruhu přesunul hru na opačný kruh k Patricku von Guntenovi, který zamířil pod víko odkryté brány.Poměr střel v neprospěch Skandinávců se vyšplhal na alarmujících 11:30!

Švýcar Walker takhle drsně poslal k ledu Tollefsena. A jeho parťáci podobně vyřídili Norsko, které porazili s přehledem 3:1

V závěrečné dvacetiminutovce se přeci jen Norové připomněli. Z další série švýcarských vyloučení dokázali jednou skórovat, když Gerbera překonal střelou od modré Ole-Kristian Tollefsen.

Víc už ale Norové nepředvedli a Češi si tak pořádně oddechli. O tom, zda poprvé v novodobé historii šampionátu nepostoupí do čtvrtfinále, budou moci rozhodnout sami. V úterním přímém souboji právě s Norskem (16:15). A s Markem Židlickým a Tomášem Plekancem v sestavě.

Situace v tabulce je následující - 4. Norsko 9 bodů, 5. Česko 8 bodů. K postupu stačí jakkoliv Nory porazit, respektive získat více bodů než oni.

Kdyby totiž Češi vyhráli v prodloužení nebo na nájezdy a získali pouze dva body, měli by oba týmy shodný počet 10 bodů. V takovém případě by však postupovali Češi, neboť by se jako první posuzoval vzájemný zápas.

Hosté: 06:05. Moser, 15:33. Josi, 39:35. von Gunten

Domácí: Haugen (Holden) – Holos, Bonsaksen, Tryg, Tollefsen (C), Odegaard, Sorvik – Hansen, Skroder, Roymark – Holtet, Olimb Ken Andre, Thoresen – Forsberg, Roest, Olimb Mathis – Ask, Martinsen, Dahlstrom – Bastiansen, Spets.

Hosté: Gerber (Berra) – Vauclair, Seger (C), Blindenbacher, Furrer, von Gunten, Josi, Blum, Grossmann – Niederreiter, Plüss, Moser – Cunti, Bodenmann, Hollenstein – Ambühl, Suri, Gardner – Trachsler, Bieber, Walker.

Fraňo (CZE), Zalaski (CAN) – Dahmen (SWE), Šeljanin (RUS)

Globen (12500)

3226 diváků

ONLINE: Norsko - Švýcarsko »

Skupina A (Stockholm):

Norsko - Švýcarsko 1:3 (0:2, 0:1, 1:0)

Branky a nahrávky: 45. Tollefsen (Trygg) - 7. Moser (M. Plüss, Seger), 16. Josi (Ambühl, Suri), 40. Von Gunten (Ambühl, Josi). Rozhodčí: Fraňo (ČR), Zalaski (Kan.) - Dahmen (Švéd.), Šeljanin (Rus.). Vyloučení: 11:8. Využití: 1:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 3226.

Program Vstupenky Sestřihy z MS Výsledky MS v hokeji 2023 MS hokej U20

Mistrovství světa v hokeji 2024 se vrací do Česka. Od 10. do 26. května 2024 bude hostit MS v hokeji Praha a Ostrava. Česká hokejová reprezentace odehraje všechny zápasy v Praze, ve skupině B se postupně utká s Finskem, Norskem, Švýcarskem, Dánskem, Rakouskem, Velkou Británií a Kanadou.