8. listopadu 2008 • 16:35

Slovenky kousek od historického úspěchu

Autor:
slovenský brankář si zápas protrpěl
TOP VIDEA
NEJ zákroky Premier League: Blýskl se Čech i dvojka Chelsea NEJ zákroky Premier League: Blýskl se Čech i dvojka Chelsea
Pardubice - Vítkovice: Trončinského parádička! Takhle si přehodil Pytlíka Pardubice - Vítkovice: Trončinského parádička! Takhle si přehodil Pytlíka
VŠECHNA VIDEA ZDE

AKTUALIZOVÁNO - Slovenské hokejistky si připsaly na kvalifikačním turnaji o účast na olympijských hrách druhé vítězství, které jim zajistilo nečekaný postup do Vancouveru 2010.Po čtvrteční překvapivé výhře nad domácím Německem se dnes v Bad Tölzu nesklonily ani před Kazachstánem a vyhrály 1:0.

Historicky první postup Slovenek na turnaj pod pěti kruhy zpečetila výhra Německa ve večerním utkání 7:2 nad Francií. Už před nedělním závěrečným kolem mají Slovenky jistotu prvního místa v tabulce.

Do Vancouveru postoupí vítězové čtyřčlenných skupin v Bad Tölzu a Šanghaji, kde neúspěšně bojovaly české reprezentantky.

Postup Slovenek na ZOH je prvotřídní senzací, neboť ze všech osmi týmů v kvalifikaci jsou nejníže na žebříčku (17.) a v září ještě musely absolvovat předkvalifikaci.

Hvězdami dnešního duely byly střelkyně jediného gólu Martina Veličková a brankářka Zuzana Tomčíková, jež stejně jako v utkání s Německem udržela čisté konto.

Výsledky:

Kazachstán - Slovensko 0:1 (0:0, 0:1, 0:0),
Francie - Německo 2:7 (0:1, 0:3, 2:3).

Pořadí: 1. Slovensko 2 zápasy/6 bodů, 2. Kazachstán 2/3, 3. Německo 2/3, 4. Francie 2/0.

Vše o zimních olympijských hrách 2018 najdete zde >>

Témata:  sport, hokej, ženy, slovenskoKlasická verze
Mobilní verze