Konec kariéry?! Výborný proti Hradci nedohrál po faulu kolenem

0
Zima dohnal(a) Slavii, Trpišovského díl viny. Sparta má víc herní nadstavby
Q&A: Zadinův výstup. Dědkova práce? Co Varaďa do Sparty a Hořava v Kladně?

Obavy o konec kariéry Davida Výborného sílí. Kapitán Mladé Boleslavi nedohrál úvodní čtvrtfinále v Hradci Králové poté, co ho fauloval Bedřich Köhler, který za zákrok kolenem vyfasoval trest na pět minut plus do konce utkání. Výborný před sérií zopakoval, že dohrává poslední sezonu kariéry. Boleslav bez svého lídra prohrála 2:5.

„Nerad bych dělal nějaký závěr, ale byl to úder do kolena, které bylo už z minulých sezon poraněné,“ přiblížil boleslavský lékař Libor Blažek. „Utrpěl zevní kolenní vaz a uvidíme, co nám ukáže vyšetření magnetickou rezonancí. David hned odjel na vyšetření. Je to hráč, který si nikdy moc nestěžuje, ale bolest byla velká, na nohu se nepostavil,“ dodal.

Výborný po faulu kolenem nedohrál! Urban ho pomstil

Situace se odehrála ve 27. minutě, kdy se Boleslav v početní výhodě snažila o vyrovnání na 2:2. Výborný vyjel od zadního mantinelu před branku a vypálil, vzápětí přišel atak Köhlera a první kontakt přišel kolenem na koleno. Výborný ze hry odstoupil.

Mstít se přijel Tomáš Urban, Köhlera sekl, za což si také vysloužil trest do konce utkání.

Hrozí, že pokud se poškození vazů potvrdí, pro pětinásobného mistra světa to byl poslední zápas kariéry. Několikrát totiž zopakoval, že hraje poslední sezonu. „Jsem rozhodnutý na sto procent. I když teď si konec nedovedu představit,“ řekl v rozhovoru pro deník Sport před startem čtvrtfinále.

SESTŘIH: Čtvrtfinále play off: Mountfield HK - BK Mladá Boleslav 5:2