SESTŘIH: Liberec – Mladá Boleslav 6:2. Další demolice Tygrů, Kvapil bral 0+3

0
Hvězdy vyvedly partnerky: kdo dorazil na vyhlášení Fotbalisty roku?
PRVNÍ DOJEM ze čtvrtfinále: Motor se zlepšuje, ale dostává lekci, co Třinec umí

Liberec navázal na středeční skalp Mladé Boleslavi 5:1 a úřadoval i ve druhém duelu čtvrtfinálové série Generali play off Tipsport extraligy, který zvládl 6:2. Bruslaři sice odehráli lepší partii než v prvním duelu, na Tygry to však znovu nestačilo. A to dost jednoznačně. Hned tři trefy zaznamenal Liberec v přesilových hrách, dvakrát se prosadil Petr Jelínek, tři asistence pobral Marek Kvapil. Série pokračuje v neděli na ledě Mladé Boleslavi.

Bílí Tygři prodloužili vítěznou sérii proti Bruslařskému klubu před svými diváky už na 19 zápasů. Středočeši, kteří dnes třikrát inkasovali v oslabení, uspěli pod Ještědem naposledy v listopadu 2010.

Hostům se přitom podařilo soupeře zaskočit a po 31 sekundách hry se dostali do vedení, když brankáře Willa překonal Vondrka. Středočeši byli mnohem nebezpečnější než ve středu, ale domácí postupně srovnali krok a v 8. minutě mohl vyrovnat Kolmann. Jeho střela ale skončila na tyčce.

SESTŘIH: Liberec - Mladá Boleslav 6:2. Bílí tygři byli jako na střelnici a navýšili vedení v sérii

V 10. minutě to již bylo 1:1, když gólmana Růžičku pokořil pohotově dorážející Jelínek. V 15. minutě byli v rychlém sledu vyloučeni Filippi s Dernerem a Mladá Boleslav měla 109 sekund výhodu pět na tři. I přes tlak ale gól nedala a v závěru první třetiny toho hosté litovali ještě více. Severočeši svou přesilovku využili, do vedení je dostal Filippi.

Další dva údery zasadili Bílí Tygři hostům na začátku druhé třetiny. Nejprve v čase 21:02 zůstal před Růžičkou osamocený Lenc a nezaváhal, poté se podruhé v zápase prosadil v přesilovce Jelínek. Do kolen mohli domácí soupeře srazit poté ve dvojnásobné přesilové hře. Mladoboleslavští se ale 81 sekund ve třech ubránili a Zohorna po samostatné akci duel zdramatizoval.

Další branku už hosté vstřelit nedokázali, i když hra se v dalších minutách vyrovnala. Naopak klid na liberecké hokejky vrátil ve 49. minutě v další početní výhodě pohotově dorážející Birner. Definitivní podobu výsledku dal Hudáček.

Série pokračuje v neděli v Mladé Boleslavi.

Ohlasy trenérů:

Filip Pešán (Liberec): „Měli jsme špatný vstup do utkání, po pár vteřinách jsme inkasovali a trošku to začátek poznamenalo. Poté jsme se začali se soupeřem vyrovnávat. Každý z týmů měl dlouhou přesilovku pět na tři, ve které si mohl zápas výrazně naklonit na svoji stranu, což se ani jednomu z nás nepovedlo. Přesto jsme v přesilovkách zápas rozhodli a zaslouženě vyhráli.“
Miloslav Hořava (Mladá Boleslav): „Přiznám, že mě vůbec nenapadá, co k zápasu říct. Abych neříkal pořád to samé. Mezi týmy je obrovský rozdíl, jsme ve všem horší, proto prohráváme a dostali jsme už jedenáct gólů. Zatím si s tím nevíme rady, ale zkusíme se trošku lépe připravit a domácí zápasy odehrát lépe. Jestli toho budeme schopní. V dlouhé přesilovce pět na tři jsme mohli dát gól a soupeře trošičku více potrápit, ale když jsem viděl celý zápas, tak nejsem přesvědčený, že by to byl zlomový okamžik.“

Domácí: 09:10. P. Jelínek, 18:27. Filippi, 21:02. Lenc, 23:02. P. Jelínek, 48:47. Birner, 50:53. L. Hudáček

Hosté: 00:31. Vondrka, 28:12. R. Zohorna

Domácí: Will (Schwarz) – Kolmann, Derner, T. Hanousek, Šmíd (A), Havlín, Ševc, Doherty – Ordoš, L. Hudáček, Birner – Lenc, Filippi, M. Kvapil – M. Zachar, P. Jelínek (C), L. Krenželok – Valský, Redenbach, J. Vlach.

Hosté: J. Růžička (Krošelj) – Kovačevič, Němeček, Kurka, Kotvan, Pláněk, Bernad, Hrdinka – Vondrka (C), Klepiš (A), Skalický – Šťastný, Žejdl, R. Zohorna – Látal, P. Musil, Pacovský – P. Kousal, Flynn, Procházka.

SESTŘIH 1. zápasu:

SESTŘIH: Liberec - Mladá Boleslav 5:1. Bruslaři se zničili řadou nešťastných tečí