Sedmé místo. Hokejisté vyrovnali nejhorší umístění v historii

Autor: iSport.cz, mjk
0
PRVNÍ DOJEM: Jágr v kondici, Kladno jede. Smoleňák vzýval pána z Vysočiny
Samek o Slavii a italském trápení: Těžký půlrok. Řešil se návrat do Česka

Takhle hluboko v konečné tabulce mistrovství světa zatím museli čeští fanoušci hledat hokejovou reprezentaci pouze dvakrát. Tým trenéra Hadamczika se sedmým místem na turnaji ve Stockholmu a Helsinkách vyrovnal propadákům v roce 1994 a 2007. A to ještě může děkovat Finům, že nebylo hůř!

2013 7.

Kdyby totiž Slováci dotáhli své čtvrtfinále v Helsinkách proti domácím do vítězného konce, spadli by Češi až na osmou pozici. Tak špatně na tom ještě nikdy nebyli...

A nebylo od toho daleko. Svěřenci kouče Vůjtka sice prohrávali po první třetině už 0:3, ale na začátku 41. minutě se radovali z vyrovnávacího gólu. Na vítěznou trefu Aaltonena ze 49. minuty už ale odpovědět nedokázali a osmé místo tak obsadí právě oni.

Národní tým tak "pouze" vyrovnal své historicky nejhorší umístění pod hlavičkou samostatného českého státu. Ve federální éře skončil nejhůře šestý.

Poprvé skončili Češi sedmí v roce 1994 v Itálii, kde je od blamáže neodvrátila ani přítomnost mladíků Jaromíra Jágra a Martina Straky (viz foto). Mužstvo tehdy dokázalo během šesti zápasů porazit pouze Francii (6:2). Ve čtvrtfinále prohrálo s Kanadou 2:3 po prodloužení.

Pak nastala dlouhá léta převážně medailové plodnosti, až přišel rok 2007 a šampionát v Moskvě. V základní skupině sice slavil tým trenéra Hadamczika výhry nad Běloruskem (8:2), Rakouskem (6:1) i USA (4:3). Pak ale prohrál s Německem (0:2), Slovenskem (2:3), Kanadou (3:4) a ve čtvrtfinále s Ruskem (0:4).

Soupisky výběrů, které obsadily 7. místo

1994
Bříza, Turek, Biegl - D. Kadlec, Holaň, Ščerban, F. Kučera, Tejkl, Mečiar, R. Hamrlík, F. Musil - Jágr, Straka, Kašťák - Janecký, J. Kučera, Doležal - Žemlička, Beránek, Ručinský - Sršeň, Dopita, Horák. Trenéři Hlinka a Neveselý.

2007
Čechmánek, Pinc, A.Svoboda - Židlický, Z.Michálek, Barinka, Šmíd, Čáslava, Hamr, Platil, Klesla - Výborný, Hubáček, J.Novotný, Plekanec, Marek, Čajánek, J.Hlinka, Irgl, Bednář. P.Sýkora, Balaštík, Rolinek, Tenkrát, Olesz. Trenéři: Hadamczik, Paleček a Musil.

2013
Pavelec, Salák, Francouz - Nakládal, Čáslava, Hejda, Michálek, Šmíd, Kutlák, Židlický - Novotný, Plekanec, Vrána, Hanzal, Vrbata, Tenkrát, Hertl, Kovář, Koukal, Irgl, Hubáček, Hudler, Voráček, Tlustý, Fleischmann. Trenéři: Hadamczik a Paleček.

zdroj: hokej.cz

Nejpodrobnější zpravodajství o mistrovství světa čtěte v deníku SportFoto Sport

0

Mistrovství světa v hokeji 2024 ONLINE

Program Vstupenky Sestřihy z MS Výsledky MS v hokeji 2023 MS hokej U20

Mistrovství světa v hokeji 2024 se vrací do Česka. Od 10. do 26. května 2024 bude hostit MS v hokeji Praha a Ostrava. Česká hokejová reprezentace odehraje všechny zápasy v Praze, ve skupině B se postupně utká s Finskem, Norskem, Švýcarskem, Dánskem, Rakouskem, Velkou Británií a Kanadou.