Kometa slaví titul: Pivo na ledě, doutníky. Nádherný pocit! | iSport.cz
22. dubna 2018 • 21:00

Pivo na ledě, doutníky. Nádherný pocit! Jako vloni, dojímal se Čermák

Autor: ČTK, iSport.cz
TOP VIDEA
Za kulisami bitvy univerzit. Engineers Prague vs. HC Masaryk University Za kulisami bitvy univerzit. Engineers Prague vs. HC Masaryk University
RENTGEN: Co stojí za vzestupem Budějovic? Skvěle hrající Schranz může potrápit Spartu RENTGEN: Co stojí za vzestupem Budějovic? Skvěle hrající Schranz může potrápit Spartu
VŠECHNA VIDEA ZDE

Brno znovu slaví hokejový titul. Kometa vyhrála páté finálové utkání v Třinci 4:1 a po Vsetínu a Spartě se stala třetím týmem, který dokázal v samostatné nejvyšší soutěži obhájit zlaté medaile. Hned na ledě třinecké Werk Areny začaly velkolepé oslavy. Nechyběly piva a tradiční vítězné doutníky.Svěřenci Libora Zábranského mohli dát sekt chladit už po první třetině, ve které si vytvořili třígólové vedení. "Byla to hrozně těžká série, celé play off bylo hodně náročné, teď to ale pořádně oslavíme. Nic jsme neplánovali. Necháme to spontánně vyvinout, ale rozhodně si to užijeme," řekl po utkání kapitán Leoš Čermák, který mužstvo k obhajobě dovedl.

Kometa na rozdíl od loňské sezony musí nejemotivnější část oslav titulu absolvovat mimo Brno. Čtvrté rozhodující vítězství vybojovala v Třinci, kde také oslavy propukly bezprostředně po utkání. S týmem v sektoru jásaly zhruba dvě stovky brněnských fanoušků, kterým hráči i trenéři z ledu alespoň na dálku posílali gesta vděku za podporu. Už na ledové ploše si hráči na úspěch přiťukli plechovkami piva.

Tankujeme! Kometa „vybrala“ benzínku, o náruče alkoholu se stříhalo
Video patří k placenému obsahu iSportu
Vybrat předplatné

"My si to pak ještě užijeme přímo v Brně. Na tým jsem hrozně pyšný. Je to stejně nádherný pocit jako loni, neuvěřitelné, parádní," usmíval se Čermák, který přebíral trofej pro vítěze. Triumfální zdvižení poháru nad hlavu ale přenechal kouči a majiteli klubu Liboru Zábranskému.

Kometa získala třináctý titul v historii s podobným kádrem jako vloni. Až pod Špilberkem si poprvé v kariéře pověsil zlato na krk zkušený obránce Michal Barinka, který o něj neúspěšně usiloval třeba ve Vítkovicích nebo ve Spartě.

Brno i letošním play off prošlo impozantně s bilancí 12 výher a dvou porážek. A to i přesto, že do vyřazovacích bojů vstupovalo z pátého místa po základní části.

"Ono podle mě v play off to domácí prostředí není až tak rozhodující. Když se vám podaří venku vyhrát první zápas, hned se vám líp dýchá," řekl Čermák.

Už nejsem košíkář, smál se Nečas. Finále dohrával s horečkou

Erat o Zábranském: Získal si na svoji stranu celé Brno, všichni jsme šli za ním

Pivo, šampaňské a pohár! Takhle slavila Kometa titul v šatně

Je to tam! Podívejte se, jak Kometa slavila výhru a titul v Třinci

Kometa mistr ligy! Podívejte se, jak hokejisté z Brna přebírali pohár

SESTŘIH: Třinec - Kometa Brno 1:4. Obhájeno! Hosté suverénně zvítězili a slaví rekordní titul

Brno, hlavní město českého hokeje: Kometa obhájila extraligový titul

Marek Čiliak se chystá zvednout nad hlavu pohár pro extraligové mistry, který po roce opět získala Kometa
Marek Čiliak se chystá zvednout nad hlavu pohár pro extraligové mistry, který po roce opět získala Kometa

Třinec - Brno: Hokejisté Komety pozvedli nad hlavu Masarykův pohár

Třinec - Brno: Mallet svým důrazem před bránou protlačil puk za záda Hrubce, 0:3

Třinec - Brno: Hráči Komety slaví obhajobu mistrovského titulu

 


Články odjinud