MS v hokeji 2019 | V Košicích dá Čech za pivo 26, ale i 150 korun. Finům chutná | iSport.cz
14. května 2019 • 15:02

V Košicích dá Čech za pivo 26, ale i 150 korun. Finům chutná

TOP VIDEA
Maséři národního týmu: Pro štěstí jsme přivezli slona a Patrika Bartošáka Maséři národního týmu: Pro štěstí jsme přivezli slona a Patrika Bartošáka
Dostaň se do formy se Šárkou Strachovou: Jak vybrat běžeckou obuv Dostaň se do formy se Šárkou Strachovou: Jak vybrat běžeckou obuv
VŠECHNA VIDEA ZDE

Vydělávat se musí, vědí všude v okolí, kde se koná hokejové mistrovství světa. Platí to kdekoli po světě, pro hotely, pro hospody, zkrátka, ceny letí vzhůru. A různé nálevny vznikají i na místech, kde je obvykle nenajdete. Nejlíp přímo v cestě hokejového fanouška na stadion. Jako kupříkladu v Košicích.Jak informuje server hokej.sk, okolí tamní Steel arény se v čase konání MS proměnilo v zónu s nejvyšším počtem výčepů piva na metr čtvereční. Podnikatelé i různí podnikavci rozšířili klasickou nabídku stálých kamenných restaurantů o různé pojízdné stánky a výčepy.

Ceny jsou samozřejmě jiné, než bývá zvykem. O dost jiné. Narazíte i na místo, kde se rozhodli zdražit pivo o několik set procent oproti běžnému tarifu.

Průměrná cena piva v okolí haly se pohybuje mezi 2,5 a 3 eury, v přepočtu mezi 65 a 80 korunami. Košický rekord trhla Bostonia Caffe, kde pivo pořídíte za 155 korun (6 eur), podle všeho ale jde spíš o výjimku. Žádné extra drásavé skoky.

V mnohých podnicích zvedli cenu za orosený půllitr v podstatě o sto procent, ale pořád se jedná o rozumnou nabídku. Zvlášť žízniví cizinci ze severu Evropy si na východním Slovensku musí připadat jako v ráji.

Například Pizza Pub zvedl obvyklou cenu jen z 1,2 na 2,2 eura (57 korun), v nově vybudovaných zahrádkách přijde pivo na 78 korun, přímo ve Steel aréně se napijete za stovku.

Zajímavostí je dvojí cena pro českého a slovenského fanouška v Hostinci u Editky, jenž se nachází pouhých sto metrů od hokejové haly. Zahraniční zákazník vytáhne 2 eura, tedy 52 korun, zatímco Slováci a Češi polovic. „Pro Slováky a Čechy jsme neměnili nic. Ať bohatnou jiní, ale my jsme svoje ceny nezměnili. Nebudeme přece vydělávat na našich a hlavně na štamgastech, kteří k nám chodí pravidelně,“ vysvětlila jasně paní Edita Linhartová.

Zdejší malá krčma na rohu ulice je oblíbenou zastávkou a stabilním útočištěm skalních fans z fanklubu HC Košice. Klientela se s příchodem turnaje o poznání rozrostla, hospůdku si oblíbili především Finové. „Je tu mnohem víc lidí než v průběhu roku a atmosféra je vynikající. Chodí sem hlavně Finové, ti nad cenami vůbec nepřemýšlí, ale musím říci, jsou to velmi milí lidé,“ dodává Edita Linhartová.

Gulaš: Z telefonátu od trenéra jsem byl zaskočený. Vidina úspěchu mě žene dopředu
1080p 720p 360p

Český tým má den volna. Důležité, aby si hráči vyčistili hlavu, vysvětluje Reichel
1080p 720p 360p

Ručinský po bitvě s Ruskem: První místo ve skupině je pryč. Chybí nám centři
720p 360p

Pivo na Slovensku finským fanouškům chutná
Pivo na Slovensku finským fanouškům chutná

 

MS v hokeji 2019 - Slovensko, Bratislava a Košice

Program Český tým Rozpis Play off Tabulka Stadiony

Mistrovství světa v hokeji se koná na Slovensku v Bratislavě a Košicích od 10. do 26. května 2019. Češi hrají ve skupině B, Slovensko ve skupině A. Po zápase se Švýcarskem budou Češi znát soupeře pro čtvrtfinále. Novinkou je změna systému nasazení týmů pro semifinále play off.

Fotbalová FORTUNA:LIGA 2018/2019Program * Hrací model * VIDEO * Program nadstavby

Aktuální zápasy
Články odjinud