Program turnaje Karjala: úvod ve Švédsku, poté přesun do Helsinek

Autor: iSport.cz
0
Nezmarova vize a Kaniovy peníze: nový Liberec. Co Kulenovič a Slavia?
Draft NFL bude honbou na quarterbacky, můžou být hvězdy i propadáky

Čeští hokejisté zahájili první akci Euro Hockey Tour ve Švédsku. Poté se přesunuli do Helsinek, dějiště celého turnaje Karjala, kde je v sobotu a neděli čekali zápasy s domácím týmem a Ruskem. Češi si připsali skalpy všech týmů a ovládli tak podruhé v historii Karjala Cup.

Loni to byla pro Miloše Říhu premiéra na střídačce české hokejové reprezentace. Úvodní střetnutí turnaje Karjala se Švédskem v pražské Tipsport Areně Češi prohráli 2:3.

Letos čeští hokejisté k úvodnímu střetnutí celé série Euro Hockey Tour cestovali do švédského Leksandu. V prvním zápase turnaje Karjala se střetli s domácím výběrem, v jehož nominaci byl i stříbrný medailista ze ZOH v Soči Patrik Berglund.

Program Karjala Cupu 2019

čtvrtek 7. listopadu

17:30 Finsko - Rusko 4:3
18:30 Švédsko - ČESKO 1:3

Český tým zahájil turnaj Karjala výhrou nad domácím Švédskem 1:3. V úvodním střetnutí série Euro Hockey Tour si v Říhově výběru odbyl premiéru útočník Lukáš Sedlák. O výhře rozhodl v 2. třetině Jan Kovář.

sobota 9. listopadu

12:30 Švédsko - Rusko 4:5 sn
16:30 Finsko - ČESKO 2:3 sn >>

Úřadující mistři světa dvakrát vedli. Skóre otevřel v úvodu druhé třetiny Juho Lammikko, ještě do druhé přestávky vyrovnal Jakub Jeřábek. Po 42 sekundách třetí části se prosadil Sakari Manninen, při hře bez brankáře poslal zápas do prodloužení Tomáš Filippi. Nájezdy rozhodl Jakub Krejčík.

Obránci:
Milan Doudera (Třinec; 41 zápasů/1 branka)
David Musil (Třinec; 26/0)
Michal Moravčík (Plzeň; 29/1)
Filip Pyrochta (Kometa Brno; 12/0)
Petr Zámorský (Mountfield HK; 62/2)
Jakub Galvas (Jukurit Mikkeli/Fin.; 6/1)

Radim Zohorna (Mladá Boleslav; 6/0)
Dmitrij Jaškin (Dynamo Moskva/KHL; 30/8)
Jan Kovář (Zug/Švýc.; 126/29)
Andrej Nestrašil (Magnitogorsk/KHL; 24/4)
Lukáš Sedlák (Čeljabinsk/KHL; 0/0).

Trenérská premiéra na švédské i ruské střídačce

Soupeři českého týmu při nominacích zvolili odlišnou strategii výběru hráčů. Alexej Kudašov, nový trenér ruské reprezentace, nominoval na první díl série EHT hned 10 nováčků. Nováček v roli hlavního trenéra se objeví i na střídačce Švédska.

Z pozice asistenta se do role hlavního kouče posunul Johan Garpenlöv. Ten při turnaji mohl spoléhat i na zkušenosti Patrika Berglunda, který má na kontě 717 startů v NHL.

Finský trenér Jukka Jalonen sází z velké části na výběr zlatých medailistů z mistrovství světa na Slovensku. Na vítězném tažení se podílalo 14 hokejistů, kteří se nyní představili i na domácím Karjala Cupu.

0

Mistrovství světa v hokeji ONLINE

Program Nominace Vstupenky Sestřihy z MS Výsledky MS v hokeji 2023 MS hokej U20

Mistrovství světa v hokeji 2024 se vrací do Česka. Od 10. do 26. května 2024 bude hostit MS v hokeji Praha a Ostrava. Česká hokejová reprezentace odehraje všechny zápasy v Praze, ve skupině B se postupně utká s Finskem, Norskem, Švýcarskem, Dánskem, Rakouskem, Velkou Británií a Kanadou.