Slavia ovládla derby, Kometa útočí na čelo | iSport.cz
31. října 2010 • 19:24

Slavia ovládla derby, Kometa útočí na čelo

Autor: Sport
Baník - Sparta: Kangova střela pořádně protáhla Laštůvku Baník - Sparta: Kangova střela pořádně protáhla Laštůvku
Liberec - Karviná: Chyba karvinské obrany! Breite se dostal před Hrdličku sám, 3:0 Liberec - Karviná: Chyba karvinské obrany! Breite se dostal před Hrdličku sám, 3:0

SOUHRN - Hokejisté Slavie zvítězili v derby nad Spartou 2:1, slaví i Kometa, která porazila na svém ledě Zlín 4:2. Boleslav po necelých pěti zápasech bez branky zvítězila doma nad vedoucími Budějovicemi 2:1.  Dva body vydřely Pardubice proti Litvínovu, když zvítězily těsně po prodloužení 4:3. Stejný přísun bodů zaznamenaly Vítkovice, které zdolaly Vary, slaví i Plzeň, když si poradila s Libercem. Bez bodu je Kladno, jenž podlehlo Třinci.

Slavnostní vyvěšení dresu Josefa Beránka.

Hodně se na vítězství nadřeli hokejisté Pardubic, kteří na svém ledě přivítali Litvínov. Domácím se doma moc nedaří, podobně jsou na tom hosté, kteří pro změnu nevozí body z hrišť soupeře. Perníkáři si nakonec připsali dva body po vítězství 4:3 po prodloužení.

HC Eaton Pardubice - HC Benzina Litvínov 4:3 v prodl. (0:1, 1:1, 2:1 - 1:0)

Branky a nahrávky: 23. Rákos (Špirko, Nakládal), 55. Pivko (Kolář I, Koukal), 56. Pineault (Mezei), 64. Pineault (Špirko) - 20. Kracík (Jánský),
29. Černošek (Kracík), 50. Lukeš. Rozhodčí: Minář, Smitka - Jílek, Jindra. Vyloučení: 3:4. Využití: 1:1. Diváci: 8852.

Pardubice: M. Růžička - Píša, Kočí, Nakládal, Kaberle, Mezei, Jillson, Kolář II - Kolář I, Koukal, Starý - Bartek, Radil, Pivko - Pineault, Špirko, Somík - Rákos, Zohorna (41. Kousal), Buchtele. Trenéři: Jandač a Votruba.

Litvínov: J. Hübl - Černošek, Jareš, Kroupa, Kubát, Skuhrovec, Kousalík, Gula - Lukeš, V. Hübl, J. Černý - Kubinčák, Jenáček, Ručinský - Trávníček, Kracík, Jánský - Majdan, Gerhát, Rindoš. Trenéři: Reichel a Kučera.

Tři zápasy v řadě bodovali hokejisté Zlína. Jejich série se zastavila až na ledě Komety Brno, kde hosté prohráli díky nezvládnuté třetí třetině 4:2.

HC Kometa Brno - PSG Zlín 4:2 (1:1, 1:1, 2:0)

Branky a nahrávky: 20. Koma (Brabenec), 36. Balej (R. Hruška, Kvapil),
42. Veselý (Jaroslav Svoboda), 52. Erat (Zubíček) - 10. Balán (Holík),
39. Rachůnek (Důras, T. Sýkora). Rozhodčí: Hradil, Hribik - Lederer, Gebauer. Vyloučení: 5:9, navíc Protivný - Köhler oba 5 min. a do konce utkání.
Využití: 3:0. Diváci: 7200.

Kometa Brno: Hovi - Mojžíš, Malec, Zubíček, Koma, Protivný, Bičánek, Šenkeřík - Jaroslav Svoboda, Huml, Veselý - Erat, Brabenec, Hubáček - R. Hruška, Balej, Kvapil - Dlouhý, Pospíšil, Jakub Svoboda. Trenéři: V. Jeřábek a Lubina.

Zlín: Duba - Hamrlík, Linhart, Švrček, Galvas, Grof, Lučka, Míka, Bořuta - Balaštík, Leška, Köhler - Důras, T. Sýkora, Rachůnek - Kubiš, Roman Vlach, Sivák - Holík, Balán, F. Čech. Trenéři: Venera a Rostislav Vlach.

