Michálek po postupu Komety: Jsem Jihočech, s Hradcem to bylo osobní | iSport.cz
Jiří Vítek
26. března 2019 • 04:25

Michálek po postupu Komety: Jsem Jihočech, s Hradcem to bylo osobní

TOP VIDEA
LIGA NARUBY: běsnící Hübschman a Daníček jako Nedvěd s Collinou LIGA NARUBY: běsnící Hübschman a Daníček jako Nedvěd s Collinou
Ščasný po dalším výbuchu končí ve Spartě! Kdo by ho mohl nahradit? Ščasný po dalším výbuchu končí ve Spartě! Kdo by ho mohl nahradit?
VŠECHNA VIDEA ZDE

Sport je plný příběhů o hráčích, kteří se nikdy nedočkali týmového úspěchu. Ke Zbyňku Michálkovi však byl hokejový osud ještě krutější. Od roku 2003, kdy v dresu Houston Aeros zvedl nad hlavu Calder Cup pro šampiony AHL, nezažil radost z vítězné série play off. Dočkal se až po šestnácti letech jako hráč Komety. Navíc v duelu s Hradcem Králové, proti němuž ho jako jihočeského patriota těší úspěch dvojnásob.Arizonskou poušť opět vyměnil za rodnou zemi, po neúspěšné anabázi na Spartě se ještě jednou rozhodl vkročit do extraligové řeky. Tentokrát to vypadá, že si Zbyněk Michálek vybral o poznání lépe.

Když na přelomu kalendářního roku rozhodil sítě, ozval se jako první brněnský boss Libor Zábranský. „Jednal narovinu, netlačil na mě v rozhodnutí, dal mi čas na rozmyšlenou,“ líčil zkušený bek po příchodu do Komety.

Na nabídku od šampiona posledních dvou sezon hráči slyší, Brno patří z hokejového hlediska mezi nejatraktivnější destinace v Česku. Každý se chce svézt na vlně úspěchu, nasát vítěznou atmosféru a užít si burácející publikum.

Pro Michálka to platilo dvojnásob. Valnou část své kariéry strávil za oceánem v barvách Coyotes, kteří však nepatří mezi týmy, které by se mohly chlubit vyprodanými tribunami a týmovými úspěchy. Ve vyřazovacích bojích navíc účastník dvou olympijských turnajů nebyl úspěšný ani s Pittsburghem, ani se St. Louis, kam si odskočil v závěru sezony 2014-15.

Pohled do statistik je až zarážející. V předchozích patnácti ročnících si Michálek vyzkoušel celkem sedmkrát play off,

Pokračování článku patří k placenému obsahu Staňte se předplatitelem a získejte přístup k exkluzivnímu obsahu


Články odjinud