Přestupy v extralize ONLINE: Sparta udržela Košťálka, odmítl zahraničí | iSport.cz
9. dubna 2020 • 18:48

Přestupy v extralize ONLINE: Sparta udržela Košťálka, odmítl zahraničí

Autor: ČTK, iSport.cz
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
TOP posily Slavie, které se vyplatily: exsparťan i 300 milionů čistá ruka
SE SIMONOU v karanténě: Bijec Procházka a volání na chalupu. Jak se udržuje v kondici a co právě čte?
VŠECHNA VIDEA ZDE

ONLINE | Hokejová extraliga skončila kvůli pandemii koronaviru bez mistra už v první polovině března. Všechny kluby tak mají mnoho času na tvoření kádru pro další sezonu. Podepisují se nové smlouvy, hráči potvrzují odchody do zahraničí, čas je i na nějrůznější spekulace. Přestupy v Tipsport extralize pro vás sledujeme ONLINE na iSport.cz!ČTVRTEK 9. DUBNA
 
18:45

PODPIS - Vedení Sparty nepřestává upevňovat kádr z minulé sezony. Na prodloužení smlouvy se Pražané dohodli s ofenzivně laděným obráncem Janem Košťálkem. Podpis nového kontraktu s bekem prozradil sportovní manažer Jaroslav Hlinka v týmovém pořadu Sparta On Air. Šestadvacetiletý sparťanský odchovanec se v již skončeném ročníku náramně rozstřílel, v 47 zápasech základní části Tipsport extraligy trefil 14 gólů, k nimž přidal 15 asistencí. "V minulé sezoně jsem se na ledě cítil skvěle. Dařilo se nám, v týmu byla pohoda, hodně jsme si věřili na nejvyšší umístění. Po předčasném konci jsem registroval i nějaké nabídky ze zahraničí. Rozhodl jsem se ale zůstat minimálně příští sezonu ve Spartě," přiznal Košťálek, který by s týmem svého srdce rád vybojoval titul.

17:36

PODPIS - Polský útočník Aron Chmielewski bude i dál hájit barvy Třince. S mistrovským týmem prodloužil smlouvu. „Aron je útočníkem s dobrými parametry a výbornou technikou hole,“ říká Jan Peterek, sportovní ředitel Ocelářů pro klubový web. „Zlepšil se v defenzívní činnosti a stává se z něj komplexní hráč. Věříme, že bude pořád ještě výkonnostně růst a tím pádem i více pomáhat našemu klubu.“ Více čtěte ZDE >>>

16:18

REALIZAČNÍ TÝM - Asistentem trenéra hokejistů Liberce Patrika Augusty bude i nadále Jiří Kudrna. Stejně tak pokračují v realizačním týmu Bílých Tygrů trenér brankářů Martin Láska, videokouč Aleš Vladyka a kondiční trenér Aleš Pařez. Vybral si je Augusta, s nímž klub prodloužil v pondělí smlouvu o dva roky. „Pro složení trenérského realizačního týmu jsme nechali hlavní slovo Patriku Augustovi, protože se jedná o pracovní skupinu, kterou řídí a je s ní úzce spojený. Vedení klubu jeho volbu plně podporuje, má ve všechny členy realizačního týmu důvěru a vidí v tomto kroku zajištění kontinuity úspěšné práce z posledních několika sezon,“ uvedl na klubovém webu generální manažer Liberce Ctibor Jech.

STŘEDA 8. DUBNA
 
13:25

PODPIS – Ve středu se podepisovalo i v Karlových Varech, kde o rok prodloužil smlouvu útočník Tomáš Mikúš. Slovenský forvard působí v Energii od roku 2018, kdy přišel z Nitry. „Tomáš je takové moje děťátko, které si opečovávám. Když jsem trénoval ve Skalici, tak jsem si ho v 16 letech vytáhl z dorostu přímo do áčka a cítím zadostiučinění, že jsem se v něm tenkrát nezmýlil,“ řekl pro klubový web trenér a sportovní manažer Martin Pešout. Mikúš v uplynulé sezoně nastoupil do 51 zápasů v základní části a připsal si 24 bodů (8+16).

