Česko - Kanada 2:6. Favorit otočil z 0:2. Mladíky ve čtvrtfinále čeká Švédsko

Autor: iSport.cz
0
Koubkův majstrštyk: Osm nul a LM pro Česko. Další krok: smlouva a boj o titul?
PRVNÍ DOJEM: Jágr v kondici, Kladno jede. Smoleňák vzýval pána z Vysočiny

Vítězné zakončení základní skupiny bylo blízko, triumf proti javorovým listům však nevyšel. Čeští hokejisté do 18 let na mistrovství světa prohráli s Kanadou 2:6 v posledním zápase základní skupiny A a do bojů o medaile vyrazí ze třetího místa na Švédsko. Národní tým pod vedením kouče Aloise Hadamczika si na úvod utkání vedl výborně, vedl 2:0. Favorit však duel v průběhu hry otočil skóre.

Kanada bude hrát s Lotyšskem a další dvojice tvoří Spojené státy americké v repríze loňského finále s Finskem a Bělorusko s Ruskem.

Českému týmu, který po úvodní porážce se Běloruskem (3:4) slavil výhry proti Švýcarsku (8:2) i Finsku (4:2), skvěle vyšel proti Kanadě vstup do utkání. V čase 5:57 vedl 2:0. V páté minutě při Poulinově vyloučení přihrál Rutar za levý kruh Volrábovi, který přes stínícího Tomana překonal Maiera. Za 92 sekund proměnil přečíslení Barinka.

Ve 12. minutě ale snížil z úniku Newhook a po 108 sekundách druhé části po přihrávce Tomasina zpoza branky vyrovnal Holloway. V 36. minutě se trefil z levého kruhu z otočky Tomasino a otočil stav. Češi drželi naději na lepší výsledek až do 52. minuty, kdy v přesilové hře zvýšil Legace z levého kruhu na 4:2.

A Kanaďané si ještě vylepšili skóre. Za 86 sekund se prosadil tečí Spenceovy střely Rees a za dalších 100 sekund zakončil rychlou kombinaci Krebs.

Domácí: 04:25. Volráb, 05:57. Barinka

Hosté: 11:42. Newhook, 21:48. Holloway, 35:12. Tomasino, 51:51. Légaré, 53:37. Rees, 54:57. Krebs

Domácí: Pařík (Bednář) – Kubíček (A), Kučeřík, Mlčák, Haš (A), A. Rutar, Volráb, Žůrek – Přikryl, Lang, Mužík (C) – Raška, Barinka, Myšák – Teplý, Toman, Peterek – Najman, Koffer, Rychlovský – Pšenička.

Hosté: Maier (Gauthier) – Korczak, Harley, Vukojevic, Drysdale, Schneider, Spence, Hunt – Newhook, Cozens, Krebs – Tracey, Rees, Zary – Holloway, Pelletier, Tomasino – Washkurak, Légaré, Poulin – Suzuki.

Aaro Brannare (FIN), Sergej Morozov – Jon Kilian (NOR), Ludvig Lundgren

A3 Arena, Umeå (Švédsko)

407 diváků

0

Mistrovství světa v hokeji 2024 ONLINE

Program Vstupenky Sestřihy z MS Výsledky MS v hokeji 2023 MS hokej U20

Mistrovství světa v hokeji 2024 se vrací do Česka. Od 10. do 26. května 2024 bude hostit MS v hokeji Praha a Ostrava. Česká hokejová reprezentace odehraje všechny zápasy v Praze, ve skupině B se postupně utká s Finskem, Norskem, Švýcarskem, Dánskem, Rakouskem, Velkou Británií a Kanadou.