18. listopadu 2015 • 04:40

Fantastický zákrok! Maxwell lapačkou zabránil Vítkovicím v gólu

Autor: tej
0
SESTŘIH: Boston - Toronto 2:3. Pastrňák dal první gól v play off, rozhodl ale Matthews
Zima dohnal(a) Slavii, Trpišovského díl viny. Sparta má víc herní nadstavby

Nebýt famózního zákroku amerického brankáře v řadách Pardubic Brandona Maxwella ze závěru první třetiny, mohl zápas s Vítkovicemi vypadat úplně jinak. Ten za stavu 1:1 vytáhl neuvěřitelný zákrok a uzmul Jiřímu Burgerovi důležitý gól.

Stav 1:5 dokázali snížit na 4:5 a nebyli daleko ani vyrovnání. Jenže kdyby v závěru první třetiny proměnil Jiří Burger svou tutovku, mohl se zápas mezi Vítkovicemi a Pardubicemi odvíjet úplně jinak.

Čtyřiadvacetiletý brankář z USA se 33 vteřin před koncem první třetiny blýskl neuvěřitelným zákrokem. Proti Burgerovu golfáku vyšvihl lapačku a ukryl kotouč do bezpečí. Znovu tak dokázal, že je pro Pardubice více než důležitým článkem.

MOMENT: Americký brankář Brandon Maxwell vytáhl senzační zákrok proti střele Burgera

Maxwell totiž v posledních kolech chytá přímo fantasticky, Pardubicím už zařídil nejednu výhru. V posledních šesti zápasech se navíc projevil jako šikovný nahrávač, když si připsal tři asistence a stal se za posledních šest kol druhým nejproduktivnějším hráčem Pardubic. Na brankáře nevídané.

Pardubicím se letos vůbec nedaří, poslední kola ovšem dokázali, že umí i vyhrávat. Momentálně se nachází na desáté příčce a výhru nad osmými Vítkovicemi si užívají.

MOMENT: Neuznaný gól vítkovic dvě vteřiny před koncem

SESTŘIH: 20. kolo extraligy, HC Vítkovice Steel - HC Dynamo Pardubice 4:5

Vlevo vzadu Tomáš Plíhal z Třince před hradeckým brankářem Ondřejem Kacetlem. Uprostřed René Vydarený z Hradce (23) a vpravo Vladimír Dravecký z Třince.