Na kontumaci klubů nejvíce vydělá Sparta | iSport.cz
3. listopadu 2010 • 18:37

Na kontumaci klubů nejvíce vydělá Sparta

Autor: ČTK
Hokejisté Spfarty na kontumaci klubů vydělají nejvíce
TOP VIDEA
Trpišovský: Bylo hodně změn, se Stanciem šel výkon hodně nahoru Trpišovský: Bylo hodně změn, se Stanciem šel výkon hodně nahoru
Rozhodčí Jiří Houdek po utkání Olomouce s Českými Budějovicemi Rozhodčí Jiří Houdek po utkání Olomouce s Českými Budějovicemi
VŠECHNA VIDEA ZDE

Hokejisté Sparty nejvíce bodově vydělají v tabulce na rozsáhlé kontumaci zápasů Plzně, Mladé Boleslavi a Kladna za neoprávněný start jejich hráčů, kterou by měl podle svých slov potvrdit ředitel extraligy Stanislav Šulc.V současné době předposlední Spartě tak přibude k současným 22 bodů dalších osm a posune se na deváté místo.

Na příděl bodů se může těšit v takovém případě i dalších osm týmů - České Budějovice a Zlín (6 bodů), Třinec, Karlovy Vary a Pardubice (po 4), Brno, Litvínov a Slavia (po 3).

Jen Vítkovice a Liberec zůstanou na stejném bodovém zisku jako nyní, protože plné bodové zisky uhrály už předtím regulérně na ledě.

Naopak katastrofální dopad má situace především pro Mladou Boleslav a Plzeň. Mladoboleslavští přijdou o 22 ze svých 24 zápasů a z hranice desítky pro předkolo play off klesnou s pouhými dvěma body na poslední místo.Bruslařský klub bude pět bodů za Kladnem s jedním odehraným zápasem navíc, sedm za Plzní a ztrátou 27 bodů na pozice pro předkolo play off.

Ambiciózní Plzeň, která loni vyhrála základní část, má na pozice pro vyřazovací část v tabulce se započítanými kontumacemi manko 20 bodů. Pro Kladno se i po odečtu šesti z jeho 13 bodů situace relativně vylepšila.

V dosavadní tabulce má na chvostu ztrátu devíti bodů na Spartu a Slavii a nově by bylo pět bodů před Mladou Boleslaví a jen dva za Plzní. Ale prakticky tím také ztrácí možnost dohnat týmy od 11. místa nahoru.

Kvůli neoprávněnému startu mladoboleslavských Jiřího Marušáka a Tomáše Divíška mělo být kontumováno Bruslařskému klubu celkem 18 zápasů.Zůstane tak v platnosti jen úterní výhra Mladé Boleslavi ve Zlíně 3:2 v prodloužení, když už byl problém vyřešen. Duely s Kladnem tak čeká zřejmě oboustranná kontumace a zápas 10. kola paradoxně vyhraje místo 5:4 kontumačně 5:0 nad Mladou Boleslaví další postižený klub Plzeň.

V tomto zápase totiž nenastoupili z Plzeň Petr Přikryl ani Tomáš Frolo, kteří také neměli registrace v pořádku. Západočechům se budou měnit výsledky v 1. až 9. kole, přičemž duel v Kladně už prohráli kontumačně 5:0 kvůli neoprávněnému startu Petra Sýkory, který odehrál druhý zápas jako volný hráč bez smlouvy, přičemž mohl jen jeden.

Duel 11. kola s Brnem (0:3) zůstane v platnosti, ale zápasy o 12. do 16. dějství budou kontumovány. Jelikož Plzeň dala Frolovu registraci do pořádku už před nedělním 17. kolem, zůstávají jí výhry nad Libercem (3:2) a v Litvínově (3:0).

Jindřich Kotrla hrál za Kladno neoprávněně jen v 1. kole s Mladou Boleslaví a pak od 13. do 17. kola. Oboustranně kontumovány mají být zápasy s Mladou Boleslavi, z nich Kladno jednou vyhrálo za tři body. Nyní poslední tým tabulky také přijde o výhru nad Spartou (3:1).

 

TIPSPORT extraliga – česká hokejová liga 2019/2020

Tabulka a rozpis zápasů Kanadské bodování Statistiky brankářů VIDEO: momenty a sestřihy Přestupy ONLINE Dresy týmů Sazka Fantasy

Tipsport extraliga nabízí 52 kol základní části, následuje play off, nově z extraligy sestupuje poslední tým základní části. Ten nahradí vítěz play-off Chance ligy. Po 5 letech se do extraligy vrací Rytíři Kladno s Jaromírem Jágrem. Vítězství obhajují HC Oceláři Třinec. Ti ve finále Generali play-off porazili vítěze základní částí z Liberce 4:2 na zápasy.

MS v hokeji 2020 (Švýcarsko)

Program MS 2020 Vstupenky Lausanne a Curych - stadiony

Další hokejové soutěže

NHL 2019/2020 Hokejová liga mistrů Chance liga - 1. česká hokejová liga

12. kolo
Články odjinud


Články odjinud