10:57

PODPIS – Další podpis hlásí Kometa. Vedení brněnského klubu se dohodlo na nové roční smlouvě s obráncem Tomášem Bartejsem, který v klubu působí od prosince 2016. Je tak pamětníkem obou posledních titulů z let 2017 a 2018. „Z podpisu mám dobrý pocit. Brno pro mě byla vždycky priorita a jsem opravdu rád, že jsme se domluvili na pokračování,“ řekl Bartejs pro klubový web. Třebíčský odchovanec nastoupil v uplynulé sezoně do 48 zápasů a zapsal čtyři body za dva góly a dvě asistence.

ÚTERÝ 7. DUBNA
 
09:50

SPEKULACE – Vítěz Prezidentského poháru z Liberce zřejmě přijde o svou velkou hvězdu! Slovenský útočník Libor Hudáček v rozhovoru pro hokej.sk prozradil, že se s klubem nedohodl na nové smlouvě a s největší pravděpodobností zamíří do zahraničí. „Jednali jsme o nové smlouvě, ale nedopadlo to podle mých představ. Je to tedy asi uzavřené,“ řekl autor 31 gólů a 60 bodů z poslední sezony. „Sezona mi opravdu vyšla a chtěl bych to využít. Posunout se po hokejové i platové stránce. Láká mě KHL i Švýcarsko,“ dodal Hudáček. Více čtěte ZDE >>>

PONDĚLÍ 6. DUBNA
 
16:10

PODPIS - Mladý útočník Tomáš Vildumetz bude v příští sezoně nadále bojovat za Karlovy Vary. Jednadvacetiletý odchovanec klubu z lázeňského města si vysloužil roční kontrakt za své výkony z minulé sezony, kdy přišel z Ústí nad Labem. „Jsem přesvědčen o tom, že když s námi v létě potrénuje a absolvuje tříměsíční přípravu, tak jeho ofenzivní schopnosti se budou do mužstva hodit a bude platným hráčem. On je právě ten bodový hráč, který by mohl alespoň zlomkem překrýt tu díru, která po odchodu Rachůnka s Grígerem vznikla,“ řekl Martin Pešout, trenér a sportovní manažer Energie pro klubový web.

 

15:40

PODPIS - Vedení Sparty si pojistilo další oporu. Konstruktivní obránce Tomáš Pavelka bude oblékat dres s "eskem" na hrudi i v následujících dvou sezonách Tipsport extraligy. Šestadvacetiletý rodák z Ostravy strávil velkou část předčasně skončeného ročníku na hostování v Litvínově, kde se výkonnostně zvedl, na což navázal i po návratu do Prahy. "Načerpal další zkušenosti a věříme, že se v příští sezoně stane jedním z našich klíčových ofenzivních beků,“ řekl Jaroslav Hlinka, sportovní manažer pro klubový web. V sezoně 2019/20 si Pavelka připsal celkem 28 kanadských bodů za 5 gólů a 23 asistencí.

 

 

 

SOBOTA 4. DUBNA
 
20:30

SETRVÁNÍ V EXTRALIZE - Talentovaný útočník Lukáš Rousek zůstane ve Spartě i příští sezonu. Po předčasně ukončené sezoně se řešilo, zda dvacetiletý hráč draftovaný minulý rok Buffalem odejde do zámoří, na šanci vybojovat si místo v NHL si ale ještě počká. Rouskův agent Martin Podlešák potvrdil, že nový ročník stráví ještě v extralize. „Letos do Ameriky neodejde, na tom jsme s Buffalem domluveni. Pokud všechno půjde podle plánu, Lukáš by odešel příští rok," řekl hráčův zástupce pro hokej.cz. Na odchovance Letňan, který válel pod Uwe Kruppem a následně i Miloslavem Hořavou, se pravidelně jezdili dívat skauti Sabres. V minulé sezoně si Rousek připsal 29 kanadských bodů za 14 gólů a 15 asistencí, což byl zatím jeho nejpovedenější ročník mezi seniory. 

