Propagační turné na světový šampionát začalo | iSport.cz
2. listopadu 2010 • 16:48

Propagační turné na světový šampionát začalo

Autor: ČTK
Přípravy na šampionát na Slovensku již probíhají
TOP VIDEA
Redaktor Sportu Martin Hašek o syndikátu iSport-Váňa: Utvořili jsme super tým Redaktor Sportu Martin Hašek o syndikátu iSport-Váňa: Utvořili jsme super tým
Plzeň - Pardubice: Gulaš zlomil extraligový rekord, skóroval v desátém utkání po sobě, 2:0 Plzeň - Pardubice: Gulaš zlomil extraligový rekord, skóroval v desátém utkání po sobě, 2:0
VŠECHNA VIDEA ZDE

Symbolicky v Praze, v zemi úřadujících hokejových mistrů světa, bylo dnes zahájeno evropské propagační turné pořadatelů světového šampionátu 2011 na Slovensku.Největší sportovní akce v samostatné historii někdejšího federálního partnera Česka se uskuteční příští rok od 29. dubna až 15. května v Bratislavě a Košicích.

"Když nám bylo v roce 2006 mistrovství přiděleno, tak jsme si říkali, že je dost času. Teď už se to blíží a přípravy vrcholí," uvedl generální ředitel turnaje Igor Nemeček na dnešní tiskové konferenci v Praze.

Přípravy vrcholí zejména v Bratislavě, kde momentálně končí přestavba stadionu. Původně se měla v hlavním městě postavit nová hala, ale nakonec byla "pouze" zrekonstruovaná hala Slovanu.

"Původně se měla postavit nová hala v Petržalce, ale natahovalo se to a nakonec se primátor města rozhodl, že se kompletně zrekonstruuje stará hala. Nezůstalo z ní ale nic, vznikla nová," vysvětlil Nemeček.

Vzhledem k možnostem lokality však bude mít pro MS kapacitu 9246 diváků, i když pořadatelé by uvítali větší halu.Rekonstrukce Orange Arény bude dokončena v příštích týdnech, zápasovou zkouškou projde v únoru, kdy se v ní uskuteční turnaj čtyř reprezentačních týmu Slovakia Cup. Utkání play off extraligy v ní bude hrát i Slovan.

Součástí přestavby areálu jsou i dvě tréninkové plochy. Staví se i nový hotel, ve kterém budou v průběhu turnaje bydlet slovenští a čeští reprezentanti. "Hráči obou týmů tak budou moci do haly chodit prakticky v pantoflích," pousmál se Nemeček.

Vstupenky na zápasy MS jsou v prodeji od 27. září a doposud se jich prodala zhruba třetina. Momentálně jsou k dispozici pouze takzvané balíčky, lístky na jednotlivá utkání budou do prodeje uvolněna až 1. prosince.

"Nechtěli jsme stanovovat cenu příliš nízko, ani příliš vysoko. Stanovili jsme průměr mezi šampionáty v Německu a ve Švýcarsku," řekl Nemeček.

Nejlevnější vstupenky na zápasy skupiny o udržení lze zakoupit za 10 euro, na utkání základních skupin 30 až 55 euro.

"Zatím je zájem zejména o českou a slovenskou skupinu," uvedl Nemeček, který věří, že se pořadatelům podaří prodat 340.000 lístků. Zakoupit je lze i přes český web www.ticketrportal.cz

 

Témata:  sport, hokej, slovensko, ms
 

MS v hokeji 2020 - Švýcarsko, Lausanne a Curych

Program Vstupenky Stadiony

Mistrovství světa v hokeji se bude konat ve Švýcarsku v Lausanne a Curychu od 9. do 24. května 2019. Dějiště schválil kongres IIHF na svém zasedání v Praze. Titul mistrů světa obhajují Finové. Český tým odehraje základní skupinu A v Lausanne, postupně se střetne se Švédskem, Běloruskem, Kanadou, Velkou Británií, Slovenskem, Dánskem a Německem.

Tipsport Extraliga 2019/2020: Tabulka * Kanadské bodování

MS v hokeji do 20 let 2020: Program * Vstupenky

Aktuální zápasy
Články odjinud


Články odjinud