11. března 2010 • 12:57

Hynek ve Varech končí, vrací se Paleček

Autor:
Josef Paleček
TOP VIDEA
NEJ zákroky Premier League: Blýskl se Čech i dvojka Chelsea NEJ zákroky Premier League: Blýskl se Čech i dvojka Chelsea
Pardubice - Vítkovice: Trončinského parádička! Takhle si přehodil Pytlíka Pardubice - Vítkovice: Trončinského parádička! Takhle si přehodil Pytlíka
VŠECHNA VIDEA ZDE

AKTUALIZOVÁNO - Hokejový trenér Josef Paleček se vrací na střídačku extraligových Karlových Varů. Západočeský klub se dnes rozhodl odvolat dosavadního kouče Pavla Hynka, který přitom na začátku listopadu na pozici hlavního trenéra vystřídal právě Palečka.



Novým asistentem v týmu, jenž v minulé sezoně získal mistrovský titul a nyní bojuje ve skupině o udržení, se stal Josef Řezníček.

"Je to určitě překvapení. Nečekal jsem, že to přijde zpátky, protože určitě není zvykem dělat to tímto způsobem," řekl Paleček ČTK.

Zkušený trenér nebude chybět na střídačce již v pátečním duelu proti Kometě Brno. O tom, co přijde po sezoně, se však s klubovým vedením nebavil. "Vůbec jsme neprobírali, co bude dál, ale bavili se o současné situaci a jak z ní ven. Já jsem v klubu stále pod smlouvou, která mi běžela a platí do konce dubna," připomněl Paleček.

Západočeši jsou aktuálně v minitabulce čtyř týmů bojujících o udržení v soutěži první, od posledního Kladna je však dělí jen pět bodů. I kvůli tomu, že Energie prohrála devět z posledních deseti zápasů. Nejhorší bilanci ze všech má poté v utkáních v domácím prostředí.

Nový kouč Karlových Varů Pavel HynekNový kouč Karlových Varů Pavel Hynek
"Určitě nepůjde o nic jednoduchého (zajistit si záchranu v extralize). Není to určitě tak, že se někdo vrátí a najednou vše půjde. Sledoval jsem výsledky i dění v klubu, ale musím se do toho samozřejmě zase více dostat. Stále stejným problémem jsou špatné výsledky doma. Zřejmě dost nalomená bude asi psychika týmu, k níž se přidává i nervozita," uvedl Paleček.

Právě pokračující špatné výsledky byly hlavním důvodem Hynkova odvolání. "V této fázi soutěže jsme si již nemohli dovolit experimentovat a vsadili jsme na osvědčené a zkušené tváře. Pan Paleček zná výborně celé mužstvo, proto jsme se rozhodli pro jeho návrat," uvedl generální manažer Miroslav Vaněk na klubovém webu.

Paleček bude spolupracovat hned s trojicí asistentů. U týmu zůstala dvojice Václav Baďouček, Pavel Kněžický, které doplnil Řezníček. "Jsme přesvědčeni, že hráčské zkušenosti, osobnost a přehled Josefa Řezníčka rovněž pomohou ke zvládnutí naší současné mise - dokončení sezony bez dalších komplikací," řekl Vaněk na adresu bývalého obránce, jenž v minulé sezoně týmu pomohl k mistrovskému titulu přímo na ledě.

Karlovy Vary tak v této sezoně napodobily brněnskou Kometu, která také několikrát změnila složení trenérského týmu. Hynek se zároveň stal koučem, jenž byl v této sezoně předčasně odvolán již z druhého klubu. Na začátku ročníku totiž vedl pražskou Spartu, na konci října ale o své místo přišel a 2. listopadu oficiálně převzal Energii.

"Je pravda, že na tuhle sezonu asi rád vzpomínat nebudu. Hned jsem si vzpomněl na Miloše Říhu, který něco podobného zažil před lety, ale v opačném gardu. Začal ve Varech a pak přišel do Sparty," řekl Hynek ČTK. Říha dvojnásobný 'vyhazov' zažil v ročníku 2000/01, kdy se na střídačce potkal i s Hynkem. "Mrzí mě to, protože jsem byl ve Varech spokojený, ale tak to někdy ve sportu je," uvedl Hynek.

Dnes odvolaný trenér si dobře uvědomuje, že výsledky mužstva nebyly ani zdaleka ideální. "Ve třetí čtvrtině jsme se zvedli, udělali dvacet bodů, ale v poslední jsme se vrátili zpět. Získali jsme málo bodů a nezvládli všechna klíčová utkání," přiznal Hynek, podle nějž za neúspěchy bylo hodně faktorů. "Individuální chyby, neproměňování šancí, marodka... Často jsme prohráli o gól nebo po nájezdech," vyjmenoval.

Vše o zimních olympijských hrách 2018 najdete zde >>

 







Klasická verze
Mobilní verze