2. listopadu 2008 • 18:58

Švédská reprezentační krize zažehnána

Autor:
Švédski reprezentanti sa tešia zo štvrtého gólu streleného českému brankárovi Hniličkovi (vzadu).
TOP VIDEA
Olomouc - Plzeň: To byla rána! Tvrďák Hollweg vysklil plexisklo Olomouc - Plzeň: To byla rána! Tvrďák Hollweg vysklil plexisklo
Tam byla hrubá chyba toho černocha. Petrželův rozhovor, který vzbudil vášně Tam byla hrubá chyba toho černocha. Petrželův rozhovor, který vzbudil vášně
VŠECHNA VIDEA ZDE

Konflikt trenéra švédské hokejové reprezentace Bengta-Akeho Gustafssona s Linköpingem a HV 71 se povedlo vyřešit. Národní svaz se podle deníku Svenska Dagbladet dohodl s oběma účastníky Ligy mistrů na kompromisu.Švédský mistr HV 71 i Linköping vedený koučem Slavomírem Lenerem své hráče na turnaj pustí, ale Gustafsson rozšíří kádr, takže reprezentanti z obou klubů nebudou muset odehrát všechna utkání.

Gustafsson povolá více hráčů než obvykle a bude mít k dispozici i Johana Davidssona a Martina Thörnberga z HV 71 a Frederika Emvalla a Johana Franssona z Linköpingu. Do kterých zápasů nastoupí, bude teprve upřesněno.

Švédové zahájí turnaj ve čtvrtek 6. listopadu v Moskvě proti Rusku. Po přesunu do Helsinek je čeká v sobotu duel s Českou republikou a o den později severské derby s domácím Finskem.

Zatímco Švédové spor vyřešili, uvolnění svých reprezentantů z kádru HV 71 se marně dožadují Finové, kteří z tohoto klubu povolali Pasiho Puistolu, Jukku Vuotilainena a Mikka Luomu.

MS v hokeji 2018: program a skupiny >>

Témata:  sport, hokej, Švédsko, Karjala, cupKlasická verze
Mobilní verze