SESTŘIH: Liberec přehrál Boleslav 3:1. Maxwell si namazal na gól

Autor: iSport.cz
0
Zimák k play off NHL. Lener i analytik tipují postup Bostonu. V čem se Nečas blíží Pastovi?
Mám rád, když Ostrava žije Baníkem, říká Buchta. Je rychlejší než Tanko?

Vítězná šňůra Bílých Tygrů nad Mladou Boleslaví nadále pokračuje. Již dvanácté vítězství za sebou si připsali liberečtí hokejisté proti Bruslařům z města automobilů. V dohrávce pátého kola extraligy přehrálo mužstvo Filipa Pešána Středočechy 3:1. První dvě branky padly v přesilové hře domácích. Postaral se o ně útočník Michal Bulíř a bek Adam Jánošík. Třetí trefu přidal liberecký kapitán Petr Jelínek. Hosté pouze kosmeticky snížili stav na konci závěrečné dvacetiminutovky díky forvardovi Lukáši Žejdlovi, který se vracel z trestné lavice.

Utkání geograficky blízkých sousedů se od úvodního hvizdu neslo ve znamení opatrné hry z obou stran. O první větší vzruch se postaral v osmé minutě domácí Ordoš, který se snažil za Maxwella dotlačit střelu Stránského.

Ve druhé polovině prvního dějství se dostali hosté do většího tlaku, který na začátku 16. minuty ještě umocnilo Mojžíšovo vyloučení. Domácí obrana v čele s Willem ale odolala. Největší šanci tak měl až po přesilovce Látal, který místo naznačené přihrávky rovnou vystřelil, Willa ale nepřekonal. V závěru úvodního dějství hráli přesilovku i Bílí Tygři, ale Bakošovy pokusy si cestu do sítě nenašly.

Ve 22. minutě se zaskvěl Will, který ve stoprocentní šanci vychytal exlibereckého Valského. Pak měl blízko ke gólu i Musil, ale puk těsně minul branku. V 29. minutě udeřilo na druhé straně. V přesilové hře od modré čáry vypálil Jánošík, vyražený puk posunul do strany Bakoš a Bulíř poprvé překonal Maxwella.

Liberec - Mladá Boleslav: Gól! Maxwell nešťastně poslal kotouč Bulířovi, ten otevřel skóre

V 37. minutě měl střelec úvodní branky další možnost, tentokrát ale Maxwell minisouboj vyhrál. Ještě před pauzou opět Bulíř uvolnil Krenželoka, který tváří v tvář Maxwellovi neuspěl.

Po 32 vteřinách závěrečného dějství potrestal Lencovo vyloučení z konce druhé třetiny tvrdou ránou od modré čáry Jánošík. Lenc se snažil o tři minuty později vykřesat Bruslařskému klubu naději, ale Will si připsal další úspěšný zákrok.

Po druhém zásahu už ale vývoj zápasu kontrolovali Bílí Tygři. V 49. minutě naopak zvýšil dočasný kapitán Jelínek, který zakončil souhru celého svého útoku.

Příležitost alespoň zkorigovat výsledek dostali hostě pět minut před koncem při Dernerově vyloučení. Maxwell opustil branku a Mladá Boleslav zkusila power play, ale neúspěšně. Naopak v závěru přesilovky fauloval Žejdl a naděje Středočechů na úspěch v utkání klesly na minimum.

Domácí polevili v koncentraci na konci 59. minuty a Will přišel o nulu. Po návratu z trestné lavice ho překonal Žejdl. Liberec tak i potřetí v sezoně doma naplno bodoval, Mladá Boleslav naopak v třetím utkání venku vyšla poprvé naprázdno.

Liberec - Mladá Boleslav: Jánošík nekompromisně navýšil vedení domácích na 2:0

Liberec - Mladá Boleslav: Jelínek po spolupráci s Lakatošem přidal třetí gól domácích, 3:0

Liberec - Mladá Boleslav: Derner tvrdě sejmul Pacovského, ten se těžce zvedal z ledu

Liberec - Mladá Boleslav: Žejdl sebral Willovi nulu, trefil se na 3:1

SESTŘIH: Liberec - Mladá Boleslav 3:1

Domácí: 28:37. Bulíř, 40:32. Jánošík, 49:16. P. Jelínek

Hosté: 58:57. Žejdl

Domácí: Will (Stezka) – Pyrochta, Jánošík, Plutnar, Šmíd (A), Mojžíš, Derner, Kolmann (C) – Lakatoš, P. Jelínek, L. Krenželok – Bakoš, Bulíř, Bartovič – J. Stránský, Jašek, Ordoš – Hrabík, Vantuch, D. Špaček.

Hosté: Maxwell (J. Růžička) – Eminger, Hanzlík (C), J. Říha, Hrdinka, Knot, Němeček, Pastor – Pacovský, P. Musil (A), Lenc – Urban (A), Klepiš, Valský – Látal, Žejdl, Orsava – Martin Procházka, Najman, Pabiška.