Po Strakově kritice dostane Šír trest | iSport.cz
Zdeněk Janda
6. ledna 2009 • 15:08

Po Strakově kritice dostane Šír trest

Martin Straka z celku Lasselsberger Plzeň po skvělém výkonu.
TOP VIDEA
Vítejte ve Vémolandu! Karlos s Lelou ukázali svoje luxusní sídlo Vítejte ve Vémolandu! Karlos s Lelou ukázali svoje luxusní sídlo
Šilhavý: Hrozila devalvace Anglie. Sestavy ale nelituji Šilhavý: Hrozila devalvace Anglie. Sestavy ale nelituji
VŠECHNA VIDEA ZDE

Tisíce hokejových fanoušků mohly v televizi vidět plzeňského lídra Martina Straku, jak po pátečním utkání ve Znojmě běsní. A chrlí sprostá slova. Teď ví, že to byl oprávněný vztek. Sudí Šír dostane od komise rozhodčích trest.Bude pykat za to, že chybně vyloučil chvíli před koncem Hudce a poslal tak Plzeň do tří. Právě tento moment Straku tak rozlítil.

Dále čtěte:
Straka: Rozhodčí? To jsem nezažil!


Už když sporný zákrok z 57. minuty přímo při zápase viděl Pavel Halas z komise sudích, bylo mu jasné, že to mladý rozhodčí Šír neposoudil správně.

Nemusel tedy ani čekat na to, až přijde ofi ciální protest od plzeňského klubu. Potom se přesto v klidu ještě podíval na video a svůj názor měnit nemusel. „Rozhodčí Šír za to dostane trest. V utkání potrestal hráče, který ani nefauloval,“ řekl včera Halas Sportu.

O co přesně šlo? V čase 56:05 vyloučil Robin Šír plzeňského obránce Stanislava Hudce za hákování, čímž se Plzeň dostala do tří. A dvojnásobnou přesilovku Znojmo využilo k tomu, aby vstřelilo vítězný gól na 3:2.

Kapitán domácích Martin StrakaKapitán domácích Martin StrakaFoto Michal Beránek SPORT

„Tento moment bohužel ovlivnil zápas,“ připustil Halas, jenž v komisi rozhodčích zodpovídá za extraligu. Pětadvacetiletý sudí bude potrestaný i za druhou chybu, kterou udělal. Ta přišla hned vzápětí. Hudce ovládl vztek, v návalu emocí tedy do rozhodčího najel. Ovšem Šír ho potrestal nedostatečně, pouze desetiminutovým trestem.

Měl dostat trest do konce utkání a o celém incidentu měl rozhodčí napsat do zápisu, aby mohl být Hudec ještě dodatečně disciplinárně potrestán. Což se nestalo.

„Je absolutně nepřijatelné, aby hráč do rozhodčího najel. Takže postih měl být jistě tvrdší,“ vysvětluje Halas.

A jaký konkrétní trest mladý rozhodčí vyfasuje? „To je předčasné, ale zřejmě to bude pokuta. On je to profesionální rozhodčí, takže u něj nemá cenu mu zastavovat delegaci. Naopak potřebujeme, aby pískal co nejvíc a získal zkušenosti,“ dodává Halas.

Vyloučení, které se nakonec ukázalo jako neoprávněné, vyvolalo spoustu zlé krve. Plzeňský lídr Straka tento moment těžko vydýchával, televizní kamery ho po utkání zaznamenaly, jak směrem k rozhodčím vypouští spršku sprostých slov.

„Tohle se mi těžko komentuje, viděl jsem to pouze v televizi. Ale myslím si, že to nemá hráč takového formátu zapotřebí,“ reaguje Halas. Jinak ale během dosavadního průběhu sezony vypozoroval, že během zápasů se Straka v roli kapitána při komunikaci se sudími chová vstřícně a konstruktivně.

„Jsem slušný, nedělám potíže,“ přitakává Straka. Ovšem v pátek nervy neudržel a v útrobách arény na sudí sprostě pokřikoval.

„Protože něco takového jsem nezažil, nebylo jednoduché to jen tak přejít,“ vrací se k pátečnímu utkání.


Body nám to ale už nevrátí

V náručí zrovna včera odpoledne choval malou dcerku, když se od Sportu dozvěděl, že sudí Šír dostal za páteční zápas trest. „Ale body nám to nevrátí,“ reagoval Martin Straka.

Takže necítíte zadostiučinění, že jste se ozval?
„Mám radost z toho, že to nakonec bylo takhle posouzené. Ale jak říkám, co je nám to teď platné...“

Byl jste stoprocentně přesvědčený o své pravdě?
„Ano. Znovu říkám, že ten sudí (Šír) až do 57. minuty pískal dobře, ale co provedl pak, to jsem fakt ještě nezažil. Aby nás poslal do tří za zákrok, kterých je během zápasu sto nepotrestaných? Proto jsem byl tak nazlobený. Nevyžívám se v podávání nějakých protestů, jenže tentokrát to bylo opravdu nutné.“

Máte problémy se někdy při zápasech udržet?
„Ale zas tak horké to není, zatím rozhodčí pískali slušně. A nejsem problémový typ, snažím se chovat slušně, nevyžívám se v tom, že bych na ně na ledě řval.“
Témata:  sport, hokej, straka, sir
 

TIPSPORT extraliga – česká hokejová liga 2019/2020

Tabulka a rozpis zápasů Kanadské bodování Statistiky brankářů VIDEO: momenty a sestřihy Přestupy ONLINE Dresy týmů Sazka Fantasy

Tipsport extraliga nabízí 52 kol základní části, následuje play off, nově z extraligy sestupuje poslední tým základní části. Ten nahradí vítěz play-off Chance ligy. Po 5 letech se do extraligy vrací Rytíři Kladno s Jaromírem Jágrem. Vítězství obhajují HC Oceláři Třinec. Ti ve finále Generali play-off porazili vítěze základní částí z Liberce 4:2 na zápasy.

MS v hokeji 2020 (Švýcarsko)

Program MS 2020 Vstupenky Lausanne a Curych - stadiony

Další hokejové soutěže

NHL 2019/2020 Hokejová liga mistrů Chance liga - 1. česká hokejová liga

10. kolo
Články odjinud


Články odjinud