11. dubna 2017 • 20:20

Pardubice v baráži znovu padly, Karlovy Vary doma zdolaly Jihlavu

0
Bořil v ofsajdu? Asi ano, ale žádný záběr není stoprocentní. Nejasná ČK pro Petráka
SESTŘIH: Boston - Toronto 2:3. Pastrňák dal první gól v play off, rozhodl ale Matthews

Do druhé poloviny dnes vstoupila baráž o hokejovou Tipsport extraligu. V 7. kole si Karlovy Vary poradily s vedoucí Jihlavou 3:0 a polepšily si na deset bodů. Ve druhém utkání porazily České Budějovice Pardubice 3:2.

Vary zabraly, výhru řídil Beránek

Na lavičku Energie se nově postavil po bok trenéra Jana Tlačila a asistenta Mikuláše Antonika i sportovní manažer Jaromír Kverka a Západočeši nastoupili i se změnami v sestavě.

V úvodu zápasu jako první sice zahrozil jihlavský Skořepa, ale jinak bylo úvodních dvacet minut v režii domácích. Šanci Skuhravého ještě brankář Svoboda vykryl pravým betonem, ale ve 14. minutě na samostatný únik Beránka po ideální nahrávce Dujsíka už nestačil.

Na dvoubrankový rozdíl mohl skóre navýšit opět Skuhravý, který však trefil jen horní tyč. Nepříjemný moment se odehrál v 17. minutě, kdy po srážce s Gorčíkem zůstal na ledě bezvládně ležet jihlavský obránce Bilčík. Led opustil na nosítkách a následně zamířil na vyšetření do nemocnice.

Druhá dvacetiminutovka byla rovněž v režii Karlových Varů. Hned v jejím úvodu pomohla hostům po Gorčíkově střele tyč. Ve 26. minutě už zvýšil tečí Grígerova pokusu Kohout.

Jihlava pak zvýšila aktivitu, ale šance Čachotského a Jiránka zlikvidoval pozorný Honzík. Ve 35. minutě se radovali opět domácí, poté co Flekovo nahození od mantinelu za Svobodova záda tečoval Beránek.

Ve třetí třetině drželi Západočeši pozornou obranou Jihlavu v bezpečné vzdálenosti od Honzíkovy branky. Pokusy, které prošly, jistý karlovarský gólman zlikvidoval.

Karlovy Vary - Jihlava: Perfektní nahrávka! Dujsík našel Beránka a ten se nemylíl, 1:0

MATCH OVERVIEW LEGACY

Pardubice v baráži znovu prohrály

Jihočeši se stejně jako v předchozích dvou vzájemných utkáních ujali vedení, když přesilovou hru v sedmé minutě zužitkoval střelou z mezikruží Dostálek. Další šancí krátce nato neproměnil Hřebejk. Srovnání stavu měl dvakrát na hokejce domácí kapitán Rolinek, ale v přesilovce přestřelil a v závěru první části ho Kváča vychytal.

Těsné vedení hostů musel na začátku druhé části zachránit obětavý obránce Mucha, který padl do rány Petru Sýkorovi. Šanci následně ubylo, klidnou pasáž změnila až přesilovka Českých Budějovic kolem poloviny utkání. Růžička nejprve reflexivně zastavil tečovanou ránu Fillmana, poté Pajič trestuhodně netrefil odkrytou část branky.

Od té chvíle bylo Dynamo lepší, ale hostující obrana pracovala spolehlivě. A když už pustila do šance Petra Sýkoru, tak se skvělým rozklekem blýskl Kváča. Motor odolával až do závěru druhé části, kdy dostaly Pardubice k dispozici přesilovku a 15 vteřin před pauzou srovnaly. Trončinského ránu tečoval ze vzduchu Rolinek a rozhodčí po poradě s kolegou u videa uznali gól.

Remízový stav vydržel jen 69 vteřin hry ve třetí části. Pavlin totiž pěkným pasem připravil pozici Vlčkovi a ten krátký nájezd proměnil. Uběhlo dalších 16 vteřin a Motor se po přesné ráně Vaka do horního rohu branky radoval znovu. Motor se tak dostal do komfortní situace a mohl se soustředit především na defenzivu. Dynamo těžko vymýšlelo recept. Ten našlo až při přesilovce v 55. minutě, kdy Čáslavovu střelu tečoval mimo Kváčův dosah Špirko.

Pardubice chtěly rychle vyrovnat, ale v rozletu je přibrzdil vlastní faul a Motor v klidu držel těsné vedení. O to ho domácí nepřipravili ani při závěrečné hře bez brankáře. Dynamo tak i podruhé v baráži doma s vítězem první ligy nebodovalo.

Pardubice - České Budějovice: Rastislav Špirko tečoval bombu Petra Čáslavy, 2:3

1. Plzeň 52 28 7 9 8 172:123 107
2. Mountfield 52 26 7 7 12 146:101 99
3. Třinec 52 24 6 8 14 143:122 92
4. Vítkovice 52 26 4 6 16 157:119 92
5. Brno 52 23 6 9 14 148:121 90
6. Pardubice 52 20 5 6 21 128:139 76
7. Liberec 52 18 9 4 21 132:138 76