Strůjci úspěchu zůstávají. Hynek a Lubina dostali v Pardubicích nové smlouvy | iSport.cz
21. dubna 2012 • 18:13

Strůjci úspěchu zůstávají. Hynek a Lubina dostali v Pardubicích nové smlouvy

Autor: ČTK
Vstoupit do diskuse
1
TOP VIDEA
MOMENTY 5. kola: Sparta stoprocentní, Fillo smolařem, liberečtí náhradníci selhali
Kotal: Třetí gól byl uklidňující, jinak to byla válka. Hložek střídal kvůli kotníku
VŠECHNA VIDEA ZDE

Čerstvé mistry hokejové extraligy z Pardubic povede i v příští sezoně trenérská dvojice Pavel Hynek, Ladislav Lubina. Oba již v průběhu play off podepsali nové smlouvy."Nechtěli jsme to medializovat během vyřazovacích bojů, ale po úspěšném čtvrtfinále jsme se dohodli a podepsali nové smlouvy s oběma trenéry, takže Pardubice nadále povedou Pavel Hynek s Ladislavem Lubinou," uvedl na oficiálním webu klubu jeho generální manažer Zbyněk Kusý.

Hynek přišel do Pardubic v listopadu 2010 po odvolání ze Slovanu Bratislava a působil jako asistent tehdejšího hlavního kouče Josefa Jandače. Po jeho dubnovém odchodu do Sparty převzal tým spolu s Lubinou a dovedl ho k třetímu místu po základní části a poté i k titulu.

Bývalý dlouholetý hráč Pardubic Lubina se loni k mužstvu vrátil z působení v Kometě Brno, kterou nyní shodou okolností Východočeši porazili v extraligovém finále 4:2 na zápasy.

Vedle trenérského tandemu budou u českých mistrů pokračovat Aleš Píša a Jiří Cetkovský, kterým končila smlouva, a také Martin Šagát. Obránce Píša je pardubickým odchovancem, útočník Cetkovský tam hraje od sezony 2004/05.

"Měli jsme zájem, aby oba pokračovali v našem týmu. Jsou jeho pevnou součástí, na nich stojí jádro mužstva," uvedl Kusý. Další útočník Šagát hrál za Pardubice na střídavý start z Ústí nad Labem.

Kusý potvrdil, že klub velmi pravděpodobně opustí ofenzivní opory Petr Koukal a Jan Kolář. "V tuto chvíli máme sofistikovaný kádr pro příští sezony, a pokud duo K+K odejde, což předpokládáme, tak bych jim jménem klubu chtěl poděkovat," dodal pardubický generální manažer.

Obránce Pardubic Vladimír Sičák s pohárem pro mistra hokejové extraligy
Obránce Pardubic Vladimír Sičák s pohárem pro mistra hokejové extraligy

Vstoupit do diskuse
1
4.kolo
Články odjinud


Články odjinud