11. března 2010 • 14:04

Bývalý hráč Komety půjde na 5 let do vězení

Autor:
Bývalý hokejista Komety Petr Hladký půjde na 5 let do vězení
TOP VIDEA
SESTŘIH: Frankfurt - Lipsko 2:1. Eintracht otočil během čtyř minut SESTŘIH: Frankfurt - Lipsko 2:1. Eintracht otočil během čtyř minut
TIKI-TAKA: Valentýn? Šmicer koukal s manželkou na Ligu mistrů TIKI-TAKA: Valentýn? Šmicer koukal s manželkou na Ligu mistrů
VŠECHNA VIDEA ZDE

Na kontě má sérii loupežných přepadení a na krku pět a půl roku vězení. Bývalý hokejista Komety Brno Petr Hladký si včera u olomouckého vrchního soudu vyslechl nekompromisní, pravomocný verdikt.Skupina lupičů, jejíž cílem byly na začátku loňského roku trafiky, pobočky sázkových kanceláří či prodejna potravin si během své nezákonné činnosti „vydělala“ asi čtvrt milionu korun.

Nejznámější postavou ze čtyřčlenného gangu je Petr Hladký, bývalý hráč brněnských klubů Komety a Techniky. Za podíl na sérii loupeží byl nejprve stíhán na svobodě. Od doby, co se nedostavil na jedno projednávání případu s omluvou, že „hrál hokej“, byl ale ve vazbě.

Hladkému vyměřil 5,5 roku vězení už Krajský soud v Brně, ale šestadvacetiletý hráč se odvolal a uváděl, že se na loupežích podílel v menší míře. Nebyl zatím trestán, činu se dopouštěl v době po rozchodu s partnerkou, přiznal se a při vyšetřování spolupracoval s policií.

„Výše trestu je pro mě likvidační a chtěl bych proto soud požádat o nižší trest,“ řekl hokejista s tím, že by mu dlouhé vězení zabránilo pokračovat v profesionální kariéře.

Dnešní verdikt krajského soudu je však pravomocný a není možné se proti němu odvolat. Možné je pouze dovolání k Nejvyššímu soudu.

Olympiáda 2018: kompletní informace najdete zde >>

Program ZOH >> Hokej na ZOH 2018 >>

 Klasická verze
Mobilní verze