ČTVRTEK 2. DUBNA
 
10:45

PODPIS - Extraligový nováček dál pracuje na stavbě kádru pro příští sezonu. České Budějovice vracející se po sedmi letech mezi elitu prodloužily o rok smlouvu s ostříleným bekem Reném Vydareným. Velezkušený zadák, který v květnu oslaví 39. narozeniny, sice pochází ze Slovenska, ale v Česku a především na jihu Čech strávil většinu své bohaté kariéry. Od září přidá již 14. ročník v extralize. "Život v hokejové kabině mě stále baví a díky němu si připadám pořád mladý. Jsem tedy moc rád, že jsme se s trenéry a vedením dohodli na prodloužení smlouvy i pro extraligu," řekl stříbrný medailista z mistrovství světa 2012 pro klubový web.

 

10:00

PODPIS - Návrat na východ Čech se nekoná. Zkušený útočník Jan Buchtele bude nadále oblékat dres Sparty. S vedením pražského klubu prodloužil smlouvu na další dvě sezony. Devětadvacetiletý rodák z Hradce Králové tak svým podpisem vyvrátil spekulace o jeho možném přestupu do Pardubic, se kterými dvakrát oslavil mistrovský titul. „Za několik let ve Spartě se stal Honza jedním ze základních stavebních kamenů našeho kádru. Zejména v poslední fázi sezony nás svými výkony přesvědčil o tom, že by měl v klubu pokračovat i nadále. Má obrovskou chuť po úspěchu, na ledě je hodně nepříjemným a agresivním soupeřem. Věříme, že vážná zranění už si vybral a stane se opět jedním z nejproduktivnějších hráčů našeho mužstva,“ řekl sportovní ředitel Petr Ton pro klubový web. Buchtele tak načne ve Spartě již osmou sezonu, před níž si dvakrát stihl vyzkoušet KHL, v průběhu ročníku se ale vždycky vrátil do Prahy. 

 

STŘEDA 1. DUBNA
 
17:20

PODPIS – Kádr na novou sezonu se den ode dne krystalizuje také u posledního mistra z Třince. U Ocelářů bude nadále působit obránce Milan Doudera, který v klubu prodloužil smlouvu. Délka nového kontraktu nebyla zveřejněna. Reprezentační bek působí v předním českém klubu už od roku 2014. „Každým rokem posouvá svoji laťku výkonnosti výš a výš, proto jsem rád, že jsme se domluvili na další spolupráci. Věřím, že naváže na konec sezony, který ho zastihl ve výborné formě,“ řekl pro klubový web sportovní ředitel Jan Peterek. V uplynulé sezoně naskočil Doudera do 52 zápasů a zapsal 20 bodů (7+13). Více čtěte ZDE >>>

ÚTERÝ 31. BŘEZNA
 
16:54

PODPIS – V tvoření soupisky na příští sezonu pokračují Karlovy Vary. V dresu Energie bude pokračovat talentovaný útočník Otakar Šik, který s klubem uzavřel novou dvouletou smlouvu s opcí ještě na další sezonu. „Je náš hráč, který byl minulou sezonu součástí projektu v Litoměřicích. Myslíme si, že udělal zase další posun, aby se dostal do základního kádru a vybojoval si stále místo v sestavě. Proto jsme mu nabídli smlouvu na další roky,“ řekl klubovému webu hlavní trenér a sportovní manažer Martin Pešout. Šik v uplynulé sezoně sehrál v extralize 14 zápasů a připsal si tři body (2+1).

