Česko - Kanada 2:6. Favorit otočil z 0:2. Mladíky ve čtvrtfinále čeká Švédsko

Autor: iSport.cz
0
Zimák k play off NHL. Lener i analytik tipují postup Bostonu. V čem se Nečas blíží Pastovi?
Mám rád, když Ostrava žije Baníkem, říká Buchta. Je rychlejší než Tanko?

Vítězné zakončení základní skupiny bylo blízko, triumf proti javorovým listům však nevyšel. Čeští hokejisté do 18 let na mistrovství světa prohráli s Kanadou 2:6 v posledním zápase základní skupiny A a do bojů o medaile vyrazí ze třetího místa na Švédsko. Národní tým pod vedením kouče Aloise Hadamczika si na úvod utkání vedl výborně, vedl 2:0. Favorit však duel v průběhu hry otočil skóre.

Kanada bude hrát s Lotyšskem a další dvojice tvoří Spojené státy americké v repríze loňského finále s Finskem a Bělorusko s Ruskem.

Českému týmu, který po úvodní porážce se Běloruskem (3:4) slavil výhry proti Švýcarsku (8:2) i Finsku (4:2), skvěle vyšel proti Kanadě vstup do utkání. V čase 5:57 vedl 2:0. V páté minutě při Poulinově vyloučení přihrál Rutar za levý kruh Volrábovi, který přes stínícího Tomana překonal Maiera. Za 92 sekund proměnil přečíslení Barinka.

Ve 12. minutě ale snížil z úniku Newhook a po 108 sekundách druhé části po přihrávce Tomasina zpoza branky vyrovnal Holloway. V 36. minutě se trefil z levého kruhu z otočky Tomasino a otočil stav. Češi drželi naději na lepší výsledek až do 52. minuty, kdy v přesilové hře zvýšil Legace z levého kruhu na 4:2.

A Kanaďané si ještě vylepšili skóre. Za 86 sekund se prosadil tečí Spenceovy střely Rees a za dalších 100 sekund zakončil rychlou kombinaci Krebs.

Domácí: 04:25. Volráb, 05:57. Barinka

Hosté: 11:42. Newhook, 21:48. Holloway, 35:12. Tomasino, 51:51. Légaré, 53:37. Rees, 54:57. Krebs

Domácí: Pařík (Bednář) – Kubíček (A), Kučeřík, Mlčák, Haš (A), A. Rutar, Volráb, Žůrek – Přikryl, Lang, Mužík (C) – Raška, Barinka, Myšák – Teplý, Toman, Peterek – Najman, Koffer, Rychlovský – Pšenička.

Hosté: Maier (Gauthier) – Korczak, Harley, Vukojevic, Drysdale, Schneider, Spence, Hunt – Newhook, Cozens, Krebs – Tracey, Rees, Zary – Holloway, Pelletier, Tomasino – Washkurak, Légaré, Poulin – Suzuki.

Aaro Brannare (FIN), Sergej Morozov – Jon Kilian (NOR), Ludvig Lundgren

A3 Arena, Umeå (Švédsko)

407 diváků

0

Mistrovství světa v hokeji 2024 ONLINE

Program Vstupenky Sestřihy z MS Výsledky MS v hokeji 2023 MS hokej U20

Mistrovství světa v hokeji 2024 se vrací do Česka. Od 10. do 26. května 2024 bude hostit MS v hokeji Praha a Ostrava. Česká hokejová reprezentace odehraje všechny zápasy v Praze, ve skupině B se postupně utká s Finskem, Norskem, Švýcarskem, Dánskem, Rakouskem, Velkou Británií a Kanadou.