Sponzoři hlásí: Kluby kvůli aféře o peníze nepřijdou | iSport.cz
Zdeněk Janda
12. listopadu 2010 • 15:06

Sponzoři hlásí: Kluby kvůli aféře o peníze nepřijdou

Hokejisté Plzně se radují z prvního gólu v zápase proti Pardubicím
TOP VIDEA
iSport podcast: V čem rozhodčí v zápase Teplic se Spartou selhali? iSport podcast: V čem rozhodčí v zápase Teplic se Spartou selhali?
České fotbalové hvězdy mají jasno: Slavia s Barcelonou neprohraje! České fotbalové hvězdy mají jasno: Slavia s Barcelonou neprohraje!
VŠECHNA VIDEA ZDE

Je to nemilé. Ale naše aktuální sponzorské aktivity v klubech to neovlivní. Takové jsou reakce generálních sponzorů Plzně i Mladé Boleslavi, dvou hokejových týmů, které nejvíce doplatí na případnou kontumaci za chybné registrace v extralize. Ale kluby si mohou aspoň oddychnout – o peníze od mecenášů nepřijdou.Klub bez sponzorů? To je v Česku něco nepředstavitelného. Platí jednoduchá neúprosná rovnice: klub bez pořádných sponzorů = krach.

I proto by pro Plzeň (její roční rozpočet činí zhruba 70 milionů korun) a Mladou Boleslav (75), dva hlavní představitele největší hokejové kauzy posledních let, bylo totální katastrofou, kdyby kromě možné ztráty extraligových bodů přišly ještě o peníze od naštvaných největších klubových mecenášů.To se ale nestane. „Jedná se sice o politováníhodnou událost, ale smlouva s klubem je uzavřená a platí,“ řekla Sportu Jolana Číhová, tisková mluvčí Škoda Holding, generálního sponzora plzeňského týmu. A naznačila tak, že společnost za klubem pevně stojí.

Ani firma ani klub nechtějí prozradit, jakou částkou firma ročně Plzni přispívá, podle hrubých odhadů Sportu by to ale mohlo činit deset milionů korun.
Podobně smířlivě zareagovali i ve společnosti Škoda Auto. A také mladoboleslavská automobilka vyloučila, že by kvůli probíhající kauze nějak zasahovala do personálního chodu klubu. „To v žádném případě, je to výlučně věcí samotného managementu v Boleslavi,“ reagoval Jaroslav Černý, šéf komunikace Škoda Auto.Pro oba kluby je postoj hlavních partnerů klíčový. V českých poměrech totiž finanční toky od sponzorů tvoří až 89 procent všech příjmů, ze vstupného proudí pouze kolem pěti procent. A zbylá procenta jsou příspěvky od BPA, hlavního marketingového partnera extraligy.

Takže pokud by generální sponzor během sezony pozdržel kvůli administrativnímu pochybení svou platbu, mohl by se daný klub dostat do vážných finančních potíží. Navíc by to mohlo odradit i menší sponzory. V této oblasti tedy Plzeň s Boleslaví bojovat nemusí.

Jejich boj je v rovině právní. Právě právníci obou klubů teď horečně sepisují svoje analýzy, které podle nich dokládají, že z legislativního hlediska registrace hráčů proběhla i přesto, že manažeři do sídla extraligy neposlali potřebné dokumenty.„Do pondělí bychom to měli mít hotové,“ uvedl v týdnu Tomáš Tesař, plzeňský právní zástupce. Ten rovněž už dříve předeslal, že pokud Stanislav Šulc, šéf extraligy, sáhne ke kontumaci nebo odečtu bodů, podá klub správní žalobu k soudu.

Víc to ale v současné době nechce komentovat. Stejně jako nikdo další. Firma BPA, hlavní marketingový partner extraligy, totiž všechny kluby obeslala s tím, aby se do vyřešení kauzy zdržely mediálních vyjádření. „Takže nic k tomu teď říkat nechci, nezlobte se,“ odmítl včera žádost o rozhovor Martin Straka, generální manažer Plzně.

Ten se v současnosti zotavuje po artroskopickém zákroku v koleně a chystá se na návrat na led. Hrozí ale, že bude muset vynechat ještě dva zápasy po reprezentační pauze. Otázkou zůstává, kolik bodů bude mít v tu dobu jeho klub...

 

TIPSPORT extraliga – česká hokejová liga 2019/2020

Tabulka a rozpis zápasů Kanadské bodování Statistiky brankářů VIDEO: momenty a sestřihy Přestupy ONLINE Dresy týmů Sazka Fantasy

Tipsport extraliga nabízí 52 kol základní části, následuje play off, nově z extraligy sestupuje poslední tým základní části. Ten nahradí vítěz play-off Chance ligy. Po 5 letech se do extraligy vrací Rytíři Kladno s Jaromírem Jágrem. Vítězství obhajují HC Oceláři Třinec. Ti ve finále Generali play-off porazili vítěze základní částí z Liberce 4:2 na zápasy.

MS v hokeji 2020 (Švýcarsko)

Program MS 2020 Vstupenky Lausanne a Curych - stadiony

Další hokejové soutěže

NHL 2019/2020 Hokejová liga mistrů Chance liga - 1. česká hokejová liga

12. kolo
Články odjinud


Články odjinud