Česko - Kanada 2:6. Favorit otočil z 0:2. Mladíky ve čtvrtfinále čeká Švédsko | iSport.cz
23. dubna 2019 • 22:00

Česko - Kanada 2:6. Favorit otočil z 0:2. Mladíky ve čtvrtfinále čeká Švédsko

Rozhodčí byli vůči Barošovi úzkoprsí, stěžoval si Páník Rozhodčí byli vůči Barošovi úzkoprsí, stěžoval si Páník
Vlasák před čtvrtfinále: Němci? Papírově slabší, nedají to ale zadarmo Vlasák před čtvrtfinále: Němci? Papírově slabší, nedají to ale zadarmo

Vítězné zakončení základní skupiny bylo blízko, triumf proti javorovým listům však nevyšel. Čeští hokejisté do 18 let na mistrovství světa prohráli s Kanadou 2:6 v posledním zápase základní skupiny A a do bojů o medaile vyrazí ze třetího místa na Švédsko. Národní tým pod vedením kouče Aloise Hadamczika si na úvod utkání vedl výborně, vedl 2:0. Favorit však duel v průběhu hry otočil skóre.

Kanada bude hrát s Lotyšskem a další dvojice tvoří Spojené státy americké v repríze loňského finále s Finskem a Bělorusko s Ruskem.

Českému týmu, který po úvodní porážce se Běloruskem (3:4) slavil výhry proti Švýcarsku (8:2) i Finsku (4:2), skvěle vyšel proti Kanadě vstup do utkání. V čase 5:57 vedl 2:0. V páté minutě při Poulinově vyloučení přihrál Rutar za levý kruh Volrábovi, který přes stínícího Tomana překonal Maiera. Za 92 sekund proměnil přečíslení Barinka.

Ve 12. minutě ale snížil z úniku Newhook a po 108 sekundách druhé části po přihrávce Tomasina zpoza branky vyrovnal Holloway. V 36. minutě se trefil z levého kruhu z otočky Tomasino a otočil stav. Češi drželi naději na lepší výsledek až do 52. minuty, kdy v přesilové hře zvýšil Legace z levého kruhu na 4:2.

A Kanaďané si ještě vylepšili skóre. Za 86 sekund se prosadil tečí Spenceovy střely Rees a za dalších 100 sekund zakončil rychlou kombinaci Krebs.

Domácí: 04:25. Volráb, 05:57. Barinka

Hosté: 11:42. Newhook, 21:48. Holloway, 35:12. Tomasino, 51:51. Légaré, 53:37. Rees, 54:57. Krebs

Domácí: Pařík (Bednář) – Kubíček (A), Kučeřík, Mlčák, Haš (A), A. Rutar, Volráb, Žůrek – Přikryl, Lang, Mužík (C) – Raška, Barinka, Myšák – Teplý, Toman, Peterek – Najman, Koffer, Rychlovský – Pšenička.

Hosté: Maier (Gauthier) – Korczak, Harley, Vukojevic, Drysdale, Schneider, Spence, Hunt – Newhook, Cozens, Krebs – Tracey, Rees, Zary – Holloway, Pelletier, Tomasino – Washkurak, Légaré, Poulin – Suzuki.

Aaro Brannare (FIN), Sergej Morozov – Jon Kilian (NOR), Ludvig Lundgren

A3 Arena, Umeå (Švédsko)

407 diváků

MS v hokeji 2019 - Slovensko, Bratislava a Košice

Program Český tým Rozpis Play off Tabulka Stadiony

Mistrovství světa v hokeji se koná na Slovensku v Bratislavě a Košicích od 10. do 26. května 2019. Češi hrají ve skupině B, Slovensko ve skupině A. Po zápase se Švýcarskem budou Češi znát soupeře pro čtvrtfinále. Novinkou je změna systému nasazení týmů pro semifinále play off.

Fotbalová FORTUNA:LIGA 2018/2019Program * Hrací model * VIDEO * Program nadstavby