20. července 2009 • 16:59

Zlín začal přípravu se všemi posilami

Autor:
Reklama
Jaroslav Balaštík
TOP VIDEA
Faul Martina Ševce? Za moje vyjádření by byla velká pokuta, říká Pešán Faul Martina Ševce? Za moje vyjádření by byla velká pokuta, říká Pešán
Tecl s Jugasem učili malé Číňany hrát fotbal, Kalas a Masopust se podepisovali Tecl s Jugasem učili malé Číňany hrát fotbal, Kalas a Masopust se podepisovali
VŠECHNA VIDEA ZDE

Se všemi posilami zahájili dnes dopoledne přípravu na extraligu hokejisté PSG Zlín. Vedle nových útočníků Michala Důrase z Mladé Boleslavi, Petera Siváka ze Žiliny a obránce Jana Švrčka ze Znojma nechyběl na ledě ani kapitán Jaroslav Balaštík.Balaštík se na nové jednoroční smlouvě s klubem dohodl teprve začátkem července.

Vzhledem k rozsáhlé rekonstrukci ledové plochy zimního stadionu Luďka Čajky ve Zlíně proběhne celá část přípravy na ledě v sousední PSG aréně."Z širšího hráčského kádru nikdo nechyběl. Dáme příležitost i dalším juniorům, které hodláme vyzkoušet v přípravných zápasech," uvedl trenér Zdeněk Venera.

"Jednalo se o úvodní trénink na ledě. A ten byl zaměřen na bruslení, kontrolu puku, práci s hokejkou. Postupem času začneme nacvičovat součinnost jednotlivých pětek a další herní činnosti," dodal kouč, který 36 hráčů rozdělil na dvě skupiny.

"První týden určitě budeme trénovat na dvě skupiny. Postupně plánujeme dvoufázové tréninky třikrát týdně v pondělí, úterý a ve čtvrtek. Pár dní se s námi budou připravovat i zlínští odchovanci, kteří působí v zámoří, Zdeněk Okál, Tomáš Rachůnek nebo Tomáš Kudělka," dodal Venera.

Na úvodním tréninku zlínských Beranů se sklouzl i zlínský odchovanec a český reprezentant Petr Čajánek, který si vyzkoušel nové brusle. Čajánek v úterý odletí do Ruska, kde bude hrát Kontinentální ligu v dresu Petrohradu.

Zlínští hokejisté v rámci přípravného období sehrají celkem 12 zápasů. V případě vítězství ve skupině domácího Tipsport Cupu k tomu přibude semifinále a případně i finále. V plánu je rovněž účast na tradičním mezinárodním turnaji Rona Cup v nedalekém Trenčíně.

Program přípravných zápasů
30. července: Slovan Bratislava - Zlín (17:00),

4. srpna: Třinec - Zlín (17:00, Tipsport Cup),

6. srpna: Zlín - Znojmo (17:00, Tipsport Cup),

11. srpna: Kometa Brno - Zlín (18:00, Tipsport Cup, v Prostějově),

13. srpna: Košice - Zlín (16:00, turnaj Rona Cup v Trenčíně),

14. srpna: Skalina - Zlín (16:00, turnaj Rona Cup v Trenčíně),

15. srpna: Trenčín - Zlín (19:00, turnaj Rona Cup v Trenčíně),

18. srpna: Zlín - Vítkovice (17:00, Tipsport Cup),

20. srpna: Zlín - Skalica (17:00),

25. srpna: Vsetín - Zlín (17:00),

28. srpna: Zlín - Vídeň (17:00),

1. září: Zlín - Slovan Bratislava (18:00).

MS v hokeji 2018: program a skupiny >>

 Klasická verze
Mobilní verze