Hynek Preisler
16. září 2008 • 14:50

Liberec tápe. Kvůli třem metrům?

Reklama
Václav Pletka
TOP VIDEA
LIGA NARUBY: Limberského zrádná patička, Škodovy ponožky i Holoubkovy žongly LIGA NARUBY: Limberského zrádná patička, Škodovy ponožky i Holoubkovy žongly
Fischer o Voráčkovi: mistrovství se nezúčastní, chce si odpočinout Fischer o Voráčkovi: mistrovství se nezúčastní, chce si odpočinout
VŠECHNA VIDEA ZDE

Hokejisté Liberce tak bídně ještě extraligu nezačali. Doma dvakrát prohráli a v tabulce se po třech kolech s jedním bodem krčí na předposledním místě. Hůře je na tom pouze mladoboleslavský nováček.Může za to menší hřiště?

V šesti předchozích ročnících nezvítězili na úvod pouze ve dvou případech, pokaždé však následný zápas vyhráli.

A letos? V prvních třech zápasech vybojovali pouhý bod na Spartě. Bílí Tygři prožívají nejhorší start od doby, co do extraligy postoupili.

V uplynulých sezonách byla Tipsport Arena pro soupeře většinou nedobytnou pevností. Tygři zde před novou sezonou prohráli v základní části v normální hrací době ze 78 zápasů jen sedmkrát, v nové sezoně už dvakrát!

Liberec před sezonou zúžil hřiště na nejmenší možnou šířku. Z 29 metrů na 26. Ledová plocha se tak svrkla o více než deset procent. A hráči přiznávají, že si na nové rozměry ještě nezvykli.

„Je na nás, abychom se na něm naučili hrát. Zatím jsme na něm sehráli pouze jeden přátelák a dva mistrovské zápasy,“ řekl útočník Lukáš Pabiška. V přáteláku s problémy porazili 5:4 Litvínov. A naostro na něm podlehli 3:5 Kladnu a naposledy i 1:4 Pardubicím.

„Zatím si zvykáme. Na přípravě jsme byli ve Švýcarsku, kde mají vlastně kluziště těch největších rozměrů,“ prohlásil hned po prohře s Kladnem Václav Nedorost.

V čem je vůbec úzké hřiště jiné? Hra je agresivnější, rychlejší a vyžaduje více důrazu.

„Není tolik času, člověk musí hned reagovat, kde má spoluhráče, není čas puk podržet. Nejlépe je to vidět při přesilovce,“ řekl Pabiška. Zatímco vloni Liberec využil v prvních domácích zápasech hned šest přesilových her, letos jedinou, ale na Spartě. Na domácím ledě z osmnácti žádnou...

Trenér Dušan Gregor po porážce s Pardubicemi prohlásil, že si představoval mnohem větší tlak svého mužstva. A Bílé Tygry navíc trápí další problém. Střelecky se jim nedaří, přestože by na užším hřišti mělo padat více branek.

Jenže po minulé sezoně odešel do Ruska Leoš Čermák. A Dušan Gregor se zatím náhrady za nejproduktivnějšího Tygra minulé sezony nedočkal.

Mizerná produktivita se s Libereckými vleče již od přípravy. Z 66 střel na brankáře v posledních dvou zápasech se Severočeši radovali jen dvakrát.

Čtvrtý pokus o premiérové vítězství ve své již sedmé extraligové sezoně budou mít Bílí Tygři dnes na ledě Třince. Dočkají se?

Mistrovství světa v hokeji 2018 v Dánsku

Program a výsledky Český tým Systém turnaje Kde se hraje Maskot Vstupenky Fantasy k MS

Mistrovství světa v hokeji se hraje od 4. do 20. května v Dánsku (Kodaň a Herning), čeští hokejisté čekají na medaili už pět let. Ze dvou osmičlenných skupin postupují první čtyři týmy do čtvrtfinále. Finále se odehraje 20. 5. od 20.15 v Kodani.

České zápasy ve skupině A: sobota 5. 5. (20:15) Česko - Slovensko; neděle 6. 5. (16:15) Švédsko - Česko; úterý 8. 5. (20:15) Česko  - Švýcarsko; čtvrtek 10. 5. (20:15) Česko - Rusko; pátek 11. 5. (20:15) Bělorusko  - Česko; neděle 13. 5. (16.15) Francie - Česko; pondělí 14. 5. (20:15) Česko - Rakousko
Klasická verze
Mobilní verze