Skvělé Češky! Na MS v hokeji zdolaly i Japonsko a jsou ve čtvrtfinále

0
Koubkův majstrštyk: Osm nul a LM pro Česko. Další krok: smlouva a boj o titul?
PRVNÍ DOJEM: Jágr v kondici, Kladno jede. Smoleňák vzýval pána z Vysočiny

České hokejistky porazily na mistrovství světa ve finském Espoo 3:1 Japonsko a po třech výhrách ze tří zápasů mají jistý postup do čtvrtfinále. Základní skupinu B zakončí dosud stoprocentně úspěšné svěřenkyně trenéra Petra Nováka v úterý utkáním proti Německu.

Češky šly po předchozích výhrách 3:1 nad Francií a 5:3 nad Švédskem do duelu s Japonkami s vědomím, že čtvrtfinále jim zajistí zisk alespoň bodu. Hned v první minutě je sice přibrzdil trest za příliš mnoho hráček na ledě, ale ve 4. minutě otevřely skóre. Denisa Křížová objela branku a dostala puk za záda Nany Fudžimotové.

O pět minut později zvýšila vedení Vendula Přibylová po bekhendové střele Samanthy Kolowratové. Češky podaly výborný defenzivní výkon, dovolily soupeřkám pouze 12 střel na Kláru Peslarovou, přesto Japonky ve třetí části zápas zdramatizovaly.

Nejprve měly možnost zahrávat trestné střílení poté, co Aneta Tejlarová zalehla puk v brankovišti, ale Peslarová bekhendový blafák Hanae Kubové vystihla. Šestatřicetiletá japonská veteránka, jež hrála na MS už v roce 2000, přesto o dvě minuty později snížila. Naději na zvrat asijskému týmu definitivně vzala v čase 59:15 střelou do prázdné branky při japonské power play Tereza Vanišová, jež stejným způsobem zakončila i sobotní duel proti Švédsku.

Skupina B:

Japonsko - ČR 1:3 (0:2, 0:0, 1:1)
Branky a nahrávky:
54. Kubová - 4. Křížová (Mrázová, Pejzlová), 9. Přibylová (Kolowratová, Mašková), 60. Vanišová. Rozhodčí: Hertrichová (Něm.), Wiegandová (Švýc.) - Anex Dit Chenaudová (Švýc.), Mochovová (Rus.). Vyloučení: 5:4. Využití: 1:0. Diváci: 1232.

Program Vstupenky Sestřihy z MS Výsledky MS v hokeji 2023 MS hokej U20

Mistrovství světa v hokeji 2024 se vrací do Česka. Od 10. do 26. května 2024 bude hostit MS v hokeji Praha a Ostrava. Česká hokejová reprezentace odehraje všechny zápasy v Praze, ve skupině B se postupně utká s Finskem, Norskem, Švýcarskem, Dánskem, Rakouskem, Velkou Británií a Kanadou.