MS v hokeji 2019: vstupenky a předprodej, řádili překupníci | iSport.cz
Adam Lacek
2. října 2018 • 12:00

Vstupenky na MS v hokeji 2019: Řádili překupníci, kdy bude další šance?

Autor:
Reklama
TOP VIDEA
Trpišovský o Ševčíkovi s Masopustem: Mají ideální herní i charakterové rysy Trpišovský o Ševčíkovi s Masopustem: Mají ideální herní i charakterové rysy
ZLATÁ PÍŠŤALKA: Kolářův pád? Přihraný, ale šlo o faul. Proti Plzni se mohla pískat penalta ZLATÁ PÍŠŤALKA: Kolářův pád? Přihraný, ale šlo o faul. Proti Plzni se mohla pískat penalta
VŠECHNA VIDEA ZDE

Start předprodeje vstupenek na hokejové MS 2019 byl ve znamení obřího fiaska. Kdo ve středu 19. září získal lístky na zápasy českého nebo slovenského týmu, se může považovat za šťastlivce. Většina balíčků, kterými prodej odstartoval, totiž skončila v rukách překupníků, kteří využili nejen chyb v systému. „Mrzí nás technické problémy, které provázely začátek prodeje. Byli jsme ujištěni naším partnerem, že systém bude fungovat bezchybně,“ reagoval na prodej prezident slovenského hokejového svazu Martin Kohút. Zároveň dodal, že zájem byl několikanásobně vyšší než při minulém šampionátu v roce 2011. Kdy a jak bude možné zakoupit další vstupenky?První vstupenky si v předprodeji zakoupil brankář Ján Laco, který v minulých sezonách působil i v české extralize v dresech Chomutova či Sparty. Pak přišla řada na překupníky a pár šťastných fanoušků.

V současnosti můžete na slovenském ticketportalu zakoupit balíčky vstupenek na základní skupiny v Bratislavě a Košicích a denní vstupenky, prodej permanentek a balíčků na svůj tým byl pozastaven.

Co se vlastně stalo?

Ticketportal nezvládal

Problém byl jasný. Webová stránka Ticketportal, která prodej realizovala, neustále padala, nebo jste dlouhé hodiny čekali v pořadníku, ve kterém jste se dost často i posunovali dál a dál. Někomu i poté stránka zamrzla, systém spadl a strávený čas u monitoru nebo na telefonu tak byl v podstatě zbytečný.

Jenže problémy nastaly i na kamenných pobočkách, kde se fronty příliš nehýbaly. „Někteří lidé se umějí asi rozkrájet, protože si kupovali lístky na tentýž čas v Košicích i Bratislavě. Tito zájemci měli pravděpodobně jiné plány než si užít dobrý hokej,“ uvedl podle iDnes.cz Marek Bezák ze společnosti Ticketportal. Navíc drhnul i tisk vstupenek, zástupkyně společnosti Stanislava Šebelová navíc uvedla, že už při testování systémů společnost odhalila pokusy podobné hackerským útokům.

Maskot hokejového MS 2019 na Slovensku bude medvěd Macejko
Maskot hokejového MS 2019 na Slovensku bude medvěd Macejko

Permanentky a balíčky

Překupníci navíc využili jen částečného omezení prodeje a také zřejmě nekvalitně vyškolených prodejců. Předprodej odstartoval permanentkami na celý šampionát, balíčky na všechny zápasy ve skupině nebo v play off, balíčky na zápasy jednotlivého týmu a denními balíčky.

Do prvního prodeje šlo zhruba 30 procent vstupenek. Jeden člověk si mohl najednou zakoupit čtyři vstupenky z jedné kategorie, na což lidé nepočítající s užitím si hokejové zábavy reagovali podle Bezáka nějak takhle:

„Jeden člověk si pořídil čtyři permanentky na zápasy v Bratislavě a čtyři v Košicích. K tomu přidal čtyři balíčky ‚Následuj svůj tým‘ na šestnáct různých celků a ještě denní vstupenky. Za tím je třeba hledat něco jiného.“ Po 40 minutách od startu prodeje Ticketportal změnil pravidla a naráz šly pořídit jen čtyři jakékoliv balíčky. Podle Šport.sk však překupníkům pomáhali i prodejci, kteří jim prodali více vstupenek, než byl původní limit. Vypadalo to tak, že překupníci mohli odcházet i se zhruba sto lístky na zápasy Slovenska a Česka.

Selhal obranný mechanismus?

