Extraliga viděla poprvé prodloužení tři na tři. Je to hukot, říká Hrubec

0
Tomášek o fiasku s Färjestadem: Byli jsme jako Boston. Jak zvládá tlak?
SESTŘIH: Arsenal - Chelsea 5:0. Kanonáda v derby, dvakrát se trefil Havertz

Čtyři kola čekala extraliga na novinku, kterou lákala na novou sezonu. Prodloužení tři na tři nabídl poprvé až šlágr Sparty s Třincem. „Byl to hukot,“ zhodnotil výstižně brankář Šimon Hrubec. Docela dost si totiž zachytal, Sparta Ocelářům první čtyři minuty téměř nepůjčila puk, svírala je v pásmu a měla šance, jenže gólman odolal. A body tak po nájezdech nakonec putují do Třince.

Sehráli jste první prodloužení tři na tři. V dosavadních zápasech soutěže, které se prodlužovaly, se totiž ve třech na obou stranách kvůli vyloučeným nehrálo. Tak jak byste novinku extraligy zhodnotil?
„Je to hukot a je to dobré!  Zrovna jsem byl zastáncem toho, že jak to bude tři na tři, že se skoro nepojedou žádné nájezdy. A vidíte, to naše paradoxně došlo až do těch nájezdů. Je to zajímavé v tom, že to může za deset vteřin skončit.“

Zaměřovali jste se na hru ve třech hodně? Upřímně je třeba přiznat, že vás Sparta přehrávala. Skoro vám nepůjčila puk.
„Jo, trénovali. Každý tým to určitě trénuje. Je strašně důležité puk neztratit, nezbavit se ho a být na něm silný. Skoro si myslím, že prodloužení bude strašně rozhodovat buly…“

Z Prahy si nakonec vezete výhru 4:3 po nájezdech, i když jste 3:1 vedli. Berete dva body?
„Byli jsme lepší. Je škoda, že jsme si nechali to vedení vzít. Velká škoda…“

Jaký to byl zápas pro vás? Během dvou třetin jste inkasoval tři góly, stejně jako v předchozích třech zápasech dohromady.
„Horší zápas než všechny ostatní. Moc střel na mě nešlo, a když pak gólman není v permanenci, není to ideální. Dneska jim tam padly dva šťastné góly, druhý a třetí byly opravdu špatné.“

Vyčítal jste si je? V těch situacích jste byl hodně dezorientovaný…
Ne, ne. To je těžké. Kolikrát se ten puk odrazí tak, že i kdybych stokrát chtěl, nemůžu ho vidět. Kolikrát vás zase trefí přímo…

Velké problémy vám ale dělají přesilovky. Souhlasíte?
Na tom musíme zapracovat. Víme o tom. Ale já se k tomu asi moc popravdě vyjadřovat nemůžu, já chytám jen puky.

Tak se zeptám na přesilovky Sparty, protože ta vám ze čtyř dala dva góly. A to bleskově. Po devíti a patnácti vteřinách…
Bylo vidět, že to mají nacvičené. Při první jim vyšlo, co chtěli. U té druhé se o žádném signálu asi bavit nemůžeme, to byl ten šťastný gól.

Po zápase jste musel jít na měření výstroje. Byl jste nervózní?
To víte, že jo. Stejně jako když vás zastaví policajti, vy máte v pohodě auto a jste střízlivý, stejně máte takový ten divný pocit, co když sakra něco najdou. Mám čisté svědomí. Paradoxně jsem měl na betonech i rezervy, mohl bych mít výstroj i větší. Doufám, že se budou měřit i ostatní (směje se).

Sparta - Třinec: Radost Třince po výhře nad Spartou

Jakub Petružálek překonává sparťanského gólmana.