Sestřelil Kucseru, toho odvezli. Nešťastná událost, bránil se Ihnačák

Autor: mir,
0
Nezmarova vize a Kaniovy peníze: nový Liberec. Co Kulenovič a Slavia?
SESTŘIH: Everton - Liverpool 2:0. Překvapení v Merseyside derby, Reds se vzdaluje titul

Dostal nečekanou ránu u hrazení a z ledu jej museli odnášet na nosítkách. Pro vítkovického útočníka Lukáše Kucseru skončil duel se Spartou (3:2 po nájezdech) po dvou třetinách. Po hitu Briana Ihnačáka zůstal ležet, zdravotníci pro něj museli s nosítky. Přestože vítkovičtí trenéři ještě čekali na podrobné vyšetření, měl by být Kucsera podle spoluhráčů v pořádku. „V neděli bude hrát,“ věří obránce Jan Výtisk.

Kucsera se proti Spartě nejdřív blýsknul technickou parádou. V 9. minutě se při přesilovce zbavil elegantní otočkou napadajícího Andreje Kudrny, natlačil se před brankáře Pöpperleho, vystřelil a puk do brány dorazil Ondřej Roman . Na konci druhé třetiny ovšem Kucsera poznal i ostrou hru soupeře. Ihnačák jej trefil u své střídačky.

Útočník Sparty od rozhodčích dostal trest na pět minut a do konce za napadení. S trestem ale nesouhlasil. „Myslím, že mě neviděl, já jsem ho dohrál do ramene a on spadl na hranu mantinelu,“ popisoval Ihnačák. „Věřím, že ho to bolelo, protože když nečekáte dohrání, cítíte to vždycky. Mrzí mě, že to takhle dopadlo, byla to nešťastná událost.“

Vítkovice - Sparta: Ihnačák sundal Kucseru, toho odnesli na nosítkách

Parťáci na sparťanské střídačce, kteří měli střet přímo před očima, Ihnačákovi potvrdili, že šlo o dobrý hit. „Nejsem hráč, který by soupeře naháněl a trefoval ho. To ne. Ale byl u nás ve třetině u mantinelu, byla možnost trefit ho, tak jsem to udělal.“

Kucsera už se do zápasu nevrátil. V přesilovkách, kterých měli Ostravané v poslední třetině hromadu, citelně chyběl. „Kučis je klíčovým článkem naší přesilovky, trochu se improvizovalo,“ přitakal Roman Szturc, který za stavu 2:1 v početní výhodě trefil tyč. „To je možná i důvod, že to vypadalo trošku neučesaně. Je to první zápas. Bude to lepší a lepší.“

Vítkovičtí trenéři na verdikt lékařů po zápase čekali. Kucserův spoluhráč Jan Výtisk věří, že bude v pořádku. „Když to říkal Vyply, tak je to pravda,“ pousmál se vítkovický trenér Jakub Petr. „Co řekne Vyply, to platí. Takže já s tím pro neděli začínám počítat.“

Hosté: 11:47. Netík, 44:36. Netík

Domácí: Bartošák (Dolejš) – L. Kovář, Baranka, Klok, Sloboda, Urbanec, Výtisk, D. Krenželok – P. Zdráhal, O. Roman, Květoň – Vandas, Kolouch, Kucsera – Olesz (C), Illéš, Szturc – Tomi, Balán, Kurovský – E. Němec.

Hosté: Pöpperle (F. Novotný) – Čajkovský, J. Mikuš, Eminger, Barinka, Kalina, Švrček, Hrbas, Piskáček – Ihnačák (C), P. Vrána, Ružička – Forman, Cingel, Uher – Netík, Pech, Kumstát – Kudrna, Černoch, O. Procházka.