Jakub Hlaváč
24. března 2010 • 12:00

Šéfem hokejové Sparty už je Miloš Holaň

Reklama
Trenéři Sparty David Volek a Miloš Holaň (vpravo) oslavují výhru svého týmu.
TOP VIDEA
LIGA NARUBY: Baroš odmítl Odezřeno, Škoda setřásl sníh, Rada chválil i zuřil LIGA NARUBY: Baroš odmítl Odezřeno, Škoda setřásl sníh, Rada chválil i zuřil
SESTŘIH: Třinec - Pardubice 3:2. Oceláři vedou sérii, dvakrát se trefil Marcinko SESTŘIH: Třinec - Pardubice 3:2. Oceláři vedou sérii, dvakrát se trefil Marcinko
VŠECHNA VIDEA ZDE

Je to výkonné duo, které vytáhlo Spartu z bídy. A trenéři David Volek s Milošem Holaněm si evidentně rozumí i lidsky. Zpočátku měl více pravomocí Volek, nyní lavičku řídí především druhý jmenovaný. To on koučuje při zápasech, zásadní slovo má i na tréninku. Byla to změna z rozumu, bez negativních emocí a velkých třesků.Spartu dostali do rukou ve stavu, který byl kritický. Oni však dokázali pohasínající srdce holešovických hokejistů nastartovat.

Hned po svém říjnovém příchodu si Volek s Holaněm připsali šest vítězných zápasů v řadě. Hlavní slovo měl bývalý forvard Sparty, exvítkovický bek mu zdatně sekundoval. Jenže přišel nepříjemný flashback, mužstvo zase začalo tonout v porážkách. Na konci prosince stále balancovalo na hranici postupu do play off . V tu chvíli a v tichosti došlo na přerozdělení funkcí.

„Všichni si všimli, že na lavičce má hlavní slovo Miloš Holaň,“ říká otevřeně Pavel Richter, někdejší skvělý reprezentační útočník, v současnosti spolukomentátor a analytik na ČT.

Nebyly to žádné bouřlivé diskuse, dohady o kompetence, nic problémového. Všechno vykrystalizovalo ze situace a začalo klapat. Holaň dokázal svým přístupem hráče strhnout. Nebojí se je řádně zkritizovat po mizerných výkonech, ale zároveň se za mužstvo umí postavit, bránit ho před vnějšími vlivy.

I proto se stejně jako Volek dočkal prodloužení smlouvy. „Bavili jsme se o tom delší dobu, teď se to jen dořešilo ofi ciálně. Jsme s Davidem oba moc rádi, že budeme ve Spartě pokračovat. Ale teď se stejně soustředím jen na čtvrtfinále s Vítkovicemi, to je hlavní,“ poukazuje na čtvrtfinálovou sérii, která je zatím na zápasy nerozhodná 2:2.

Kdo je hlavní trenér, kdo je asistent? Takhle na Spartě své kouče řadit do škatulek nechtějí. Alespoň ne nyní. „My máme s Davidem vynikající vztahy, nadstandardní. Skvěle si vyhovujeme,“ popisuje Holaň kouzlo prosperující spolupráce.

Že je on jedničkou a jeho parťák dvojkou, to od něj neuslyšíte. „Myslím, že si vedení vybralo Holaně pro jeho zkušenosti, jako typ klidného vůdce. S výhledem na příští sezonu je to důležité. Ale musím říct, že se mi moc líbí, jak oba trenéři pozvedli herní projev mužstva,“ chválí Richter.

Jak to ovšem bude příští sezonu, to nyní nikdo neřeší. „Soustředíme se jenom na play off,“ říká jasně Petr Bříza, generální manažer klubu. O Holaňovi s Volkem hovoří jako o „trenérské dvojici“ a také on konstatuje, že je s prací svých podřízených nadmíru spokojený. Hlavně proto jim ostatně kontrakty protáhl nehledě na budoucí výsledek v letošních vyřazovacích bojích.

MS v hokeji 2018: program a skupiny >>

Témata:  sport, hokej, Sparta, holaň, volek
 Klasická verze
Mobilní verze