Kometa mě zachránila od konce, řekl Čiliak. Už mu volali kvůli MS | iSport.cz
23. dubna 2018 • 15:00

Kometa mě zachránila od konce, řekl Čiliak. Už mu volali kvůli MS

Autor: ČTK
TOP VIDEA
Teplice - Sparta: Řezníček obírá Letenské o body! V závěru srovnává z dorážky na 1:1 Teplice - Sparta: Řezníček obírá Letenské o body! V závěru srovnává z dorážky na 1:1
TOP góly 13. kola: Kalabiškova raketa nebo Schranzův růžek TOP góly 13. kola: Kalabiškova raketa nebo Schranzův růžek
VŠECHNA VIDEA ZDE

K hlavní oporám hokejistů Komety Brna při cestě za obhajobou titulu patřil stejně jako loni slovenský brankář Marek Čiliak. Opět sice v základní části nepatřil ve statistikách mezi nejlepší, ale skvěle načasoval formu na play off. V neděli v Třinci po výhře 4:1 si připsal na konto 12. výhru v letošním play off a mohl se oddávat oslavám. Jak si doma přály jeho děti, vezl už v neděli domů Masarykův pohár."Slíbil jsem to dětem. Já je zklamat nechci, takže ony mě hnaly. Když jim něco slíbím, tak to musím dodržet. Strašně to prožívaly. Alec je už větší a už to vnímal, minulý rok ještě tolik ne. Elissa byla na každém zápase a i na ledě. Jsem strašně rád kvůli nim," líčil zvýšenou motivaci Čiliak.

Manželka s dětmi mu fandily na dálku na Zelném trhu. "Hned po zápase jsme si volali přes facetime, takže jsem je viděl. Ale i bez nich jsem měl v Třinci podporu, přišli tchyně, tchán a sestra a bratr ženy," komentoval přítomnost třinecké části rodiny od manželky.

Mistři už jsou doma! Slaví se u stadionu i ve městě
Video patří k placenému obsahu

Osmadvacetiletý gólman odchytal celé play off bez jediného střídání a oddechl si, že boj úspěšně skončil. "Už jsem cítil, že spíš než fyzicky, to bylo psychicky strašně těžké. Ale o to lepší je to teď," užíval si vítězné pocity.

Kometa zvládla po porážce v úvodním utkání 1:5 odpovědět čtyřmi výhrami za sebou. "Spadl mi kámen ze srdce. Je to něco neskutečného. Je tu osobnost vedle osobnosti. Jsem strašně rád, že jsem mohl hrát v takovém mužstvu. Neskutečný pocit. Nevím, jestli mi to ještě nedochází, co se stalo, ale ono nám to dojde," radoval se z rekordního 13. titulu Komety.

Pivo, šampaňské a pohár! Takhle slavila Kometa titul v šatně

Brňané stejně jako loni věřili v sílu svého týmu a nepochybovali o tom, že se jim podaří uspět. "Za to mužstvo jsem strašně rád, každý by dal život za druhého na ledě. Jeli jsme do Třince s tím, že to jedeme vyhrát," popsal rozpoložení týmu.

"Jsem strašně rád za kluky. Hlavně za Leoše (Čermáka) a za Špenyho (Martina Erata), od kterých jsem se pro svou kariéru strašně moc naučil," podotkl Čiliak. V Kometě mu končí smlouva a zatím není jasné, zda zůstane.

"Na to nechci odpovídat. Jsem strašně rád, že jsem mohl být od patnácti let v Brně. Zachránili mě, když jsem chtěl skončit s hokejem. Na Slovensku to nešlo, v Brně mi dali šanci, jsem tu od začátku," prohlásil odchovanec Zvolenu.

"Dal jsem si před sezonou nějaký cíl, ten jsme si splnili, a co dál, to nevím. Doma jsem v Brně, miluji to tam. Ale opravdu nevím. Nechci se v tom pitvat," řekl Čiliak.

Sezonu by si mohl prodloužit na mistrovství světa v Dánsku. "Měl bych jet, volali mi. Ještě si zavoláme a dohodneme se na všem," dodal Čiliak.

SESTŘIH: Třinec - Kometa Brno 1:4. Obhájeno! Hosté suverénně zvítězili a slaví rekordní titul

Tankujeme! Kometa „vybrala“ benzínku, o náruče alkoholu se stříhalo
Video patří k placenému obsahu

 


Články odjinud