Finové zdolali Kanadu 4:3 a Karjalu ovládli bez ztráty, Češi skončili pátí

0
Lokvenc: Chemie Kuchty a Birmančeviče je úžasná! Chorý není zákeřňák
CESTA ZE DNA: Jsme silnější, než si myslíme, říká zápasník Peňáz

Hokejisté Finska porazili v závěrečném utkání na domácí Karjale v Helsinkách Kanadu 4:3 a ovládli turnaj bez ztráty bodu. Rozhodl o tom v čase 52:36 v přesilové hře osmnáctiletý útočník Eeli Tolvanen. Kanada se i přes prohru udržela na čtvrté pozici o skóre před pátým Českem, které padlo s Rusy 2:5.

Vstup do utkání vyšel lépe Kanadě, která ve třetí minutě získala vedení. Ellison objel branku, šikovně uvolnil Brulého, který zblízka snadno překonal brankáře Kilpeläinena. Hosté se pak sice ubránili při Kinradeově trestu, ale ve 13. minutě vyrovnal Manninen. Po přihrávce Pyöräläho sice netrefil puk podle svých původních představ, ale ten přesto skončil za Scrivensem.

Finové ještě v úvodní dějství odolali při vyloučení Lepistöho a ve 24. minutě jim pomohla po Kinradeově pokusu tyč. V polovině utkání ale pykal na trestné lavici Ohtamaa a Noreau ránou od modré čáry vrátil Kanadě vedení.

Ve 38. minutě mohl dokonce ve vlastním oslabení zvýšit Howden, ale trefil při úniku jen tyč. Šest sekund před druhou pauzou naopak smazal ztrátu při Bourqueově vyloučení Lepistö, který skóroval z mezikruží.

Finové šli poprvé v utkání do vedení ve 43. minutě po trefě obránce Heiskanena z dorážky z levého kruhu. Za 157 vteřin Kanada ale právě po chybě Heiskanena vyrovnala, když nabídnutou šanci zužitkoval Thomas. Při Bourqueově dalším trestu ale rozhodl přesnou střelou z pravého kruhu Tolvanen.

Domácí: 12:19. Manninen, 39:54. Lepistö, 42:48. Heiskanen, 52:36. Tolvanen

Hosté: 02:22. Brulé, 29:36. Noreau, 46:25. Thomas

Domácí: Kilpeläinen (Koskinen) – Lepistö (C), Heiskanen, Virtanen, Lehtonen, Ohtamaa, Mikkola, Jokipakka – Tolvanen, Kontiola (A), Junttila – Erkinjuntti, Koskiranta (A), Savinainen – Manninen, J. Lajunen, Pyörälä – Anttila, Niemi, Pihlström – J. Peltola.

Hosté: Scrivens (Peters) – Lee (A), Stollery, Noreau, Ch. Genoway, Després, Kinrade, Blacker – Brulé, Ellison, Wolski (A) – Thomas, Vey, Raymond – Purcell, Ebbett, R. Bourque (C) – Kozun, Howden, Roy – Klinkhammer.

Hartwall Arena, Helsinky

Domácí: 04:23. Grigorenko, 10:10. Grigorenko, 23:40. Kaprizov, 33:06. Grigorenko, 55:36. Chafizullin

Hosté: 30:36. D. Kubalík, 59:52. Klepiš

Domácí: I. Sorokin (Karejev) – Kiselevič, Chafizullin, Nestěrov, Ljubuškin, Zubarev, Vojnov, Trjamkin, Tokranov – Tělegin, Andronov (A), Ničuškin – N. Gusev, Šalunov, Kaprizov – Mozjakin (C), Tkačov, Barabanov – Kalinin (A), Kraskovskij, Grigorenko.

Hosté: Mazanec (Francouz) – Nakládal (C), Šulák, Kundrátek, J. Krejčík, Mozík, Vitásek, Němeček, Moravčík – Radil, Nestrašil, Sekáč – Gulaš, Jan Kovář (A), D. Kubalík – Řepík, Horák, Birner – Klepiš (A), Lev, Zaťovič – Mertl.

Program Nominace Vstupenky Sestřihy z MS Výsledky MS v hokeji 2023 MS hokej U20

Mistrovství světa v hokeji 2024 se vrací do Česka. Od 10. do 26. května 2024 bude hostit MS v hokeji Praha a Ostrava. Česká hokejová reprezentace odehraje všechny zápasy v Praze, ve skupině B se postupně utká s Finskem, Norskem, Švýcarskem, Dánskem, Rakouskem, Velkou Británií a Kanadou.