Jen dvě branky viděli po šedesáti minutách diváci ve vítkovické aréně, přesto se domácí tým nakonec dočkal aspoň vítězství za dva body, když v samostatných nájezdech pokořil hostující Vary. Rozhodující nájezd proměnil Pohl.

HC Vítkovice Steel - HC Energie Karlovy Vary 2:1 po sam. nájezdech (1:0, 0:0, 0:1 - 0:0)

Branky a nahrávky: 17. Malík (Káňa, Tomas), rozhodující nájezd Pohl -
48. Skuhravý (Melenovský, Čutta). Rozhodčí: Müllner (SR), Jeřábek - Charvát, Kalivoda. Vyloučení: 4:4. Bez využití. Diváci: 4482.

Vítkovice: Málek - Punčochář, Barinka, Ovčačík, Trnka, Malík, Voráček, Rehák - Szturc, Húževka, J. Sýkora - Huna, Burger, Svačina - Pohl, Vrána, Klimek - Ujčík, Tomas, Káňa. Trenéři: Trličík a Moták.

Karlovy Vary: Sáblík - Nosek, Čutta, Sloboda, Gřegořek, Parýzek, Kokko, Dobroň, Hájek - Kumstát, Skuhravý, Sailer - Hřebejk, Pech, Zaťovič - Skladaný, Dej, Melenovský - Cyganov, T. Klíma, Kuběna. Trenéři: Stavjaňa, Baďouček a Kněžický.

Trápící se poslední tým tabulky z Kladna nevybředl z výsledkové bídy ani při domácím utkání proti Třinci, ve kterém podlehl 1:3 a nadále tak zůstává suverénně nejhorším týmem soutěže.

HC Vagnerplast Kladno - HC Oceláři Třinec 1:3 (1:1, 0:1, 0:1)

Branky a nahrávky: 10. Patera (S. Treille, Toman) - 6. McGregor (Hudec),
30. Hrňa (Krajíček, Polanský), 56. M. Růžička (Orsava, Peterek).
Rozhodčí: R. Polák, Šindler - Lhotský, Rozlílek. Vyloučení: 3:7. Využití: 1:0. Diváci: 2218.

Kladno: Falter - Drtina, Zeman, J. Mrázek, Toman, L. Procházka, Šmach - S. Treille, Patera, Kotrla - Valský, Kalla, Bělohlav - M. Látal, Melka, Kuchler - Hovorka, Stieler, Eberle. Trenéři: Vejvoda a Kasík.

Třinec: Hamerlík - Richter, Hrabal, Krajíček, Zíb, Lojek, Hudec, P. Hořava - D. Květoň, Peterek, V. Polák - Orsava, M. Růžička, Kohn - McGregor, Bonk, Varaďa - Hrňa, Polanský, Adamský. Trenéři: Marek a B. Kopřiva.

Více než čtyři zápasy trvalo hokejistům Mladé Boleslavi, než vstřelili branku. Pod novým koučem Milošem Holaňem porazili na svém ledě do té doby vedoucí České Budějovice 2:1.

BK Mladá Boleslav - HC Mountfield České Budějovice 2:1 (2:1, 0:0, 0:0)

Branky a nahrávky: 5. A. Padělek (Vrbata), 13. Bahenský (Nouza, Tvrdík) -
18. Kašpařík (M. Tůma). Rozhodčí: Hodek, Souček - Kajínek, Podrazil. Vyloučení: 7:11, navíc Gulaš (Č. Budějovice) 10 min. Bez využití.
Diváci: 3280.

Mladá Boleslav: Schwarz - Žabka, Jindra, Marušák, Lehikoinen, Hay, Macháček, Duben - Mikulík, Divíšek, Matějovský - A. Padělek, Vrbata, Boháč - Bahenský, Tvrdík, Nouza - Loskot, Milroy, Kupec (21. Handlovský).
Trenéři: Holaň a Hiadlovský.

České Budějovice: Jakub Kovář - Snopek, Vydarený, Ptáček, M. Tůma, Novák, Šulc - Šimánek, Mikeska, Pletka - Gulaš, Langhammer, L. Květoň - Martynek, Kašpařík, R. Pšurný - Mertl, Červený, Podlešák. Trenéři: F. Výborný, Kupka a Gula.

