Švédové porazili Rusy 4:1 a mají nejblíže k prvenství na turnaji

0
V čem se Pardubice zlepšily? Pánik - bez komentáře. Marinčin by chyběl hodně
PRVNÍ DOJEM: Vsetín by si měl pomoct přesilovkami. Naskočí do baráže Jágr?

Hokejisté Švédska napravili porážku ze svého úvodního vystoupení na Švédských hokejových her, kdy těsně podlehli českému týmu, a porazili lídra dosavadního průběhu Euro Hockey Tour Rusko 4:1. Domácí tak mají nejblíže k prvenství na turnaji, o tuto možnost bez ohledu na výsledky nedělních zápasů naopak připravili český výběr.

Švédové hned v úvodu nevyužili téměř minutovou přesilovku pět na tři a tuto situaci měli k dispozici ještě o něco déle také krátce před polovinou zápasu, ale ani tentokrát se gólově neprosadili. I proto zůstali gólmani Fasth a Ježov nepokořeni až do 39. minuty.

Zatímco do té doby se Švédům v početních výhodách nedařilo, Ekholm svým úvodním gólem z klasické přesilovky odstartoval mnohem produktivnější fázi. Krátce po nástupu do třetí části totiž přidal další trefu při hře pět na čtyři Danielsson a zvýšil na 2:0. Rusové kontrovali, když svoji přesilovku vzápětí zužitkovali už po pouhých pěti sekundách.

Sborná poté sahala po vyrovnání, jenže v cestě stál jejím hráčům pozorný Fasth. A Rusové mohli nevyužitých šancí litovat v 56. minutě, kdy domácím vrátil dvoubrankové vedení Silfverberg. Definitivně pak rozhodl o 57 sekund později Martensson třetím přesilovkovým gólem týmu a vylepšil svoji bilanci v utkání na branku a dvě asistence.

Švédům k jistotě prvenství na turnaji stačí, když v nedělním severském derby porazí jakýmkoliv způsobem Finsko.

Švédsko - Rusko 4:1 (0:0, 1:0, 3:1)
Branky a nahrávky: 39. Ekholm (Martensson, Andersson), 42. Danielsson (Jämtin, Söderberg), 56. Silfverberg (Martensson), 57. Martensson (Weinhandl, Johansson) - 46. Rjazancev (J. Birjukov, Tarasenko).
Rozhodčí: Leppäalho, Levonen (oba Fin.) - Haster, Käck (oba Švéd.). Vyloučení: 6:9. Využití: 3:1. Diváci: 9062.

Švédsko: Fasth - Johansson, Ekholm, Kronwall, Bäckman, Fernholm, Dahlbeck, Frögren - Weinhandl, Martensson, Andersson - Silfverberg, Järnkrok, Sjögren - Danielsson, Söderberg, Jämtin - Zackrisson, Lundqvist, Hjalmarsson. Trenér: Pär Marts.

Rusko: Ježov - I. Nikulin, Čudinov, N. Bělov, Rjazancev, Višněvskij, J. Birjukov, Zubarev, A. Bělov - Arťuchin, Zubov, Širokov - Žerděv, Kuzněcov, Čistov - Tarasenko, Šipačev, Tichonov - Kokarev, Kalinin, Burdasov. Trenér: Zinetulja Biljaletdinov.

Program Vstupenky Sestřihy z MS Výsledky MS v hokeji 2023 MS hokej U20

Mistrovství světa v hokeji 2024 se vrací do Česka. Od 10. do 26. května 2024 bude hostit MS v hokeji Praha a Ostrava. Česká hokejová reprezentace odehraje všechny zápasy v Praze, ve skupině B se postupně utká s Finskem, Norskem, Švýcarskem, Dánskem, Rakouskem, Velkou Británií a Kanadou.