39. kolo načne duel Kladna s Litvínovem | iSport.cz
7. ledna 2009 • 17:01

39. kolo načne duel Kladna s Litvínovem

Martin Procházka a Pavel Patera slaví
Šilhavý: Hrozila devalvace Anglie. Sestavy ale nelituji Šilhavý: Hrozila devalvace Anglie. Sestavy ale nelituji
Dvě minuty od LM. Ulich prozradil, o kolik milionů přišel. Co ho živí dnes? Dvě minuty od LM. Ulich prozradil, o kolik milionů přišel. Co ho živí dnes?

Závěrečné 39. kolo třetí čtvrtiny dlouhodobé základní části má před sebou hokejová O2 extraliga. Televizní předehrávkou ho ve čtvrtek odstartují desáté Kladno a vedoucí Litvínov.

Středočeši se z posledních šesti utkání představili pouze jednou doma, když 2. ledna porazili Vítkovice. "Jsme rádi, že se zase ukážeme našim fanouškům, a doufáme, že nám pomohou," řekl ČTK asistent trenéra Petr Kasík.

Pro Kladno je souboj s lídrem důležitý i s ohledem na sérii, jež tým čeká. Po Litvínovu přivítá doma Liberec a zamíří do Znojma a Třince. Půjde o zápasy s nejbližšími sousedy v tabulce okolo desáté příčky. "Už se to blíží do finiše, každý bod je důležitý a na konci se bude počítat," dodal Kasík.

Souhrn 39. kola extraligy >>>

Postavení Litvínova ho nijak nepřekvapuje. "Mají výborné mužstvo, hlavně dobře poskládané. Všichni hráči tam hrají pro mužstvo," všiml si Kasík. Pozor si podle jeho názoru musí jeho svěřenci dát hlavně v obraně. "Jsou hodně silní dopředu, takže bude potřeba hrát ze zajištěné obrany.

Nelze ale zase jen bránit, z toho bychom nic nevytěžili," přemítal Kasík. Dlouhodobě mimo hru jsou útočníci Zdeněk Nedvěd a Tomajko, ve čtvrtek však nebudou v sestavě ani zadáci Růžička s Nádašdim.

Litvínov má za sebou dvě těsně porážky, přičemž bolestnější je především ta z neděle, kdy tým prohospodařil vedení 2:0 a podlehl v samostatných nájezdech Pardubicím. "Ta prohra bolí hodně, protože jsme od druhé třetiny byli lepší a měli spoustu šancí. Gól na 2:2 byl navíc hodně laciný. Říkám však od začátku sezony, že soutěž je hodně vyrovnaná a lze prohrát i vyhrát s kýmkoliv. Takže jdeme dál," prohlásil trenér Jaroslav Hübl.

Na kladenském ledě čeká tuhý boj. "Myslím, že Kladno bude doma dobře bránit a bude spoléhat na přesilovky. My naproti tomu máme v posledních zápasech hodně vyloučených. Nevím, zda to je nějak hrubou hrou našeho mužstva nebo po nás jdou třeba více rozhodčí, ale musíme se proti tomu obrnit a hrát těch oslabení co nejméně," hledal příčinu Hübl.

První příčka a s ní spojená jistota účasti v příštím ročníku Ligy mistrů zatím není na severu Čech aktuálním tématem debat v kabině. "Zatím je to tak, že v první řadě je stále potřeba potvrdit účast v play off, a k jistotě nám stále ještě body chybí," vysvětlil Hübl.

Zdravotně je tým v pořádku, chybět však bude v posledním duelu zraněný útočník Lukeš. "U něho stále moc nevíme, na čem jsme a jak dlouho bude scházet," uvedl Hübl. S absencí reprezentačního útočníka se tak rozpadla elitní první formace s Reichlem v centru a druhým křídlem Černým.

Čtvrtek 8. ledna - předehrávka 39. kola:
17:00 Geus Okna Kladno - Litvínov (výsledky vzájemných zápasů v této sezoně: 1:2 v prodl., 0:4 - ČT2).

TIPSPORT extraliga – česká hokejová liga 2019/2020

Tabulka a rozpis zápasů Kanadské bodování Statistiky brankářů VIDEO: momenty a sestřihy Přestupy ONLINE Dresy týmů Sazka Fantasy

Tipsport extraliga nabízí 52 kol základní části, následuje play off, nově z extraligy sestupuje poslední tým základní části. Ten nahradí vítěz play-off Chance ligy. Po 5 letech se do extraligy vrací Rytíři Kladno s Jaromírem Jágrem. Vítězství obhajují HC Oceláři Třinec. Ti ve finále Generali play-off porazili vítěze základní částí z Liberce 4:2 na zápasy.