Titul patří Zlínu! Kometu ve finále dorazil na domácím ledě

0
SESTŘIH: Arsenal - Chelsea 5:0. Kanonáda v derby, dvakrát se trefil Havertz
SESTŘIH: Vancouver - Nashville 1:4. Hronkův tým tentokrát otočit nedokázal

EXKLUZIVNÍ VIDEOSESTŘIH | Hokejisté Zlína porazili v pátém finálovém utkání na svém ledě Kometu Brno 5:3, sérii vyhráli 4:1 na zápasy a slaví mistrovský titul. Domácí tým položil základ svému vítězství již po první třetině, kterou vyhrál 3:1.

Domácí nastoupili bez svého nejlepšího střelce v play off Veselého, který dostal za faul na Kempného z úterního čtvrtého zápasu disciplinární trest na dva zápasy. Do první formace k Čajánkovi a Honejskovi posunul trenér Rostislav Vlach Holíka. Kouč Komety Vladimír Kýhos i přes výhru zamíchal složením prvních dvou útoků.

Brno začalo ve snaze znovu odvrátit mečbol soupeře aktivně. Kašíka prověřili Němec a Jakub Svoboda. Ve čtvrté minutě měl první šanci Čermák, ale Kašík jeho dorážku kryl. Za minutu udeřil Zlín, když po krátkém tlaku našel Leška mezi kruhy Köhlera, který otevřel skóre. Vzápětí přišel Zlín o útočníka Čecha, který si po souboji s Kempným poranil koleno. V polovině úvodní třetiny bylo po Žižkově střele k pravé tyči vyrovnáno.

Po vyloučeních Lešky na dvě plus dvě minuty a následném trestu pro Čajánka shodně za hru vysokou holí hrála Kometa čtyři minuty v přesilovce a z toho dvě minuty v pěti proti třem. Ale své první přesilovkové trefy v početní výhodě se ve finále nedočkala. Kašík vyřešil obrovský závar tria Zohorna, Němec a Tomáš Svoboda.

SESTŘIH: Finále hokejové extraligy, Zlín - Kometa Brno 5:3

Navíc Kometa v době, kdy byl soupeř ve čtyřech, inkasovala. Kubiš v útočném pásmu uvolnil Čajánka, který se zápěstím trefil do levého horního rohu Trvajovy branky. Zlín naopak ze své početní výhody těžil a v čase 19:02 jen dvě vteřiny po skončení Žižkova trestu zamířil do podobného místa jako Čajánek bek Zámorský.

Do druhého dějství nahradil Trvaje Čiliak, jehož brzy otestoval Marušák. Po vyloučeních Kováčika a Kempného se naskytla Zlínu na 14 vteřin výhoda pěti proti třem, kterou sice nezužitkoval, ale v pokračující přesilovce se trefil zápěstím od modré čáry do levého horního rohu opět Zámorský.

Kometa v 30. minutě při Ondráčkově pobytu na trestné lavici prolomila prokletí v přesilovkách a Kuboš přes clonu hráčů překonal Kašíka mezi betony. Další dvě přesilovky ale už Brnu nepomohly se dostat na kontakt.

Brňané se pak sice ubránili i 56 vteřin v třech proti pěti, ale po 84 vteřinách třetí třetiny Zlín získal puk v obranném pásmu soupeře a Ondráček zvýšil na 5:2. Další ránu mohl hostům zasadit Kubiš, ale únik neproměnil. Naději dal Kometě ještě v 50. minutě snížením na rozdíl dvou branek Němec, ale skóre se už nezměnilo. V 56. minutě sice dostal puk za Kašíkova záda Koreis, rozhodčí ale po poradě s kolegou u videa gól neuznali kvůli kopnutí bruslí.

Zlín slaví druhý titul po deseti letech

PSG Zlín - HC Kometa Brno 5:3 (3:1, 1:1, 1:1)
Branky a nahrávky: 5. Köhler (Leška, Urbanec), 14. Čajánek (Kubiš, Urbanec), 20. Zámorský (Leška, Köhler), 26. Zámorský (Marušák, Leška), 42. Ondráček (Melenovský) - 10. Žižka (T. Svoboda, V. Němec), 30. Kuboš (Žižka, Koreis), 50. V. Němec (Kováčik, Jakub Svoboda). Rozhodčí: Jeřábek, Šír - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 7:6, navíc T. Svoboda (Brno) 10 min. Využití: 1:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 7000 (vyprodáno). Konečný stav série: 4:1.

Zlín: Kašík - Zámorský, Urbanec, Marušák, Kotvan, Matějíček, Řezníček - Honejsek, Čajánek, Holík - Balaštík, Leška, Köhler - Ondráček, Melenovský, Kubiš - Okál, P. Sedláček, F. Čech. Trenéři: Rostislav Vlach, Jurík a Hrazdira.
Brno: Trvaj (21. Čiliak) - Jan Hanzlík, Dlapa, Kováčik, Kempný, Kuboš, Žižka - H. Zohorna, Čermák, Pivko - T. Svoboda, V. Němec, J. Káňa II - Vondráček, Koreis, Jakub Svoboda - P. Mrázek, Raška, Burian. Trenéři:Kýhos, Pešout a Beran.