3. srpna 2009 • 17:29

Hokejová dvacítka se představí v Púchově

Autor:
Reklama
Jaromír Šindel
TOP VIDEA
LIGA NARUBY: Baroš odmítl Odezřeno, Škoda setřásl sníh, Rada chválil i zuřil LIGA NARUBY: Baroš odmítl Odezřeno, Škoda setřásl sníh, Rada chválil i zuřil
SESTŘIH: Třinec - Pardubice 3:2. Oceláři vedou sérii, dvakrát se trefil Marcinko SESTŘIH: Třinec - Pardubice 3:2. Oceláři vedou sérii, dvakrát se trefil Marcinko
VŠECHNA VIDEA ZDE

Před reprezentační hokejovou dvacítkou stojí první větší test v sezoně. Svěřenci nově složené trenérské dvojice Jaromír Šindel - Zdeněk Moták se představí na turnaji Summer Hockey Challenge, který se koná od úterý do neděle ve slovenském Púchově.Soupeři českých juniorů budou postupně Německo, Slovensko, Švýcarsko a Finsko.

Na turnaji bude hrát český tým v silném složení. "Do nominace jsme zařadili především hráče, kteří budou působit v zámoří. Před mistrovstvím světa už je vlastně neuvidíme, proto je pro nás akce velmi důležitá," řekl serveru hokej.cz Šindel, jenž na pozici hlavního kouče vystřídal Marka Sýkoru.

Někteří hráči, kteří figurují v jeho plánech, ale budou přesto scházet. "Vincour s Knotkem dostali pozvánky na kempy klubů NHL, to samé platí v případě Horáka a Kubalíka. Tito útočníci s námi na Slovensku nebudou. Ze zdravotních důvodů navíc vypadl zlínský Honejsek."

V brance dostali důvěru Dominik Furch z pražské Slavie a zlínský Jakub Sedláček. Mezi hráči v poli jich ze dvou desítek působí hned 11 v zámoří. "Z osmičky obránců jich bude hrát za Atlantikem pět, což je dost velké číslo. Legionáře máme samozřejmě také mezi útočníky. Chceme je nyní vidět v těžkých zápasech. Do turnaje přibylo Finsko, sehrajeme čtyři utkání v podobném sledu, jako tomu bývá při mistrovství světa," připomněl Šindel.

Poté, co hráči vyrazí do svých zámořských klubů, chtějí trenéři důkladně prověřit nadějné mladíky z tuzemska. "Všichni bojují o místa v kádrech, chceme jim dát možnost, aby se prosadili. Proto s námi nyní nejsou třeba obránci Roth, Voráček, Kempný, Boháč, útočníci Kovář, Stránský a další. Z původní širší nominace vypadl Jan Dalecký, který se bude připravovat v Kladně. Známe ho, příležitost dostane později. Platí o něm totéž co o ostatních," objasnil Šindel.

Nominace:
Brankáři: Dominik Furch (Slavia Praha), Jakub Sedláček (Zlín),
obránci: Michal Jordán (Plymouth/OHL), Milan Dóczy (Owen Sound/OHL), Andrej Šustr (Kenai River/NAHL), Adam Sedlák (Peterborough/OHL), Adam Polášek (Vítkovice), Jan Rutta (Chomutov), Radko Gudas (Kladno), Jakub Kania (Třinec),
útočníci: Andrej Nestrašil (Victoriaville/QMJHL), Štěpán Novotný (Kelowna/WHL), Dominik Pacovský (Kootenay/WHL), Zdeněk Okál (Medicine Hat/WHL), Robin Soudek (Edmonton/WHL), Michal Hlinka (Chicoutimi/QMJHL), Tomáš Rachůnek (Sault Ste. Marie/OHL), Tomáš Doležal, Jaroslav Hafenrichter (oba Slavia Praha), Lukáš Radil (Pardubice), David Ostřížek (Třinec), Jan Káňa (Vítkovice).

MS v hokeji 2018: program a skupiny >>

Témata: 
 Klasická verze
Mobilní verze