28. dubna 2018 • 16:37

Kometa slavila titul: příjezd tramvají, pivní raketa i plné náměstí v Brně

Autor:
Reklama
TOP VIDEA
Koukalová knihou vyvolala emoce. Jak na ní reagují její kolegové z oboru? Koukalová knihou vyvolala emoce. Jak na ní reagují její kolegové z oboru?
Jarolím o nominaci: Dočkal? Sledujeme ho, má kvalitu. Krejčí má dveře otevřené Jarolím o nominaci: Dočkal? Sledujeme ho, má kvalitu. Krejčí má dveře otevřené
VŠECHNA VIDEA ZDE

Zaplněný Zelný trh dnes slavil společně s hokejisty Komety Brno extraligový titul. Stejně jako loni se náměstím v centru Brna rozléhalo skandování "mistři, mistři". Fandové v modrobílých šálách a dresech byli vidět nejen na náměstí, ale i jinde v centru Brna a přilehlých hospodách.Přestože počasí bylo takřka ideální, na Zelný trh si letos podle odhadu strážníků našlo cestu méně lidí než loni, kdy Kometa slavila titul po dlouhých 51 letech. Letos se na náměstí vměstnalo 8500 lidí, loni jich přišlo kolem 12 tisíc.

Také choreografie odpoledne byla trochu jiná. Loni hokejisté přijeli autokarem, letos je dovezla speciální tramvaj. Koridorem pak přišli mezi fanoušky a jeden po druhém vystoupali na pódium.

Zaplněný Zelňák vítal mistry! Zábranský a spol. oslavovali druhý titul v řadě
720p 360p

Příznivci aplaudovali všem, hlavní hvězdy ale pokřikem přemlouvali, aby v Kometě zůstali. To se týkalo například Martina Erata, kapitána Leoše Čermáka nebo brankáře Marka Čiliaka. Erat na dotaz, zda v Brně bude hrát další sezonu, odvětil: "Až se rozhodne moje rodina, tak se rozhodnu já."

Hokejisté si pochvalovali atmosféru. Týkalo se to těch, kteří mají v kapse druhý titul, i nováčků. "Olympiáda byla úžasná, ale tohle nic nenahradí," prohlásil například zkušený obránce Ondřej Němec.

Hokejová Kometa je nejúspěšnějším českým hokejovým klubem. Letos slaví už 13. titul a předstihla tak v čele žebříčku jihlavskou Duklu.

Oslavy? Ještě lepší než minulý rok, obhajoba je těžší, hlásí lídr Komety Erat
720p 360p

Šalinou směr Zelňák! Hokejisty Komety dovezla na oslavy tramvaj
720p 360p

Takhle pohár putoval Brnem
360p

 

MS v hokeji 2018 - Mistrovství světa v Dánsku

Čtvrtfinále Program a výsledky Český tým Systém turnaje Kde se hraje Soupisky Skupiny a tabulky MS 2019 Fantasy k MS Čtvrtfinále Play off

Mistrovství světa v hokeji se hraje od 4. do 20. května v Dánsku (Kodaň a Herning), čeští hokejisté čekají na medaili už pět let. Ze dvou osmičlenných skupin postupují první čtyři týmy do čtvrtfinále. Finále se odehraje 20. 5. od 20.15 v Kodani.

Zápas o bronz:

Finálový zápas:
Klasická verze
Mobilní verze