Kontakt tam byl? řešil sudí. Chomutov dopálil neuznaný gól

Autor: iSport.cz
0
Zimák k play off NHL. Lener i analytik tipují postup Bostonu. V čem se Nečas blíží Pastovi?
Mám rád, když Ostrava žije Baníkem, říká Buchta. Je rychlejší než Tanko?

Hodně emocí vyvolal okamžik už z páté minuty extraligové dohrávky mezi Chomutovem a Hradcem Králové. Piráti se po akci Jakuba Sklenáře v 6. minutě radovali z vedoucího gólu, ale rozhodčí jim oslavu rázně utnul rozpaženými pažemi. Branku pak neuznal ani po konzultaci s kolegou u videa – k velké nelibosti domácích v čele s koučem Vladimírem Růžičkou. Toho nakonec ale tahle epizoda mrzet nemusela, protože Piráti zvítězili díky pozdním gólům Červenky a Pospíšila 2:0.

Podle sudího Sklenář stál v brankovišti a jeho kontakt s brankářem Kacetlem pomohl puku do sítě. To si také nechal potvrdit od videorozhodčího, kterého se jasně ptal – byl tam kontakt?

Kontakt tam byl? řešil sudí. Růžičku dopálil neuznaný gól Chomutova

Podle domácích nicméně tento kontakt hradeckého gólmana nijak neovlivnil a svou zlobu dali patřičně najevo. Sám Sklenář nicméně po zápase přiznal, že se gólmana dotkl. "Kontakt s brankářem jsem necítil. Když jsem ale pak koukal na záznam na kostce, tak tam asi nějaký byl," řekl Jakub Sklenář.

Pořádně naštvaní byli i fanoušci, kteří sledovali opakované záběry na kostce nad ledem. Nakonec ale mohli na sporné rozhodnutí v klidu zapomenout, protože v 52. minutě strhl vítězství na stranu Pirátů Roman Červenka .

SESTŘIH: 37. kolo extraligy, Chomutov - Hradec Králové 2:0