1. září 2016 • 20:50

Třinec vyhrál v generálce nad Zlínem a Chomutov nad Litvínovem

Ondřej Dlapa z Chomutova
Tanečky, šampaňské a spousta piva. Plzeň je hlavní město fotbalu, slavila Viktoria Tanečky, šampaňské a spousta piva. Plzeň je hlavní město fotbalu, slavila Viktoria
TOP 5 gólů mistrovské Plzně: Nechytatelná rána Koláře i Krmenčíkův volej TOP 5 gólů mistrovské Plzně: Nechytatelná rána Koláře i Krmenčíkův volej

Hokejisté Třince porazili doma v generálce na nový ročník extraligy Zlín 5:3. Po dvou gólech vítězů vstřelili útočníci Jiří Polanský a Rastislav Špirko. Chomutov vyhrál rovněž v posledním testu před startem nejvyšší soutěže doma v severočeském derby nad Litvínovem 3:1.

Úvodní dějství v Třinci přineslo šest branek. Oceláře dostal do vedení v přesilovce Dravecký a ve 12. minutě upravil Polanský na 2:0. Za 59 vteřin sice snížil Roman Vlach, ale Polanský se Špirkem zvýšili už na rozdíl tří branek.

Ještě šest vteřin před koncem úvodní třetiny Zlín odpověděl v přesilovce trefou beka Bořuty a v závěru druhé části v další početní výhodě zkorigoval stav zadák Kotvan. Výhru Ocelářů pojistil v 58. minutě Špirko.

Pro Třinec to byl poslední test před extraligou, do které vstoupí v pátek 9. září doma proti Pardubicím. Zlín hostí na úvod soutěže Kometu Brno. V pátek jej čeká exhibiční utkání proti výběru zlínských legend.

Chomutov s Litvínovem také zakončily sérii přípravných duelů. Piráty dostal do vedení v úvodní třetině Sklenář a ve 25. minutě zvýšil v přesilovce Valach. Za hosty se sice trefil 32 vteřin před koncem druhé třetiny v přesilovce Kristian Reichel, ale v 51. minutě potvrdil výhru domácích v početní výhodě Koblasa.

Chomutov do extraligy vstoupí doma proti Karlovým Varům a Litvínov se představí na ledě Olomouce.

Přípravné hokejové zápasy:

HC Oceláři Třinec - PSG Zlín 5:3 (4:2, 0:1, 1:0)
Branky: 12. a 17. Polanský, 18. a 58. Špirko, 4. Dravecký - 13. Roman Vlach, 20. Bořuta, 39. Kotvan.

Piráti Chomutov - HC Verva Litvínov 3:1 (1:0, 1:1, 1:0)
Branky: 14. Sklenář, 25. Valach, 51. Koblasa - 40. K. Reichel.

MS v hokeji 2018 - Mistrovství světa v Dánsku

Čtvrtfinále Program a výsledky Český tým Systém turnaje Kde se hraje Soupisky Skupiny a tabulky MS 2019 Fantasy k MS Čtvrtfinále Play off

Mistrovství světa v hokeji se hraje od 4. do 20. května v Dánsku (Kodaň a Herning), čeští hokejisté čekají na medaili už pět let. Ze dvou osmičlenných skupin postupují první čtyři týmy do čtvrtfinále. Finále se odehraje 20. 5. od 20.15 v Kodani.