Hokejisté Plzně si zatím v nepříliš dobře rozehrané sezoně připsali důležité tři body v zápase proti čtvrtému Liberci, když zvítězili těsně 3:2. Vítěznou branku zaznamenal v páté minutě třetí třetiny Straka, hosté již stihli jen snížit.

HC Plzeň 1929 - Bílí Tygři Liberec 3:2 (1:1, 1:0, 1:1)

Branky a nahrávky:
2. Lammers (Straka, Modrý), 34. Jan Kovář (Vostřák, Modrý), 45. Straka (Johnson, Lammers) - 12. Trončinský (Nedvěd),
53. Dušek (Nedvěd, Kudrna). Rozhodčí: Pešina, Turčan - Bádal, Pouzar. Vyloučení: 7:7. Využití: 1:1. Diváci: 5440.

Plzeň: Mazanec - J. Jeřábek, Jiří Hanzlík, Frolo, Modrý, Benák, Dresler - P. Sýkora, Jan Kovář, Vlasák - Lammers, Straka, Johnson - Vostřák, M. Heřman, Dvořák - Stránský, Petruška, Lev, od 35. navíc J. Heřman.
Trenéři: M. Jelínek, Razým a Pejchar.

Liberec: Pinc - Hunkes, Výtisk, Moravec, Čakajík, Trončinský, Holub, Rýgl - Kudrna, Nedvěd, Dušek - Podkonický, Vak, M. Hořava - Klimenta, Plodek, Víšek - Bárta, Kica. Trenéři: Kalous, Pešán a Kapoun.

První porážky na střídačce Sparty se dočkala nová trenérská dvojici Hořava - Rulík. Tým z Tesla Arény podlehl na Slavii 2:1, když obě branky dostal již v první třetině utkání. Slávisté tak svému sokovi vrátili porážku z první čtvrtiny soutěže.

HC Slavia Praha - HC Sparta Praha 2:1 (2:0, 0:0, 0:1)

Branky a nahrávky: 15. Endál (Žižka, Kadlec), 16. Kolařík (Tomica, Jaškin) - 53. Ton (Výborný, Gulaši). Rozhodčí: Fraňo, Šír - Barvíř, Blümel.
Vyloučení: 7:5. Využití: 1:1. Diváci: 9559.

Slavia: Kopřiva - Kadlec, Vašíček, Kuboš, Špelda, Kolařík, Žižka - Krenželok, Štefanka, Vondrka - T. Svoboda, Holec, Sklenář - Jaškin, V. Růžička ml., Tomica - Micka, Branda, Doležal - od 13. navíc Endál. Trenéři: V. Růžička st. a Čelanský.

Sparta: Pöpperle - O'Brien, Gulaši, Philipp, Jan Hanzlík, Salcido, Zacpálek - Kůrka, D. Výborný, Ton - Bartánus, Broš, Smoleňák - Kratěna, Koreis, Pacovský - D. Tůma, Karpov, Hromas. Trenéři: M. Hořava st. a Rulík.

Témata:  sport, hokej, souhrn, extraliga

TIPSPORT extraliga – česká hokejová liga 2019/2020

Tabulka a rozpis zápasů Kanadské bodování Statistiky brankářů VIDEO: momenty a sestřihy Přestupy ONLINE Dresy týmů Sazka Fantasy

Tipsport extraliga nabízí 52 kol základní části, následuje play off, nově z extraligy sestupuje poslední tým základní části. Ten nahradí vítěz play-off Chance ligy. Po 5 letech se do extraligy vrací Rytíři Kladno s Jaromírem Jágrem. Vítězství obhajují HC Oceláři Třinec. Ti ve finále Generali play-off porazili vítěze základní částí z Liberce 4:2 na zápasy.

MS v hokeji do 20 let (26. prosince 2019 - 5. ledna 2020, Ostrava a Třinec)

Kompletní informace Program Vstupenky

MS v hokeji 2020 (Švýcarsko)

Program MS 2020 Vstupenky Lausanne a Curych - stadiony

Další hokejové soutěže

NHL 2019/2020 Hokejová liga mistrů Chance liga - 1. česká hokejová liga Channel One Cup 2019