13:50

SPEKULACE – Přestupová pecka by mohla mířit z Brna do Českých Budějovic! Nováček extraligy má podle informací iSport.cz zájem o zkušeného brankáře Marka Čiliaka, který v uplynulé sezoně přišel o místo jedničky v Kometě. „Něco na tom bude,“ řekl zdroj z hráčova blízkého okolí. Více čtěte ZDE >>>

9:30

KONEC V KLUBU - Vedení Komety Brno se rozloučilo s dlouholetou oporou. Ostřílený obránce Tomáš Malec končí po šesti letech v jihomoravském klubu, se kterým vyhrál oba mistrovské tituly z roku 2017 a 2018. Sedmatřicetiletému slovenskému zadákovi skončila po sezoně smlouva a na její prodloužení se již s klubovým šéfem Liborem Zábranským nedohodl. "Tomáš tu odvedl obrovský kus práce, ale čas se nedá zastavit. Šanci dostanou mladí," řekl majitel Komety v rozhovoru pro iDnes.cz. Rodák ze Skalice s pověstí poctivého beka odehrál s menšími přestávkami za Brno celkem devět sezon, v extralize nastupoval také za Třinec, Chomutov a Vítkovice. Kam povedou kroky beka se 46 starty v NHL je zatím nejisté. Není vyloučen návrat na Slovensko, kde však Malec neodehrál jediný zápas v seniorské soutěži.

PONDĚLÍ 30. BŘEZNA
 
11:15

KONEC V KLUBU - Po předčasně ukončené sezoně dochází v kádru Plzně k prvnímu škrtu na soupisce. Po šesti letech se v západočeském týmu loučí zkušený bek Lukáš Pulpán. Čtyřiatřicetiletý plzeňský rodák je jedním z pěti hráčů, kteří by měli jistě klub opustit před novým ročníkem Tipsport extraligy. Generální manažer Martin Straka plánoval zveřejnění jmen až začátkem května, ale Pulpán byl rychlejší, když se už nyní s týmem rozloučil na sociálních sítích. „Díky za šest sezon, co jsem mohl hrát v Plzni, kde jsem vyrostl a učil se hokeji. Bylo to super. Díky moc,“ napsal zadák se zkušenostmi z kanadské juniorky. Hráčův odchod tak následně potvrdil i Straka. Pulpán za šest sezon v Plzni stihl odehrát 297 zápasů, ve kterých si připsal 89 kanadských bodů (24+65). Budoucnost již bývalého Indiána je zatím nejasná, mluví se však hodně o přestupu k rivalovi z Karlových Varů. 

NEDĚLE 29. BŘEZNA
 
14:00

PODPIS - Vedení Karlových Varů si pojistilo další oporu. Útočník Petr Koblasa podepsal na západě Čech novou jednoletou smlouvu a bude za Energii hrát i v příští sezoně. Šestadvacetiletý forvard byl v uplynulém ročníku s 26 body čtvrtým nejproduktivnějším hráčem týmu. "Jeho spojení v jednom útoku s Václavem Skuhravým a Tomášem Vondráčkem fungovalo a věříme, že ta formace bude i nadále energickou silou našeho mužstva," řekl hlavní trenér a sportovní manažer klubu Martin Pešout na adresu rodáka ze Soběslavi.

 

SOBOTA 28. BŘEZNA
 
11:12

PODPIS – Důležitý podpis hlásí Mountfield HK! Pod Bílou věží bude nadále působit produktivní obránce Petr Zámorský, který se s klubem dohodl na novém ročním kontraktu. „Jednání s Petrem a jeho agentem byla velice korektní a jsem moc rád, že jsme se dohodli i přesto, že měl nabídky z jiných klubů v Česku i v zahraničí,“ řekl pro klubový web generální manažer Aleš Kmoníček. Ano, o Zámorského služby se údajně zajímala Kometa Brno či švédské celky. V uplynulé sezoně stíhala reprezentačního beka zranění, kvůli kterým odehrál jen 33 utkání a připsal si devět bodů (1+8).

PÁTEK 27. BŘEZNA
 

Vstoupit do diskuse
0
52. kolo
Články odjinud


Články odjinud