Radnice nemá v hokeji většinu, přesto pomáhá | iSport.cz
16. června 2009 • 12:29

Radnice nemá v hokeji většinu, přesto pomáhá

Autor: ČTK
Radost pardubických hráčů
TOP VIDEA
Kouč Sparty Krupp: I vloni jsme dobře odstartovali. Přijde Neuvirth? Kouč Sparty Krupp: I vloni jsme dobře odstartovali. Přijde Neuvirth?
VŠECHNA VIDEA ZDE

Pardubice před rokem prodaly podnikateli Romanu Šmidberskému většinový podíl v hokejovém klubu HC Moeller, dnes HC Eaton, město však stále musí celku výrazně vypomáhat.Městské firmy za něj skládají jistinu sedm milionů korun požadovanou Asociací profesionálních klubů ledního hokeje. Tento závazek by měl nově přejít na Služby města Pardubic, řekl primátor Jaroslav Deml (ODS).

Vedení Pardubic v květnu vyzvalo městskou organizaci, aby připravila a projednala poskytnutí ručení za bankovní záruku, která bude složena u banky.

"V minulosti město tuto záruku plnilo, od té doby, co jsme ztratili majoritu, by to bylo v rozporu se zákonem o obcích. Dělal to Městský rozvojový fond Pardubice, nyní se město v rámci akcionářské dohody zavázalo, že záruku klubu zajistí," uvedl primátor.

Asociace profesionálních klubů ledního hokeje požaduje na extraligových klubech bankovní záruku za závazky vůči hráčům. V praxi to znamená, že by měl mít HC Eaton termínovaný vklad a zajistí ručení bankou, která jej bude spravovat.

Podle Demla by ale pro samotný hokejový klub bylo odložení sedmi milionů stranou velmi obtížné, neboť by narušilo již tak rozkolísané cash-flow. Opoziční ČSSD záruky městských organizací za hokejový klub kritizovala.

Služby města Pardubic (SmP) vykázaly v loňském roce účetně čistý zisk přes 11 milionů korun.

Na otázku, zda by firmu citelně zasáhlo odložení sedmi milionů korun do banky, nechtěla ředitelka SmP Lea Tomková přímo odpovědět. "Pokud náš jediný akcionář rozhodne, že máme tuto záruku poskytnout, je to naší povinností," řekla.

Témata:  sport, hokej, pardubice
 

TIPSPORT extraliga – česká hokejová liga 2019/2020

Tabulka a rozpis zápasů Kanadské bodování Statistiky brankářů VIDEO: momenty a sestřihy Přestupy ONLINE Dresy týmů Sazka Fantasy

Tipsport extraliga nabízí 52 kol základní části, následuje play off, nově z extraligy sestupuje poslední tým základní části. Ten nahradí vítěz play-off Chance ligy. Po 5 letech se do extraligy vrací Rytíři Kladno s Jaromírem Jágrem. Vítězství obhajují HC Oceláři Třinec. Ti ve finále Generali play-off porazili vítěze základní částí z Liberce 4:2 na zápasy.

MS v hokeji 2020 (Švýcarsko)

Program MS 2020 Vstupenky Lausanne a Curych - stadiony

Další hokejové soutěže

NHL 2019/2020 Hokejová liga mistrů Chance liga - 1. česká hokejová liga

52. kolo
Články odjinud


Články odjinud