8. listopadu 2008 • 12:28

Marek: odpočinek a pak ruská mise

Autor:
Jan Marek
TOP VIDEA
Pokorný: Byli bychom srabi, kdybychom se nepokusili o titul Pokorný: Byli bychom srabi, kdybychom se nepokusili o titul
Rozesmátá Sáblíková po úspěšném návratu: Děsně jsem se bála propadáku Rozesmátá Sáblíková po úspěšném návratu: Děsně jsem se bála propadáku
VŠECHNA VIDEA ZDE

Má být tahounem reprezentace. Úvodní duel Karjala Cupu mu ale tolik nevyšel. Češi prohráli s Finy na nájezdy a on jeden z nich v rozstřelu neproměnil. Dnes proti Švédsku Jan Marek nenastoupí!Je nejproduktivnější hráč KHL z formy?

Kdeže. Dostal volno. „V Magnitogorsku mě před odletem poprosili, jestli bych neodehrál ze čtyř zápasů (přátelák se Slovenskem, Karjala Cup) jen tři. Chtěli volat na svaz, ale řekl jsem, že to zvládnu vyřešit sám. Trenér Růžička mi v tom vyhověl,“ vysvětluje Marek.

„Žádné ultimátum v tom nebylo. Prostě si to jen přáli, protože jsem v prvních patnácti zápasech ruské ligy nastupoval ve dvou pětkách. Do toho cestování a teď ještě nároďák...“ vypočítává kanonýr. V sestavě Růžičkova týmu bude určitě výrazně chybět. Sám má rozporuplné pocity.

„Na jednu stranu jsem rád, že si můžu odpočinout, ale na druhou pro mě národní tým vždycky znamená hodně. Trochu se to ve mně mísí,“ přikyvuje útočník Magnitogorsku. už ale nezmění. Může se tedy v poklidu chystat na případný sestřel ruské fl otily, s kterou se Češi střetnou v neděli.

Proti sborné bude mít Marek jistě ohromnou motivaci. „Je tady víc kluků z ruských týmů a všichni moc toužíme je porazit. Jsou zase namistrovaní a myslí si, že nemají konkurenci,“ zakření se.

Vzhledem k momentální formě v ruské nejvyšší soutěži se dá očekávat přísný monitoring jeho osoby. Koho jiného by také měl soupeř v nedělním duelu bránit, že? „Kdepak. Nemáme první nebo čtvrtou pětku, takže si musí Rusové dávat pozor na celý tým. O mě vůbec nejde,“ míní.

Jan Marek už není po letech boje o stabilní místo v národním týmu okrajovým článkem. Naopak. V této sezoně by měl být jedním z pilířů národního týmu.

„Nikdy jsem pod panem Růžičkou nehrál, takže podle dvou utkání můžu těžko posuzovat, jakou mám v týmu pozici,“ tvrdí skromně. „Trenér nám jasně řekl, že kdo bude hrát dobře v klubu a přenese to do národního týmu, má šanci jet na mistrovství. S mým postavením v bodování ruské ligy nemá pozice v reprezentaci nic společného,“ říká striktně Marek.

Vše o zimních olympijských hrách 2018 najdete zde >>

Témata:  sport, hokej, reprezentace, MarekKlasická verze
Mobilní verze