23. března 2010 • 21:02

Play out: Kometa vydřela vítězství nad Boleslaví

Autor:
Kometa vydřela cennou výhru.
TOP VIDEA
NEJ zákroky Premier League: Blýskl se Čech i dvojka Chelsea NEJ zákroky Premier League: Blýskl se Čech i dvojka Chelsea
Podívejte se, jak by mohl stadion Bohemians vypadat v budoucnosti Podívejte se, jak by mohl stadion Bohemians vypadat v budoucnosti
VŠECHNA VIDEA ZDE

Tři využité přesilovky zajistily hokejistům Komety Brno vydřené vítězství 4:3 nad Mladou Boleslaví ve skupině o udržení. Pět kol před koncem udělala Kometa tímto výsledkem zřejmě rozhodující krok k vyhnutí se baráži, neboť má právě před poslední Mladou Boleslaví už náskok jedenácti bodů.Oboustranně opatrný hokej se snahou nenabídnout protivníkovi výhodu přesilové hry rámoval celou úvodní třetinu. Mladá Boleslav si počínala aktivněji, více útočila, do vyloženějších šanci se ale přes pozorně bránící domácí tým až na malé výjimky nedostala.

Většinu akcí zakončovali boleslavští hokejisté střelami z dálky, do bezprostřední blízkosti brankáře Hoviho se dostávali jen s obtížemi. Většinu útoků Komety táhli Hubáček s Divíškem, kteří však brankáře Schwarze nepřekvapili.

Hlasy trenérů
Vladimír Jeřábek (Brno):
"První třetina byla hodně opatrná. Nikdo nechtěl udělat chybu. Boleslav po úspěchu v Karlových Varech byla v pohodě a dostávala se do šancí.

Mohli jsme si utkání lépe uhlídat, kdybychom neinkasovali kontaktní branku. Pronásleduje nás to celou sezonu, že po vstřelené brance polevíme.

Dostaneme se ihned pod tlak. Boleslav stále po celý zápas žila a duel byl nervózní až do konce."

Jiří Šejba (Mladá Boleslav):
"Měli jsme utkání dobře rozehrané. Přišli jsme o ně kvůli zbytečným chybám a hlavně vyloučením.

Domácí hokejisté je zužitkovali a potom už byl zápas z naší strany jen vabank. Musíme bojovat dál."

Opatrnost vzala za své od druhé třetiny, hra dostala spád a také přibylo vyloučených. Mladá Boleslav zužitkovala hned první přesilovku při vyloučení Varadi.

Akci Macha s Boháčem zakončil Fabuš, na jehož střelu z bezprostřední blízkosti Hovi nereagoval. Po inkasovaném gólu Kometa vystupňovala tempo, zvýšila útočný důraz.

K vyrovnání Brňanům napomohla přesilovka při vyloučení Žabky. Střelu obránce Richtra od modré čáry stačil brankář Schwarz pouze vyrazit před sebe, odražený kotouč Brabenec posunul Humlovi, jenž bekhendem skóroval do opuštěné branky.

O necelé čtyři minuty později při další přesilovce po vyloučení Krále Kometa otočila výsledek. Erat projel z pravé strany do středu kluziště a mezi obránci vystřelil, Schwarz stačil jen puk vykopnout před sebe a dojíždějící Dlouhý jej pohotově vrátil do sítě.

Zoufalý pokus boleslavských hokejistů o zvrat v závěrečné třetině opět ztroskotal na zbytečném vyloučení Fabuše. Třetí brněnskou přesilovku využil obránce Zubíček, na jehož přesnou střelu do horního růžku branky Schwarz vůbec nereagoval.

Za pouhých 43 sekund hosté kontrovali, když slabá rána Handlovského proklouzla Hovimu do sítě. Minutovou přestřelku zakončil čtvrtým brněnským gólem Svoboda. Hostům se vzápětí naskytla další naděje na zvrat při hře čtyři proti třem. V těchto chvílích podržel Brňany několika zákroky Hovi.

Houževnatá Mladá Boleslav zásluhou Bahenského opět vykřesala bodovou naději. Hosté ještě 62 sekund před koncem vyzkoušeli hru bez brankáře, na prodloužení už ale nedosáhli.

HC Kometa Brno - BK Mladá Boleslav 4:3 (0:0, 2:1, 2:2)

Branky a nahrávky: 34. Huml (Brabenec, Richter), 37. R. Dlouhý (Erat, Zubíček),
44. Zubíček (Dopita), 45. J. Svoboda (Huml, Brabenec) - 23. Fabuš (Boháč, Macho), 45. Handlovský (Vrbata), 51. Bahenský (Fabuš, Macho).
Rozhodčí: Fraňo, Jeřábek - Guth, Rittich. Vyloučení: 4:6. Využití: 3:1. Diváci: 7125.

Sestavy:

Brno: Hovi - Houdek, Bičánek, J. Novák, Ovčačík, Richter, Mojžíš, Zubíček - Erat, Dopita, R. Dlouhý - Varaďa, Divíšek, Hubáček - Šindel, Huml, Brabenec - J. Svoboda, R. Procházka, Ludvík. Trenéři: Jeřábek, Lubina a Trličík.

Mladá Boleslav: Schwarz - Duben, Žabka, Jindra, Lehikoinen, J. Kasík, Jiruš, Štěrbák - Nouza, T. Sýkora, Boháč - L. Pabiška, Král, Sup - Fabuš, Macho, Bahenský - Gajovský, Vrbata, Handlovský. Trenéři: Tlačil a Šejba.

Vše o zimních olympijských hrách 2018 najdete zde >>

Témata:  sport, hokej, kometa, brno, boleslav, play, out
 Klasická verze
Mobilní verze