Ticketportal následně problémy vysvětloval tím, že jejich web nebyl dostatečně připravený na tak mohutnou návštěvu webu, která se podle nich vyšplhala na 80 tisíc. Kromě toho uvedli, že v systému selhal obranný mechanismus, který měl bojovat právě proti překupníkům.

Několik hodin po startu předprodeje se však na internetu a zvláště sociálních sítích objevily screenshoty ze zdrojových kodů stránky, které odhalily nečekané skutečnosti. Ty ukázaly, že společnost byla na spuštění prodeje připravená katastrofálně.

Ticketportal tak byl pod palbou urážek, posměchů a žertů. Na sociálních sítích se objevovaly takové skvosty, jako že generálním partnerem slovenské reprezentace je aukční server Bazoš, lidé se vysmívali sloganu „Vstupenky na dosah“. Jeden fanoušek požadoval od prodejce lístků dokonce organizování Silvestru, čímž by se oslava konce roku řádně prodloužila. „5, 4, 3, 2, 8532,“ nadhodil odpočítávání.

Vstupenky už jsou na černém trhu

Vtipné, nicméně i trochu realita. Na internetu se opravdu krátce po startu prodeje začaly objevovat vstupenky, například na skupinový zápas Česka s Ruskem jste mohli pořídit lístek v původní ceně 2 375 korun za více než sedm tisíc!

„Po prvním dni je dost možné, že na černém trhu je už víc vstupenek, než si slušní lidé bez postranních úmyslů stačili koupit. Proč? Protože na Slovensku nedokážeme, neumíme nebo prostě nechceme bojovat proti podvodníkům,“ napsal ve svém komentáři šéfredaktor Šport.sk Michal Čarnoky.

Další vlna prodeje vstupenek

Kdo má stále zájem na světový šampionát v květnu 2019 vyrazit, ještě nemusí zoufat. Podle organizátorů totiž je stále dostatek volných vstupenek, které se budou do prodeje postupně uvolňovat. „Chceme fanoušky uklidnit, že lístky budou. Není důvod k panice a nedoporučujeme, aby si je lidé kupovali od překupníků či přes neoficiální webové stránky,“ dodal Kohút.

Pořadatelé navíc plánují, že zbývající část vstupenek na zápasy slovenského a českého týmu budou prodávat jiným způsobem než dosud. Zatím se ale neví, jakým.

Bez problémů s předprodejem se přitom neobešel už minulý světový šampionát na Slovensku v roce 2011, tak i mistrovství světa v Česku v roce 2015, které rovněž zaštitovala společnost Ticketportal.

Vstupenky na play off

Druhou fázi předprodeje vstupenek na MS 2019 plánují organizátoři na prosinec 2018, kdy by se měly prodávat lístky na play off. Vstupenky by se měly prodávat opět na stránkách slovenského ticketportalu nebo přes web mezinárodní hokejové federace IIHF.

Vstupenky na jednotlivé zápasy

Jako poslední fázi pak plánoval organizační výbor prodávat vstupenky na jednotlivé zápasy, tato fáze by měla přijít na řadu v únoru 2019.

Ceny vstupenek

Cena vstupenek na zápasy MS 2019 na Slovensku zvedla u našich východních sousedů vlnu nevole. Cena lístků sice začíná na necelých třech stovkách korun, nicméně na neatraktivní zápasy. Zato na utkání domácích Slováků už nejlevnější vstupenka vyjde na 1536 korun.

Na utkání play off jsou lístky pochopitelně ještě dražší. Čtvrtfinále startuje na 1792 korunách a nejlepší lístek na finále vyjde skoro na 9 tisíc korun. Více o kritice cen vstupenek čtěte ZDE »

 

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Nový hrací model Fantasy liga

Nejvyšší česká fotbalová soutěž nově s názvem FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci. Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin, do kterých si přenesou bodové zisky: skupina o titul (1.-6.), skupina o baráž o EL (7.-10.) a skupina o udržení (11.-16.).

SESTŘIHY všech zápasů 18. kola Fortuna ligy »

19. kolo Fortuna ligy:

Baník Ostrava - Olomouc (pá 14.12., 18:00), Teplice - Zlín (so 15.12., 15:00), Slovácko - Dukla (so 15.12., 15:00), Opava - Ml. Boleslav (so 15.12., 15:00), Bohemians - Liberec (so 15.12., 15:00), Příbram - Sparta (so 15.12., 17:00), Plzeň - Karviná (ne 16.12., 15:00), Jablonec - Slavia (po 17.12., 18:00)

Články odjinudKlasická verze
Mobilní verze