23. září 2016 • 20:50

0
Zimák: Vrána přiletěl nečekaně. Proč by MS mělo klapnout?
Nezmarova vize a Kaniovy peníze: nový Liberec. Co Kulenovič a Slavia?

Chomutov i po šestém kole hokejové extraligy dál drží neporazitelnost. Svěřenci trenéra Vladimíra Růžičky na domácím ledě přetlačili Pražany 4:3 po prodloužení. Dařilo se i suverénnímu Třinci. Ten na ledě mistrovského Liberce vyhrál hladce 3:0 a udržel vedení v tabulce. Obránce Marek Trončinský třemi gólovými nahrávkami pomohl Mladé Boleslavi k vítězství nad Vítkovicemi. Plzeňští hokejisté proti Olomouci prohospodařili vedení 3:0 a prohráli 5:6 po prodloužení.

Boleslav potřetí v řadě bodovala

Vítkovičtí i počtvrté v sezoně vstřelili vedoucí gól, ale nebylo jim to nic platné, protože hosté už v první části dvěma slepenými brankami Lukáše Žejdla a Tomáše Pastora skóre otočili. Vítěznou branku si však v 37. minutě připsal v přesilovce až Matěj Stříteský. Tři gólové asistence zaznamenal obránce Středočechů Marek Trončinský, Boleslav zabodovala potřetí v řadě.

HC Vítkovice Ridera - BK Mladá Boleslav 2:5 (1:2, 1:1, 0:2)

Branky a nahrávky: 4. D. Květoň (Sloboda, Roman), 33. Baranka (Szturc) - 10. Žejdl (Vampola, Trončinský), 11. Pastor (Hyka, Trončinský), 37. Stříteský (Trončinský), 51. Pacovský (Urban, Pospíšil), 60. Vampola (Klepiš). Rozhodčí: Hradil, Lacina - Gebauer, Kotlík. Vyloučení: 4:7. Využití: 2:1. Diváci: 3921.

Vítkovice: Bartošák - Baranka, Kovář, Sloboda, Klok, Urbanec, Výtisk, D. Krenželok, Sedlák - Olesz, Roman, D. Květoň - Vandas, Kolouch, Szturc - Tomi, Illéš, E. Němec - Gřeš, Kurovský. Trenéři: Petr a Trnka.
Mladá Boleslav: Lukáš - Trončinský, Kučný, Stříteský, Voráček, Hanzlík, Štich, Pastor - Hyka, Musil, Lenc - M. Látal, Klepiš, Pacovský - Orsava, Vampola, Žejdl - Pospíšil, Urban. Trenéři: Výborný a Jelínek.

Vítkovice - Mladá Boleslav: Vampola udělal definitivní tečku za utkáním a přidal pátý gól

Litvínov slaví první domácí body

Severočeši dvě třetiny byli aktivnějším týmem. Jedenáct minut před koncem třetího dějství se ale do vedení dostali hosté. Vyrovnat se domácím dodařilo až těsně před koncem, kdy v 58. minutě útočník František Lukeš načapal jinak skvěle chytajícího brankáře Pavelku. Nájezdy pak ve prospěch svěřenců trenéra Radima Rulíka rozhodl další forvard Robin Hanzl.

HC Verva Litvínov - Mountfield Hradec Králové 3:2 po sam. nájezdech (1:1, 0:0, 1:1 - 0:0)

Branky a nahrávky: 14. Gula (R. Hanzl), 58. Lukeš (V. Hübl), rozhodující sam. nájezd R. Hanzl - 10. Kukumberg (Červený, Köhler), 49. Jarůšek (Potulny, Dietz). Rozhodčí: Hejduk, Souček - Lhotský, J. Svoboda. Vyloučení: 3:5, navíc Köhler (Hradec Králové) 10 min. Bez využití. Diváci: 4123.

Litvínov: Janus - Gula, Kubát, F. Pavlík, Z. Sklenička, T. Pavelka, Sörvik - Nejezchleb, V. Hübl, Lukeš - Martynek, R. Hanzl, J. Černý - M. Hořava, K. Reichel, Trávníček - Jurčík, M. Hanzl, T. Doležal. Trenéři: Rulík, D. Stránský a Šlégr.
Hradec Králové: J. Pavelka - Štajnoch, Gregorc, Čáp, Dietz, Pláněk, Vydarený - Bednář, Džerinš, Dej - Jarůšek, Potulny, Šimánek - Köhler, Kukumberg, Červený - Bulík, T. Knotek, R. Pavlík. Trenéři: V. Sýkora, Hynek a T. Martinec.

Litvínov - Hradec Králové: František Lukeš srovnal na 2:2

Piráti drží neporazitelnost

Chomutov dál válí. V domácím zápase sveřenci trenéra Růžičky zdolali Spartu 4:3 v prodloužení a udrželi neporazitelnost. V 63. minutě duel rozhodl útočník Marek Tomica, jenž se tak zároveň zasloužil o prodloužení rekordní série klubových vítězství. Sparta naopak i kvůli dvěma gólům domácího Michala Poletína prohrála potřetí za sebou.

