Fenomén Komety Zábranský: jak šéf naslouchá hráčům a stvořil rodinu | iSport.cz
Jiří Vítek
24. dubna 2018 • 12:00

Fenomén Komety Zábranský: jak šéf naslouchá hráčům a stvořil rodinu

Reklama
TOP VIDEA
Sparta - Příbram: Neskutečné! Švenger vychytal další dvě tutovky a Antwi srovnal na 2:2! Sparta - Příbram: Neskutečné! Švenger vychytal další dvě tutovky a Antwi srovnal na 2:2!
Berkovec vychytal Krmenčíka. Věděl jsem, kam kope penalty Hořava, tak jsem zkusil jít na druhou stranu, říká Berkovec vychytal Krmenčíka. Věděl jsem, kam kope penalty Hořava, tak jsem zkusil jít na druhou stranu, říká
VŠECHNA VIDEA ZDE

To slovo zaznělo mezi hořícími doutníky hned několikrát: rodina. Hokejové klišé, které ale po svém nadřízeném opakoval jeden hráč za druhým. Před začátkem minulé sezony jim řada anonymů nadávala do žoldáků, kteří se upsali modrobílému mamonu. Majitel a kouč Komety Libor Zábranský však dokázal vytvořit tým, jemuž se teď na krku houpají dvě zlaté medaile.Příběhů o nalákání hvězdných jmen na chvilkové pozlátko tu bylo již nespočet. Brněnský projekt ale dosáhl vysněného a v Kometě dlouho očekávaného cíle, jeho scenárista a režisér Libor Zábranský z něj navíc dokázal udělat dvoudílnou sérii. Minimálně.

Právě za ním jde velký podíl na obhajobě extraligového titulu. Klubový majitel, který se v únoru 2016 usadil i do trenérského křesla, zvládl ukočírovat soubor hráčů se zkušenostmi z NHL či KHL na výbornou.

„On věřil nám, my jsme věřili jemu,“ shrnul jednoduché pravidlo mezi kabinou a trenérem kapitán Leoš Čermák. „Nikdy na nás nepřenášel tlak a vyhověl nám, když jsme cítili, že něco potřebujeme, byli jsme na jedné vlně.“

Zábranského předchází pověst autokrata, bez jehož souhlasu v Brně ani nezafouká vítr. Jednotlivé náznaky však vypovídají o tom, že mezi hráčskou kabinou a trenérským kamrlíkem fungovala dokonalá symbióza.

Pokračování článku patří k placenému obsahu Staňte se předplatitelem a získejte přístup k exkluzivnímu obsahu

Mistrovství světa ve fotbale 2018 v Rusku

Play off - pavouk Čtvrtfinále Semifinále Finále Program a výsledky Soupisky Střelci Systém turnaje Stadiony a města Vstupenky Fantasy k MS Informace

Mistrovství světa ve fotbale 2018 se hrálo od 14. června do 15. července 2018 v Rusku. Závěrečný turnaj, na který fanoušci čekají vždy čtyři roky, hostilo 11 ruských měst a 12 stadionů, finále v Moskvě na stadionu Lužniki vyhráli Francouzi nad Chorvatskem 4:2.

Finále
Francie - Chorvatsko 4:2

Zápas o třetí místo
Belgie - Anglie 2:0

Semifinále
Francie - Belgie 1:0
 * Anglie - Chorvatsko 1:2 v prodl. 

Čtvrtfinále
Urugay - Francie 0:2 
* Brazílie - Belgie 1:2
Švédsko - Anglie 0:2 Rusko - Chorvatsko 2:2, 3:4 na penalty
Klasická verze
Mobilní verze