15. září 2008 • 03:00

Straka: Ještě jsme nic nedokázali

Autor:
Reklama
Plzeňský kapitán Martin Straka.
TOP VIDEA
Olomouc - Slavia: Stoch zvýšil už na 2:0. Buchta na jeho střelu nezareagoval Olomouc - Slavia: Stoch zvýšil už na 2:0. Buchta na jeho střelu nezareagoval
Bohemians - Slovácko: Mašek byl stažen v pokutovém území, následnou penaltu sám proměnil a zvyšuje na 2:0 Bohemians - Slovácko: Mašek byl stažen v pokutovém území, následnou penaltu sám proměnil a zvyšuje na 2:0
VŠECHNA VIDEA ZDE

Vedl tým, který jako první v sezoně porazil pražskou Spartu. Martin Straka vstřelil dva góly, na další přihrál. K tomu jeho útok na ledě zvládnul zkrotit i sparťanské hvězdy."Je to důležité vítězství, obzvlášť s takovým těžkým mužstvem," prohlásil kapitán mužstva, které teď vede tabulku hokejové extraligy.

Porazili jste silnou Spartu a dali jste jí šest gólů. Jak se cítíte?
"Jsme spokojení. Zároveň maličko utahaní, maličko pomlácení. Ale u takového výkonu a hokeje se to někdy stane. Kluci tam nechali všechno a o to víc si toho vážím."

Vy jste dal dva góly. Myslel jste i na hattrick?
"Myslel jsem jen na vítězství."

V zápase jste vedli 2:0 a 3:1. Ale Sparta ve druhé třetině vyrovnala na 3:3 a mohla otočit zápas…
"To se stává. Stanou se chyby, padnou zvláštní góly. Zaplať pánbů, že jsme šli za chvíli zase do vedení. To byl děsně důležitý zlom utkání. Pak už jsme to nepustili. S takovým těžkým soupeřem se přitom může utkání za jakékoliv situace otočit."

Právě. Hned v úvodu třetí části Sparta ještě snížila na 4:6. Zatrnulo vám znovu?
"Před poslední třetinou jsme si v kabině říkali, abychom nic nepodcenili. Ale hned jsme dostali gól. Kdyby dali další, mohl zápas dopadnout všelijak. Ale dotáhli jsme to."

Pomohlo vám i zaplněné hlediště a výborná atmosféra?
"Určitě pomohla. Fanoušci byli vynikající, pomáhali celý zápas a hnali nás dopředu. Patří jim velký dík, že jsme vyhráli."

Za Spartu nastoupil Martin Ručinský a David Výborný. Jaké to pro vás bylo?
"Na to nekoukám. Dívám se na celé mužstvo a na body. I když je fakt, že to byl tahák."

Ze tří zápasů máte tři vítězství. To asi nikdo nečekal.
"Ale pořád jde o začátek sezony, čeká nás spousta těžkých zápasů. Nebudeme ze sebe dělat vítěze ligy. A na druhou stranu se nebudeme chytat za hlavu, když nám nějaký zápas nevyjde. Uvidíme, jak na tom další den budou kluci, kteří mají nějaké šrámy."

Jak se vám dívá na tabulku s Plzní na prvním místě?
"Já na ní nekoukám. Kdyby to takhle bylo v listopadu, bylo by to veselejší."

Ale kdyby vám tohle někdo předpovídal před začátkem ligy, co byste si pomyslel?
"Pro nás bylo důležité první domácí utkání se Zlínem i zápas v Boleslavi. Povídal jsem, že z těch utkání bychom pro sebevědomí měli získat všech šest bodů. Povedlo se a proti Spartě to bylo vidět. Kluci jsou v pohodě, mají chuť a bojují."

Dá se něco i zlepšovat?
"Vždycky. Dostali jsem hodně gólů a byli jsme zbytečně vylučovaní."

Bude po úspěšném vstupu do sezony čas na menší oslavu? Zajdete společně třeba na jídlo?
"Čas není. Teď bychom si měli všichni odpočinout. Ještě jsme nic nedokázali. V úterý nás čeká utkání ve Varech. A to bude určitě vyhecované. Jako vždycky."

Témata:  sport, hokej, extraliga, plzeň

Mistrovství světa ve fotbale 2018 v Rusku

Play off - pavouk Čtvrtfinále Semifinále Finále Program a výsledky Soupisky Střelci Systém turnaje Stadiony a města Vstupenky Fantasy k MS Informace

Mistrovství světa ve fotbale 2018 se hrálo od 14. června do 15. července 2018 v Rusku. Závěrečný turnaj, na který fanoušci čekají vždy čtyři roky, hostilo 11 ruských měst a 12 stadionů, finále v Moskvě na stadionu Lužniki vyhráli Francouzi nad Chorvatskem 4:2.

Finále
Francie - Chorvatsko 4:2

Zápas o třetí místo
Belgie - Anglie 2:0

Semifinále
Francie - Belgie 1:0
 * Anglie - Chorvatsko 1:2 v prodl. 

Čtvrtfinále
Urugay - Francie 0:2 
* Brazílie - Belgie 1:2
Švédsko - Anglie 0:2 Rusko - Chorvatsko 2:2, 3:4 na penalty
Klasická verze
Mobilní verze