Piráti Chomutov - HC Sparta Praha 4:3 v prodl. (3:2, 0:1, 0:0 - 1:0)

Branky a nahrávky: 4. Valach (Skokan), 8. Poletín (Huml, Vondrka), 13. Poletín (Kämpf, Skokan), 63. Tomica (V. Růžička ml.) - 1. Piskáček, 11. Vrána (Čajkovský, Ihnacak), 32. Pech (Kudrna, Čajkovský). Rozhodčí: M. Petružálek, Šír - Zavřel, Frodl. Vyloučení: 5:5. navíc Ihnacak (Sparta) 10 minVyužití: 1:1. Diváci: 5072.

Chomutov: Laco - Rutta, Kudělka, Flemming, Dlapa, Valach, J. Mrázek, Skinner - Skokan, Huml, Vondrka - Kaše, V. Růžička ml., Tomica - Koblasa, Kämpf, Poletín - Hřebejk, Račuk, Šťovíček. Trenéři: V. Růžička st., J. Šťastný a Martínek.
Sparta Praha: Pöpperle - Čajkovský, Barinka, Eminger, Piskáček, Kalina, Švrček, Mikuš - Ihnacak, Vrána, Uher - Netík, Klimek, Ružička - Forman, Pech, Kumstát - Kudrna, Cingel, Černoch. Trenéři: Moták a Veber.

Chomutov - Sparta: Marek Tomica rozhodl o výhře Chomutova 4:3

Olomoucký comeback řídil Eberle

Západočeši sice po první třetině vedli 3:0, ale hosté dokázali ještě do poloviny utkání skóre otočit. Domácí stihli do druhé přestávky srovnat a po jedné trefě na každé straně ve třetí části dospěl zápas do prodloužení. Druhý bod v něm pro Olomouc zajistil dorážkou Jan Eberle, jenž si navíc připsal dvě asistence.

HC Škoda Plzeň - HC Olomouc 5:6 v prodloužení (3:0, 1:4, 1:1 - 0:1)

Branky a nahrávky: 11. T. Svoboda (Kratěna, Kadlec), 16. Hrnka z trest. střílení, 18. Johnson (Kratěna, Kadlec), 32. Pulpán (D. Kubalík), 54. D. Kubalík (Čerešňák, Kracík) - 21. J. Knotek (Holec), 24. J. Knotek (Laš, Holec), 24. Strapáč (Ostřížek, Eberle), 29. Strapáč (Eberle, Ostřížek), 54. J. Mikúš (Burian), 65. Eberle (Holec). Rozhodčí: T. Horák, Hribik - Brejcha, Suchánek. Vyloučení: 7:6, navíc Kubka - Matai oba 10 min. Využití: 3:0. Diváci: 3789.

Plzeň: Machovský - Kadlec, D. Sklenička, Čerešňák, Pulpán, Kubka, Moravčík - Kratěna, Hrnka, T. Svoboda - Indrák, Kracík, D. Kubalík - Yellow Horn, Koreis, Johnson - F. Suchý, Lev, Schleiss. Trenéři: Michal Straka, Čihák a Pejchar.
Olomouc: Konrád - Škůrek, Vyrůbalík, Houdek, Staněk, Jaroměřský, Ondrušek, J. Galvas - Holec, J. Knotek, Laš - Eberle, Ostřížek, Strapáč - Matai, J. Mikúš, Burian - Fořt, Herman, Jergl. Trenéři: Venera a Tomajko.

Plzeň - Olomouc: Jan Eberle vstřelil vítězný gól, v prodloužení se trefil na 6:5

Oceláři drží vedení v tabulce

Po šesté výhře v řadě vedou Oceláři tabulku s náskokem jednoho bodu před chomutovskými Piráty. Naopak Liberec prohrál druhý ze tří domácích zápasů a v tabulce klesnul na pátou pozici. O branky vítězů se postarali Aron Chmielewski, Martin Růžička a Vladimír Dravecký. Brankář Šimon Hrubec vychytal druhé čisté konto za sebou.

Bílí Tygři Liberec - HC Oceláři Třinec 0:3 (0:0, 0:1, 0:2)

Branky a nahrávky: 23. Chmielewski (Marosz), 44. M. Růžička (Roth), 60. Dravecký (Rákos, Kreps). Rozhodčí: Hodek, Krob - D. Jelínek, Pešek. Vyloučení: 8:6. Využití: 0:1. Diváci: 5143.

Liberec: Lašák - Šimek, Ševc, Vitásek, Derner, Mojžíš, Pyrochta - Svačina, Bulíř, Radivojevič - J. Stránský, P. Jelínek, L. Krenželok - Bartovič, Bližňák, D. Špaček - Ordoš, Lakatoš, Vantuch - Mikyska, Hrabík. Trenéři: Pešán a Mlejnek.
Třinec: Hrubec - Roth, Linhart, Hrabal, M. Doudera, Nosek, Kania - J. Petružálek, Kane, M. Růžička - Irgl, Polanský, Adamský - Dravecký, Kreps, Rákos - Hrňa, Marosz, Chmielewski. Trenéři: Kýhos, Mucha a B. Kopřiva.

Liberec - Třinec: Martin Růžička přidal druhý gól Ocelářů, 0:2

1. Plzeň 52 28 7 9 8 172:123 107
2. Mountfield 52 26 7 7 12 146:101 99
3. Třinec 52 24 6 8 14 143:122 92
4. Vítkovice 52 26 4 6 16 157:119 92
5. Brno 52 23 6 9 14 148:121 90