SESTŘIH: Liberec – Kometa 5:2. Tygři se přiblížili postupu do finále

0
PRVNÍ DOJEM: Jágr v kondici, Kladno jede. Smoleňák vzýval pána z Vysočiny
Samek o Slavii a italském trápení: Těžký půlrok. Řešil se návrat do Česka

Důležitý duel zvládl Liberec. Bílí Tygři ovládli 5. utkání semifinále Generali play off Tipsport extraligy proti Kometě Brno 5:2. Dvakrát se trefili Tomáš Filippi a kapitán Petr Jelínek, vítězný gól vstřelil v 37. minutě výstavní bombou do šibenice Ladislav Šmíd. Góly Komety obstarali Peter Mueller a Martin Zaťovič. V sérii se Tygři ujali vedení 3:2 na zápasy a v sobotu na ledě Brna budou útočit na postup do finále.

Domácím ulehčil vstup do utkání Barinka, který byl již v první minutě vyloučen a Filippi jeho faul rychle potrestal. Tygři po 67 sekundách hry vedli.

Brankáře Čiliaka ale rychle inkasovaný gól nepoznamenal a následně Kometu výrazně podržel. Zlikvidoval samostatné akce Filippiho i Jelínka a hosté i díky tomu mohli vyrovnat. V čase 19:11 překonal Willa útočník Mueller.

SESTŘIH: Liberec - Kometa Brno 5:2. Tygři se přiblížili postupu do finále

Hned po 50 sekundách druhé třetiny ale Liberec opět vedl, poté co Čiliaka prostřelil Jelínek. Hosté mohli vyrovnat při Ševcově vyloučení, Will si ale se všemi pokusy poradil. Mnohem více práce měl jeho protějšek, slovenský gólman ale zlikvidoval i velké šance Jelínka a Hudáčka.

Severočeši ale nakonec výraznou střeleckou převahu přetavili ve třetí gól. Při hře čtyři na čtyři přesně zamířil Šmíd a Liberec poprvé v sérii vedl o dvě branky. Dvě sekundy před koncem druhé části mohl vedení domácích ještě navýšit Vlach, Čiliak ale jeho brejk zlikvidoval.

Hosté poté výrazně přidali, vytvořili si optickou převahu a ve 47. minutě se jim podařilo zásluhou Zaťoviče snížit. Kometa se i nadále tlačila do útoku, domácím se ale s pomocí Willa podařilo aktivitu soupeře ustát a v 56. minutě je přiblížil k výhře Jelínek. Při power play navíc zpečetil výsledek Filippi.

Ohlasy trenérů:

Filip Pešán (Liberec): „Povedly se nám vstupy do první i druhé třetiny. Komentář k utkáním je ale pořád stejný, je to vyrovnaná série a vyrovnané zápasy, které rozhodují detaily. My jsme dnes byli možná o chlup důraznější v zakončení, proto jsme vyhráli.“
Kamil Pokorný (Brno): „První třetina přinesla díky gólu v přesilovce aktivitu domácích, ale myslím si, že z naší strany nebyla úplně špatná a nakonec jsme se v závěru dočkali i vyrovnání. Zápas jsme ztratili ve druhé třetině, kdy jsme byli hodně pasivní. Byla to naše nejhorší dvacetiminutovka v sérii. I když jsme ve třetí třetině vyvinuli tlak, dali gól a měli možnosti vyrovnat, tak se nám to nepodařilo a naopak domácí z protiútoku odskočili na 4:2 a rozhodli zápas. Jsme zklamaní, ale musíme se z toho poučit. Tak, jak jsme hráli druhou třetinu, hrát nechceme.“

Domácí: 01:07. Filippi, 20:50. P. Jelínek, 36:29. Šmíd, 55:03. P. Jelínek, 58:14. Filippi

Hosté: 19:12. Mueller, 46:08. Zaťovič

Domácí: Will (Schwarz) – Kolmann, Derner, T. Hanousek, Šmíd (A), Havlín, Ševc, Doherty – Ordoš, L. Hudáček, Birner – Lenc, Filippi, M. Kvapil – M. Zachar, P. Jelínek (C), L. Krenželok – Lakatoš, Redenbach, J. Vlach.

Hosté: Čiliak (Vejmelka) – O. Němec (A), Barinka, Z. Michálek, Gulaši, Bartejs, Malec, Štencel – Mueller, P. Holík, Zaťovič – M. Erat, Hruška, Orsava – P. Kratochvíl, Kusko, Plášek ml. – Mallet, L. Čermák (C), Dočekal.

Jeřábek, Hejduk – Lhotský, Svoboda

Home Credit Aréna, Liberec

Klíčové momenty utkání:

Liberec - Kometa Brno: Smůla hostů! Němec tečoval puk do prázdné brány, 5:2

Liberec - Kometa Brno: Další gól domácích! Podruhé v zápase se prosadil Jelínek, 4:2

Liberec - Kometa: Domácí se radují! Přesilovou hru v úvodu využil Filippi, 1:0

Je to tam! Liberecký kapitán Petr Jelínek slaví jeden ze svých dvou gólů v pátém semifinálovém utkání proti Kometě

SESTŘIH 4. zápasu:

SESTŘIH: Kometa Brno - Liberec 3:2pr. Obrovské drama rozsekl v prodloužení Plášek

SESTŘIH 3. zápasu:

SESTŘIH: Kometa Brno - Liberec 1:2. Poslední gól zápasu vstřelil Vlach

SESTŘIH 2. zápasu:

SESTŘIH: Liberec - Kometa 2:3pp. Hosté srovnali sérii, dělovkou rozhodl Mueller

SESTŘIH 1. zápasu:

SESTŘIH: Liberec - Kometa Brno 4:3pr. Vítězný gól v úvodní bitvě vstřelil Jelínek