18. listopadu 2016 • 11:33

Mistři se sunou vzhůru. PĚT důvodů, proč táhne Liberec na vrchol

Autor:
Reklama
 • Hokejisté Liberce se radují z branky v extraligovém utkání Hokejisté Liberce se radují z branky v extraligovém utkáníFOTO:

  Mistrovská kocovina? S tím do teritoria Bílých Tygrů nechoďte! Liberečtí hokejisté sice rozjeli extraligu vlažněji, ale nyní již připomínají nezastavitelný stroj z minulé sezony. Osm výher v řadě za tři body jsou nejlepším důkazem. Deník Sport rozebral důvody liberecké série osmi výher. Podívejte se na pět základních důvodů, proč to Severočechům šlape.

 • Ideální mix Lašák&Will

  Brankářská dvojice Liberce Ján Lašák a Roman WillBrankářská dvojice Liberce Ján Lašák a Roman Will

  Vytvořili výtečnou brankářskou dvojici. Na jedné straně mistr světa Ján Lašák, na druhé velmi talentovaný Roman Will se zkušenostmi ze zámoří. Oba se v brance střídají podle předem daného plánu. „Gólmany jsme nakombinovali tak, aby jeden měl za sebou obrovskou historii s hodně úspěchy a druhý byl brankářem, který může být velkou hvězdou českého hokeje. Osobně si myslím, že na to (Will) má, soudě podle toho, jak pracuje a přistupuje k týmu, zápasům a hlavně tréninku. Nechci to zakřiknout, ale zatím se nám to podařilo velmi dobře,“ pochvaluje si liberecký trenér a sportovní manažer Filip Pešán.

 • Obrana jako velká zbraň

  Zkušený liberecký obránce Martin ŠevcZkušený liberecký obránce Martin Ševc

  V mistrovské sezoně inkasovali Severočeši za prvních devatenáct utkání celkem 48 branek, nyní o 15 méně. Není to náhoda. Stačí se podívat na seznam obránců. Co jméno, to kvalita. Radim Šimek, Martin Ševc, Tomáš Mojžíš. „Ano, je to naše největší zbraň, ale jde o celý herní systém, který máme postavený na tom, abychom gólů dostávali co nejméně. Je to však práce celého týmu. Myslím, že máme nejofenzivnější beky v lize, vydatně podporují útok, ale útočníci zase pomáhají bránit. Je to jedna ze základních charakteristik našeho mužstva, všichni brání a všichni útočí,“ přikyvuje kouč Filip Pešán.

 • Osm zápasů, osm triumfů

  Liberečtí hráči se radují z góluLiberečtí hráči se radují z gólu

  V minulé sezoně Bílí Tygři posunuli celou řadu rekordů, až se zdá téměř nemožné, aby byli v některých ohledech ještě lepší. A přece jsou! 24 bodů za 8 zápasů? Takovou šňůru při mistrovské jízdě nezažili. Tříbodových triumfů v řadě nastřádali maximálně šest. „Série je to samozřejmě krásná a jsme za ni rádi, ale není to tak, že bychom teď začali hrát jinak a začalo se nám více dařit. Projev mužstva se od začátku nemění, jen teď jsme to potvrdili i výsledkově. Není pravda, že bychom se až nyní po nějaké počáteční kocovině rozjeli, hrajeme stále stejně,“ konstatuje trenér Filip Pešán.

 • Mladíkům to jde

  Třinecký útočník Jakub Petružálek padá v souboji s libereckým Dominikem LakatošemTřinecký útočník Jakub Petružálek padá v souboji s libereckým Dominikem Lakatošem

  Jsou talentovaní, mladí, na ledě dostávají prostor a využívají ho. Například útočník Jan Ordoš (20). Extraligu okusil již v minulé sezoně a nyní předvádí skvělé výkony. Cesta Dominika Lakatoše nechť je příkladem. „Loňský rok jsme počítali s jeho etablováním do týmu a letos již s jeho výraznou rolí a Dominik to zatím všechno splňuje,“ libuje si kouč Filip Pešán. Ostatně Lakatoš nyní hraje v elitní formaci. Kromě Ordoše ho může napodobit třeba Kryštof Hrabík (17). „Není to náhodná věc. Hráči mají za sebou několikaletý vývoj a místa v prvním týmu se pro ně připravují dopředu,“ říká Pešán.

 • Ještě více tým

  Liberecký kouč PešánLiberecký kouč Pešán

  Tygři sice žijí jako samotáři, jenže bílé šelmy z Liberce tvoří pevně semknutou smečku. Ostatně jestli chcete najít nějaký zásadní rozdíl s minulou sezonou, je to ještě větší týmovější pojetí. „Nemáme tolik individualit, které by samy rozhodovaly zápasy. Stále věřím, že se ještě někteří hráči v druhé půlce sezony probudí, ale zatím to máme týmovější než vloni. Trochu jsme kvůli tomu změnili i některé věci,“ přiznává trenér Filip Pešán. Vidět je to například na přesilových hrách, kde se hráči více střídají. V první desítce bodování nenajdete ani jednoho hráče Liberce, nejlepším je Petr Jelínek (11.).

Témata:  sport, hokej, extraliga, Liberec
 Klasická verze
Mobilní verze