Straka: Jsem z toho hodně znechucený | iSport.cz
5. listopadu 2010 • 15:53

Straka: Jsem z toho hodně znechucený

Autor: zej
Martin Strakovi tentokrát do řeci moc nebylo
TOP VIDEA
iSport podcast: V čem rozhodčí v zápase Teplic se Spartou selhali? iSport podcast: V čem rozhodčí v zápase Teplic se Spartou selhali?
České fotbalové hvězdy mají jasno: Slavia s Barcelonou neprohraje! České fotbalové hvězdy mají jasno: Slavia s Barcelonou neprohraje!
VŠECHNA VIDEA ZDE

Je to ten největší plzeňský srdcař. A aktuální aféra, v níž jeho tým může přijít o 19 bodů, ho velmi zmáhá. „Jsem z toho znechucený,“ říká Martin Straka.Sympaťák O2 extraligy: Martin StrakaSympaťák O2 extraligy: Martin StrakaFoto BPA
Únava z něj čiší. Aby ne. Na ledě táhne tým jako kapitán, v kanceláři se pak snaží, aby jeho klub nepřišel o body. „To by pro nás byla více než katastrofa,“ má jasno osmatřicetiletý plzeňský tahoun Martin Straka .

Je reálné tu ztrátu dohnat?
„Bylo by to hodně těžký se dostat na nějaké deváté desáté místo, protože v jednom případě hrozí, že by ztráta na desátého byla dvacet bodů (v případě, že po kontumaci budou ostatním přiděleny body). Podle mě by se mělo rozhodovat na ledě, a ne v zákulisí. A ještě aby to rozhodoval jenom jediný člověk. To se mi zdá trošku divné. Hráči ani liga si to nezaslouží. Soutěž by v případě kontumací ztratila smysl. A byla by o ničem.“

Je vidět, jak moc vás to trápí.
„Jsem z toho samozřejmě hodně špatný.“

Jak to vlastně vnímá kabina?
„Kluci to vzali pozitivně, i při tréninku bylo vidět, že chtějí bojovat. I kdyby došlo k tomu nejhoršímu, nechají na ledě maximum. Ale taky věří, že kontumace nebude. Snažil jsem se hráčům vysvětlit, jaké kroky děláme. Oni jsou zdravě naštvaní a chtějí se o to poprat. Samozřejmě to není ideální situace, ale půjdeme do pátečního utkání s Vítkovicemi jako do každého jiného. Čeká nás těžký zápas, nevíme, jak budou reagovat fanoušci. Je to o tom, co jim nabídneme a budeme se snažit, aby nebyli naštvaní.“Nehrozí, že se kvůli tomu všemu vykašlete na hokej?
„Uvidíme, co budu dělat dál po sezoně, nevím, jak to dopadne. Určitě to není nic hezkého, jsem znechucený, co se stalo a jak se to prezentuje. Jeden člověk dokáže ovlivnit celý chod soutěže... Po sezoně se budu rozmýšlet, co a jak dál. Jestli skončím s hokejem, to se ještě uvidí i podle toho, jak všechno dopadne a jakou budu mít chuť dál.“Přesto platí - kdybyste na APK poslali ten osudný papír - ohlášení přestupu, problém by nebyl.
„To je pravda, administrativní chyba se stala.“

Už víte, jak konkrétního člověka potrestat?
„O tom budu mluvit, až uvidíme, jak vše skončí.“

 

TIPSPORT extraliga – česká hokejová liga 2019/2020

Tabulka a rozpis zápasů Kanadské bodování Statistiky brankářů VIDEO: momenty a sestřihy Přestupy ONLINE Dresy týmů Sazka Fantasy

Tipsport extraliga nabízí 52 kol základní části, následuje play off, nově z extraligy sestupuje poslední tým základní části. Ten nahradí vítěz play-off Chance ligy. Po 5 letech se do extraligy vrací Rytíři Kladno s Jaromírem Jágrem. Vítězství obhajují HC Oceláři Třinec. Ti ve finále Generali play-off porazili vítěze základní částí z Liberce 4:2 na zápasy.

MS v hokeji 2020 (Švýcarsko)

Program MS 2020 Vstupenky Lausanne a Curych - stadiony

Další hokejové soutěže

NHL 2019/2020 Hokejová liga mistrů Chance liga - 1. česká hokejová liga

12. kolo
Články odjinud


Články odjinud