27. října 2008 • 17:09

Chystá Lener bojkot švédské reprezentace?

Autor:
Reklama
Švédski reprezentanti sa tešia zo štvrtého gólu streleného českému brankárovi Hniličkovi (vzadu).
TOP VIDEA
Budeme žrát led a hrát jako buldoci, velí Kacetl před sedmým zápasem Budeme žrát led a hrát jako buldoci, velí Kacetl před sedmým zápasem
Pavlenka: Penalta byla přísná, Suárez to udělal chytře Pavlenka: Penalta byla přísná, Suárez to udělal chytře
VŠECHNA VIDEA ZDE

Švédští účastníci hokejové Ligy mistrů HV 71 a Linköping se dostali do konfliktu s reprezentací kvůli nominaci svých hráčů na nadcházející Karjala Cup ve Finsku.Zatímco reprezentační kouč Bengt-Ake Gustafsson chce hokejisty z obou klubů vidět v národním týmu, trenér Linköpingu Slavomír Lener i jeho kolega z HV 71 Kent Johansson chtějí své reprezentanty raději šetřit.

"Chci vést s kluby dialog a doufám v pochopení z jejich strany," řekl Gustafsson, který dnes oznámil výběr hráčů pro Karjala Cup. Pochopení se však podle všeho nedočká.

Klub HV 71 se již dal slyšet, že bude reprezentaci při Karjala Cupu, který se hraje 6. až 9. listopadu, bojkotovat. V dresu Tre Kronor by měli podle Gustafssonových představ nastoupit dva hráči švédského mistra, Johan Davidsson a Martin Thönberg.

Také v případě Lenerova Linköpingu jde o dva reprezentanty - jejich tým se však zatím nerozhodl s konečnou platností.

Kluby startující v Lize mistrů se bojí přetížení svých elitních hráčů. Vedení hokejového svazu i švédské ligy jim záměr šetřit hokejisty odsouhlasila, přesto Gustafsson vybrané hráče na Karjala Cup žádá.

"Jde o mezinárodní turnaj a také Finsko, Česko a Rusko budou reprezentovat hráči, kteří nastupují i v Champions League," řekl kouč švédské reprezentace. Podle svých slov bral na přání klubů ohled, nakolik to jen bylo možné.

MS v hokeji 2018: program a skupiny >>

Témata:  sport, hokej, Karjala, cupKlasická verze
Mobilní verze